ממשלת אחדות? ראשי הממשלה בעימות

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, פתח את ישיבת הקבינט, והודיע כי צפויה מדיניות של הרחבת הגבלות. ביחס למעצר האלוף במילואים: "אני לא מתערב בהחלטות של המשטרה". צפו

ממשלת אחדות? ראשי הממשלה בעימות

ללא

בימה - המעודכנים מעדכנים

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה. תחילה פתח בסיקור המצב בעולם: ״המגיפה מרימה ראש בכל העולם, עברנו את רף עשרת מיליון המודבקים וחצי מיליון מתים. אינני יודע אם זה גל שני, אני יודע שזה גל עולה. מדינות רבות שהסירו את ההגבלות, עם שוך המחלה, נאלצות עכשיו להחזיר את המגבלות כדי לבלום את ההתפשטות. ראינו כבר במקומות אחרים שזה לא עניין של בריאות או כלכלה, כי פגיעה קשה בבריאות זו גם פגיעה קשה מאוד בכלכלה".

עוד אמר נתניהו כיצד תהיה המדיניות בהמשך: "אנחנו נאלצים לנקוט פעולות - אני המשלתי את המדיניות שלנו כשפתחנו את הכלכלה בשוך המחלה. אמרתי שזה משול למדיניות האקורדיון - אתה פותח, ואם אתה רואה אם המחלה חוזרת ומתפשטת, אתה מהדק. זה לא זגזוג - זאת המדיניות של כל מדינה שפויה, וכך אנחנו גם ננהג. ולכן לאור עליית ההתפשטות, אנו נביא היום לדיון בקבינט הקורונה הגבלות על התקהלות לצד צעדים להגברת האכיפה, וצעדים שאנחנו עושים לייעל את קטיעת שרשרת ההדבקה".

ראש הממשלה הביע את רצונו לעזור לנפגעים מהמשבר באופן מיידי: "לצד זה, משרד האוצר התבקש לסייע מיידית לסקטורים שייפגעו, ולדאוג כמובן להעברה של הכספים שהקצנו, כספים גדולים, שחייבים להגיע לציבור, כולל את ציבור המובטלים. אם אנחנו נצליח בבריאות - נצליח בכלכלה. אם נכשל בבריאות - נכשל גם בכלכלה. בכוונתי שנצליח בשניהם. זה דורש פעולות נחושות, לא תמיד פשוטות אבל חיוניות בעת הזאת".

נתניהו, ביטא את אמונתו בה' לציבור: "אנחנו נפעל גם בבריאות, גם בכלכלה ובעזרת השם ננצח

עוד הוסיף רה״מ נתניהו ביחס להפגנות תא''ל במיל' אמיר השכל נגדו, אשר נעצר והורחק מירושלים: ״חופש ההפגנה אינו עומד על הפרק - ברגעים הקשים ביותר בקורונה, בסגרים ההדוקים ביותר, אפשרנו אותו. הטענה שאנחנו נעים להגביל אותו היא אבסורדית, אין לה שום מקום. לצד זה, נדרשת כמובן גם שמירה על הכללים ועל החוק במדינת ישראל. זו לא פררוגטיבה של צד אחד להחליט שהוא בעד שלטון החוק ולהפר אותו ברגל גסה בזמנים אחרים. אני לא מתערב בהחלטות של המשטרה. אני חושב שצריך כאזרחים, מבחינת שמירה על החוק והסדר, לעשות את מה שהם אומרים. הגינוי למפירים - מפירי חוק ומפירי ההפגנות צריך להיות שוויוני בכל צידי המפה הפוליטית.״

לעומתו, גנץ גינה את מעשי המשטרה: "יש שלוש נקודות שאני מבקש להתייחס אליהן: הראשונה, היא חופש ההפגנה. בעיניי זו זכות קדושה, אני חושב שכל מי שיושב סביב השולחן הזה, ללא קשר לשיוכו הפוליטי, מאמין שזכות ההפגנה היא זכות קדושה וצריך להמשיך לקיים אותה".

מי אשם במהומה בבני ברק? חברי הכנסת מתווכחים:
מועמד נוסף לכנסת: התזונאי הטבעי ד''ר אריה אבני
פינדרוס בחשיפה על רימוני ההלם בבני ברק: "במשטרה גיחכו"
העבודה: ח''כ מירב מיכאלי נבחרה ליו''ר המפלגה
טור דעה: האם חברי האופוזיציה יצביעו בעד התוכנית הכלכלית?
בעקבות התוכנית הכלכלית: סער מציע אלטרנטיבה
האופוזיציה תוקפת: בנט וחולדאי על התוכנית הכלכלית
דרעי מתעמת עם נתניהו: דווקא על סגירת נתב''ג
הרב מאזוז: "ליברמן זה השטן בהתגלמותו"
פרשת הצוללות: עולים לבג''ץ