סער מצטדק: זו הסיבה שלא המליץ על אף מועמד להרכבת הממשלה

לאחר שאמש התקיים סבב המלצות של כלל המפלגות ביחס למרכיב הממשלה הבאה, בתקווה חדשה לא המליצו על אף מועמד. על פי ההערכות הראשוניות, המלצה על נתניהו נוגדת את...

סער מצטדק: זו הסיבה שלא המליץ על אף מועמד להרכבת הממשלה גדעון סער

לאחר שאמש התקיים סבב המלצות של כלל המפלגות ביחס למרכיב הממשלה הבאה, בתקווה חדשה לא המליצו על אף מועמד.

על פי ההערכות הראשוניות, המלצה על נתניהו נוגדת את מצע הבחירות של סער, מנגד המלצה על לפיד לראשות הממשלה נוגדת את עקרונות הימין ואף תפגע המשך במפלגתו של סער. האפשרות האחרונה, בנט עלול להראות ככישלון במירוץ לכנסת בו התחרה עם בנט לראשות הממשלה.

בתקווה חדשה מסבירים את הסיבה להימנעות ההמלצה לנשיא המדינה: "יצאנו למערכת הבחירות האחרונה מתוך אמונה כי ניתן להביא לשינוי במדינת ישראל, והמתאים ביותר להביאו הוא גדעון סער".

"לאחר תוצאות הבחירות, הודיע גדעון סער כי מפלגת תקווה חדשה תפעל ללא אגו ושיקולים אישיים לשם הקמת ממשלת שינוי וכך עשה. בנסיבות הקיימות, ממשלה כזו יכולה לקום על בסיס אחדות פריטטית כשמתקיימת רוטציה בין נפתלי בנט ליאיר לפיד".

"בשבועיים האחרונים, עשינו מאמצים גדולים כדי להביא את הצדדים לשבת ולהגיע להסכמות, אך רק לפני יומיים התחילו להתנהל מגעים ישירים ביניהם. הזהרנו כי עיסוק באיסוף המלצות לא יביא לתוצאה הנדרשת וכך קרה- התהליך לא מוצה והתוצאה היא שכל אחד מהם המליץ היום על עצמו".

"אין לנו עניין להשתתף בתהליך שלא מביא לתוצאה של הקמת ממשלת שינוי ואף מרחיק אותנו מהיעד הזה. ולכן בשלב זה לא נכון שנמליץ על מי מהם".

"יחד עם זאת המליצה היום תקווה חדשה לנשיא המדינה לנצל את הזמן שעוד נותר עד למועד שבו על הנשיא להודיע על החלטתו ולזמן את יו"ר ימינה נפתלי בנט ואת יו"ר יש עתיד יאיר לפיד לפגישה משותפת (כפי שנעשה בעבר עם נתניהו לגנץ למשל)".

"על מנת לנסות ולאפשר את מיצוי האפשרות להגיע להבנות עקרוניות. גם אנו נמשיך לפעול מול הצדדים להשגת תכלית זאת. תקווה חדשה מצידה מודיעה מראש כי מתווה ההבנות וההסדרים הפריטטי שיגובש בין הצדדים יהיה מקובל עליה".

לסיום פנה סער לחברי מפלגות השינוי: "בנט ולפיד, עדיין לא מאוחר להגיע להבנות ולהסכמה גם בסוגיית ההמלצה. צו השעה הוא ממשלת שינוי מאחדת".

יוצרים מגעים? גפני ולפיד יפגשו
מליאת הכנסת: הסצנות הקדושות של ינון אזולאי
שר החוץ גבי אשכנזי נפגש עם שר הקבינט הבריטי מייקל גוב
"בנט ישמור לו את כל הישיבות של הציונות הדתית, החרדים ידפקו"
"אם לא תקום ממשלה כזו, אנו הולכים לבחירות חמישיות"
ח''כ מרגי מתלהב: "הבנים שלי לוחמים בצה"ל"
הוועדה המסדרת ננעלה ללא הסכמות
דרעי מנסה לשכנע: "זה הפתרון הכי דמוקרטי שיכול להיות" • צפו
סמוטריץ' לבנט: המשחק שלך משמר את הכאוס הפוליטי
לפיד: "אנחנו חייבים להחזיר את האמון בין האזרחים להנהגה"