פרץ שר הכלכלה:"נשנה את תפיסת הכלכלה" קרעי: "נעצור את היוזמות"

העימות הראשון בקואליציה: עמיר פרץ שר הכלכלה החדש עורר סערה כשאמר שבגלל שצמצמו את מספר הגורמים המחזיקים בעמדות הכלכליות שהובילו לקפטליזם, יש סיכויים לשנות את התפיסה של הכלכלה קרעי מהליכוד מסר בתגובה: "בקואליציה יש מספיק שיעצרו את היוזמות שלך

פרץ שר הכלכלה:"נשנה את תפיסת הכלכלה"  קרעי: "נעצור את היוזמות"

היום בבוקר התקיים טקס חילופי השרים במשרד התעשיה והכלכלה בירושלים, במעמד של שר התעשיה והכלכלה הנכנס עמיר פרץ, ושר הכלכלה היוצא אלי כהן,

 

שר הכלכלה והתעשייה הנכנס מסר בנאומו: "אני נכנס היום לכאן ,למשרד הכלכלה והתעשייה עם תחושה של אחריות רבה. התפקיד שלי הוא לעשות הכל כדי שכל ישראלי יידע שהוא לא לבד ושהמדינה תעמוד לצידו. משבר הקורונה הוא גם הזדמנות להפוך את הכלכלה הישראלית לכלכלה אנושית. כלכלה בה כל אזרח יידע שיש תכניות ברורות וישימות עם אופק כלכלי עבורו ועבור משפחתו. כלכלה שמתמודדת עם משבר ומתקנת עיוותים של שנים רבות: ביחס לעצמאיים, בדאגה לשכירים, ובחיזוק השקעה במפעלים ובתוצרת הארץ".

 

הוא עורר סערה כשאמר כי: "הממשלה שהוקמה היא ממשלה פריטטית מאוזנת. הן פוליטית, מדינית, ובעיקר כלכלית. כוחם של הגורמים שהחזיקו בעמדות כלכליות קיצוניות שהובילו לקפיטליזם בממשלות הקודמות קטן יותר בקואליציה הנוכחית, וזה נותן לנו סיכוי גדול יותר לקדם את תפיסת הכלכלה האנושית".


שלמה קרעי חברו לקואליציה  מהליכוד מסר בתגובה לדבריו של פרץ ואמר: "הכלכלה האנושית" שבה מאמין ואותה מקדם שר הכלכלה הנכנס היא עוד רגולציה, עוד חנק, עוד הגבלות. זו כלכלה כושלת בכיסוי אנושי. זאב בעור של כבש. בקואליציה הזו יש מספיק אנשים שיעצרו את היוזמות שלך, אם יגיעו, לחנוק את המשק ולהפוך אותו לריכוזי יותר ופחות חופש".


ח"כ שרן השכל מהליכוד הגיבה: "הכלכלה עליה מתלונן עמיר פרץ העלתה את רמת החיים בישראל לרמה של מדינה מודרנית בה המוצרים נגישים לכלל האזרחים. עמיר פרץ מנסה להחזיר אותנו לימי מפא״י – קואליציה או לא, אלחם בו בכל הכח".

ח"כ מתן כהנא מימינה צייץ בחשבון הטוויטר שלו, "הסוציאליזם של חלוקת כספי ציבור לקבוצות לחץ של מקורבי מפא"י חוזר לעמדות מפתח בכלכלה, יום עצוב לכלכלת ישראל".

 

אלי כהן שר המודיעין ושר הכלכלה היוצא מסר בטקס הפרידה:

אנו מסכמים את העשור הכלכלי הטוב ביותר של מדינת ישראל. הבאנו בשנה האחרונה את הייצוא הישראלי לשיא של 114 מיליארד דולר, אישרנו הקמה והרחבה של מאות מפעלים והתייצבנו, ערב הקורונה על נתוני אבטלה הטובים ביותר מאז קום המדינה"..

"הגדלנו את שיעור המועסקים בהייטק, שברנו את מונופול מכון התקנים, עברנו לתקינה בינ"ל, הובלנו את צו היבוא האישי ורפורמות בעולם הצרכנות אשר הזניקו את ישראל ב-16 מקומות במדד התחרותיות של ה-OECD, פתחנו מאיצים ברחבי הארץ והענקנו לעסקים קטנים מעטפת סיוע, ייעוץ ומימון, חיים חדשים וצמיחה למאות עסקים. רגע לפני הקורונה התייצבנו על נתוני האבטלה הטובים ביותר מאז ומעולם, ואני בטוח שעוד נשוב אליהם", דבריו של השר כהן.

 


שר הכלכלה הנכנס עמיר פרץעמיר פרץ
ליצמן בתגובה לגוב ארי - "זורע פחד על חרדים לצורך יחסי ציבור"
בצלמו: 'לא נוותר לתומך בטרור' - 'יש להשהותו לחצי שנה מהכנסת'
מינויים חדשים ביהדות התורה: ח"כ ברוכי ישמש כסגן יו"ר הכנסת, פינדרוס ישמש כיו"ר יהדות התורה
אייכלר: בשם הקורונה - זורעים פחד ואימה - מפני "הנגיף החרדי"
בג''ץ: שוב אפליה נגד חרדים
ממשלת אחדות? ראשי הממשלה בעימות
החוק הנורבגי הביא פנים חדשות לכנסת - 4 חכי"ם חרדים
משרד האוצר: החזרת מס בסך של כחצי מיליון ש''ח לראש הממשלה
אבוטבול: במדינה יהודית לוקחים את המיסים שלנו לבזות את קדושי ישראל
הצצה פנימה: נחשפו שיחות בין נתניהו לראש השב"כ בקבינט הקורונה