"לקיים שגרת חיים מלאה": מפכ"ל המשטרה סייר יחד עם הממ"ז בירושלים

למרות שאין עדיין קצה חוט שיוביל למחבלים שהניחו את מטעני החבלה, במשטרה קוראים לציבור להמשיך לקיים שגרת חיים מלאה, ולצד זאת לגלות ערנות ולדווח על כל אדם חשוד

"לקיים שגרת חיים מלאה": מפכ"ל המשטרה סייר יחד עם הממ"ז בירושלים

משטרת ישראל ממשיכה לפעול בכוחות מתוגברים ברחבי ירושלים לשמירת הביטחון, לצד המשך חקירת פיגוע המטענים הכפול שהתרחש בעיר שלשום בבוקר עם שב״כ, והמשך המצוד אחר המעורבים.

בשעות האחרונות (שישי) מפכ״ל המשטרה קובי שבתאי, סייר במרכז העיר ירושלים יחד עם מפקד המחוז ניצב דורון תורג׳מן שסקר בפני המפכ״ל את הפריסה הרחבה וההיערכות המוגברת במהלך הסופ״ש, בדגש על מוקדים הומי קהל. בסיור השתתפו גם מפקד מרחב ציון, מפקד מג״ב ירושלים וקצינים נוספים.

כזכור, שלשום הוחלט לתגבר את מערכי השיטור בעיר ירושלים, במטרה לתת מענה מיטבי ומיידי לכל אירוע חריג, להעלות את תחושת הביטחון של הציבור ולהגביר את הפעילות היזומה והמאמץ המשטרתי לאיתור חריגים.

המפכ״ל וממ״ז ירושלים פגשו ושוחחו עם המפקדים, השוטרים ולוחמי מג״ב ממגוון היחידות משטרתיות שפועלים באזור מרכז העיר ירושלים לשמירת הסדר והביטחון של תושבי העיר והמבקרים בה. בנוסף שוחחו עם אזרחים ועוברי אורח באזור. המפכ״ל הדגיש את חשיבות המשך הפעילות המוגברת בשילוב יחידות מיוחדות ומגוון אמצעים, הפעילות היזומה של השוטרים באזור לאיתור חריגים לצד בולטות של כוחות השיטור המביאה להגברת תחושת הביטחון של הציבור שפוקד את מקומות התפילה, מרכזי הקניות, ומוקדי הבילוי השונים ברחבי העיר במהלך סוף השבוע.

במשטרה קוראים לציבור להמשיך לקיים שגרת חיים מלאה, ולצד זאת לגלות ערנות ולדווח למוקד המשטרה על כל אדם/חפץ חשוד. בהקשר זה ביומיים האחרונים (מאז הפיגוע הכפול), התקבלו במוקד 100 של מחוז ירושלים מאות דיווחים מאזרחים על אנשים/חפצים חשודים באזור ירושלים- עלייה של מאות אחוזים ביחס ליום ממוצע השבוע. כל הדיווחים נבדקו וטופלו במהירות וביסודיות ע״י כוחות שיטור וחבלני המשטרה, ללא ממצאים חריגים.

יצויין שנכון לשעה זו, אין למשטרה עדיין קצה חוט שיוביל למחבלים שהניחו את מטעני החבלה בשתי זירות ביום רביעי השבוע - בצומת רמות ובכניסה לעיר בירושלים.

 מפכ״ל המשטרה ומפקד מחוז ירושלים במרכז העיר ירושלים  מפכ״ל המשטרה ומפקד מחוז ירושלים במרכז העיר ירושלים כוחות מיוחדים של המשטרה בירושלים

תיעוד מסריקות של כוחות המשטרה ומג״ב אחר חשודים במרחב

צילום: דוברות המשטרה

חייל צה"ל חמד לצון ודיווח למשטרה: "חטפו אותנו"
הצהרת תובע נגד פלסטינים שהשליכו אבנים בסילוואן
נהג אוטובוס נפצע באורח קל מזריקת אבנים בירושלים
תג מחיר: 5 רכבים נשרפו כליל בסמוך לירושלים
שב״כ סיכל פיגוע מטען בישראל ע״י תושב רצועת עזה
פיגוע דריסה בבאר שבע: נער נפצע באורח בינוני
"הלחץ עבד, ישראל לא נתנה דבר בתמורה": גופתו של טירן פרו הוחזרה
נס גדול: בלון גז הוצמד למטען נפץ אך לא התפוצץ
גנץ: "זמנם של מבצעי, מתכנני ומממני הפיגועים - קצוב"
נתניהו: "נעשה הכל כדי להחזיר את הביטחון לאזרחי ישראל במהרה"