טראמפ נתן לפומפאו "אור ירוק" לפעולות נגד איראן

הנשיא אישר לבכיריו לנקוט בצעדים שיענישו את איראן, אך "לא יגרמו למלחמת עולם שלישית" • על הפרק: פעולה צבאית מוגבלת, התעלמות מפעולות ישראליות וסנקציות קשות

טראמפ נתן לפומפאו "אור ירוק" לפעולות נגד איראן טראמפ

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, נתן אור ירוק לגורמים הניציים יותר בממשלו, בהם מזכיר המדינה מייק פומפאו, ללחוץ ולהעניש את המשטר האיראני, בשבועות שנותרו לשלטונו של טראמפ, כך דיווח היום (שלישי) אתר החדשות האמריקני "דיילי ביסט".


על פי הדיווח וכפי שמעלה הכתב נטע בר ב"ישראל היום", הנשיא אישר מגוון רחב של פעולות נגד המשטר האיראני אך ביקש מאנשיו שלא "לגרום למלחמת עולם שלישית". על פי הנטען באתר החדשות, הנשיא זימן לשיחות אישיות את מזכיר המדינה, היועץ לביטחון לאומי ועוד פקידים אחרים במערכת הביטחון במטרה לדון בפעולות אפשריות נגד איראן.


וכן בהעלמת עין מפעולות ישראליות ושל ממשלות זרות אחרות נגד איראן ועוד סנקציות על המשטר האיראני. על פי הבכירים, סנקציות חדשות וכבדות יוכרזו כבר בשבועיים הקרובים. מקורות אחרים ציינו בפני האתר כי מדובר בשאיפה של הנשיא טראמפ להותיר מצב שלא יאפשר לממשל החדש לגשת למשא ומתן עם איראן.


בתוך כך, מזכירות המדינה האמריקנית פרסמה היום תגובה לאיומיה של איראן נגד ישראל בה נכתב: "אנחנו מגנים את האיומים נגד ישראל וחוזרים על תמיכתנו בזכותה של ישראל להגן על עצמה". הדברים נמסרו לידי "אל-ערבייה" בנוגע לאיום בתקיפת חיפה בעיתון 'קייהאן' האיראני".

"הממשל יתייעץ עם ישראל על איראן"
27,000 חיילים סוגרים על וושינגטון • צפו בתיעודים
בפעם השנייה: הקונגרס אישר את "הדחתו" של טראמפ
השבעת ביידן: כוחות הביטחון זורמים לוושינגטון
למרות שייעצר: האופוזיציונר חוזר לרוסיה
החרם נמשך: יוטיוב השעתה את חשבונו של טראמפ
האם טראמפ בדרך להדחה נוספת?
טראמפ על אדלסון: "העולם איבד אדם דגול"
לאחר נתק ממושך: טראמפ ופנס נפגשו
הלך לעולמו: המיליארדר היהודי שלדון אדלסון