רוצים להיכנס לארה''ב? תבודדו שבועיים!

הנשיא ביידן חתם על צו מנהלי המחייב את אכיפת תקנות הקורונה בשדות תעופה • נכנסים למדינה ידרשו להציג בדיקת קורונה שלילית לפני העלייה למטוס

רוצים להיכנס לארה''ב? תבודדו שבועיים! אילוסטרציה

על פי הדיווח של נטע בר בישראל היום, נשיא ארצות הברית, ג'ו ביידן, חתם היום (חמישי) על צו מנהלי המורה על נכנסים לארצות הברית להיכנס לבידוד עצמי של שבועיים ולהציג בדיקת קורונה שלילית לפני עליה למטוס בדרכם למדינה.

הצו עליו חתם הנשיא מחייב גם עטית מסיכות בנמלי התעופה ובמערכות התחבורה הציבורית בתוך ארצות הברית. מטרת הצעדים החדשים היא להציג מדיניות מחמירה יותר ביחס לנגיף הקורונה, שגבה את חייהם של יותר מ-400 אלף אזרחים אמריקנים.

"דברים יעשו הרבה יותר גרועים לפני שהם ישתפרו", אמר הנשיא ביידן וחזה כי מניין המתים מקורונה יגיע לחצי מיליון עד חודש הבא. "על אף שהחיסון מציע לנו תקווה אדירה, תהליך החיסון היה עד כה כישלון קודר. אני מבין את התסכול והכעס".

ביידן חזה כי ייקחו חודשים עד שרוב האזרחים בארצות הברית יחוסנו אך הבטיח לא לחסוך במאמצים עד שהמטה תושג. "אני אכניס לתמונה את כוחה המלא של הממשלה הפדרלית, עש שנצליח להאט את התפשטות הנגיף", אמר הנשיא.

בסביבת ושל הנשיא ביידן זועמים על חוסר התיאום שאי הסדר, לטענתם, שהותיר אחריו הממשל הקודם. גורמים המקורבים לנושא טענו כי ביידן זועם על מה שהוא רואה כהתנהלות הרת אסון בתהליך חיסון האוכלוסייה.

דיווח: לפחות 17 אנשי משמרות המהפכה נהרגו בתקיפה האמריקנית בסוריה
צפון קוריאה: שבויי מלחמה משמשים כעבדים
עשרות ישראלים נתקעו ללא טיסת חירום
הלבנונים מאשימים: "ישראל אשמה בזיהום הזפת"
"סבא"א הגיעה לעסקה חדשה עם איראן"
נזקי הסנקציות לאיראן: יותר מטריליון דולר
מחריד: מנוע של מטוס נשרף במהלך טיסה
סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי לפספס
אוסטרליה: פייסבוק חוסמת תכנים בעקבות סכסוך עם הממשלה
עיראק: קבלן אמריקני נהרג במתקפת טילים