בן גביר ליועמ"שית: עצרי באופן מיידי את ההסכם של לפיד עם לבנון

יו"ר עוצמה יהודית, ח"כ איתמר בן גביר, פנה בהתראה דחופה ליועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב-מיארה אודות ההסכם המתגבש בין ממשלת ישראל לממשלת לבנון, אשר בו על ...

בן גביר ליועמ"שית: עצרי באופן מיידי את ההסכם של לפיד עם לבנון ח''כ בן גביר

יו"ר עוצמה יהודית, ח"כ איתמר בן גביר, פנה בהתראה דחופה ליועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב-מיארה אודות ההסכם המתגבש בין ממשלת ישראל לממשלת לבנון, אשר בו על פי הפרסומים השונים תבצע ישראל ויתורים טריטוריאליים על שטחה לטובת לבנון.

במכתבו, מציין בן גביר את חוק יסוד: משאל עם, הקובע כי לא ניתן לוותר על שטח ריבוני של ישראל לטובת יישות זרה ללא קיום משאל עם או הצבעת 80 חברי כנסת, וכלשון החוק: "החליטה הממשלה לאשרר הסכם או לחתום על הסכם, שלפיו המשפט, השיפוט והמינהל של מדינת ישראל לא יחולו עוד על שטח שהם חלים בו, לרבות הסכם הכולל התחייבות לעתיד והתחייבות המותנית בתנאים, יהא ההסכם, לאחר שאושר בכנסת ברוב חבריה, טעון אישור במשאל עם, אלא אם כן אושר ברוב של שמונים חברי הכנסת".

בן גביר הוסיף וכתב ליועמ"שית כי "ניכר שהדבר המרכזי והדחוף כעת הוא המחטף שבניהול המו"מ כעת. זאת, מאחר ומדובר בתקופת בחירות, אשר הכללים לגביה ידועים מקדמת דנא, ואשר הותוו על ידי היועצים המשפטיים לממשלה ועל ידי בית המשפט העליון, וכן כי "מלבד עובדת היות הממשלה הנוכחית ממשלת מעבר, הרי שהעומד בראשה הינו ראש ממשלת מעבר שאף לא כיהן בתפקיד ראש הממשלה יום אחד טרם נפילת הממשלה. כידוע, ממשלת מעבר מוגבלת מאוד ביכולותיה לבצע החלטות בעלות משקל".

בן גביר חתם את מכתבו בהתראה כי במידה והיועמ"שית לא תורה לממשלה להימנע מהחתימה על ההסכם, יגיש עתירה דחופה לבג"ץ.

ח"כ בן גביר מסר: "אחרי שממשלת הכניעה של גנץ ולפיד הפקירה את הציבור הישראלי לתוך אינתיפאדה של פיגועי ירי יומיומיים, כעת היא מבקשת לוותר על שטחים ריבוניים של ישראל - בחוסר סמכות מוחלטת כממשלת מעבר. אנחנו לא נאפשר למחטף הזה להתרחש".

'נעם' ו'הליכוד' חתמו על הסכם: מעוז ישמש כסגן שר
לאחר שהתפטר מההמשלה ומהכנסת: בנט יוצא למסע הרצאות בעולם
דרעי יקבל את הפנים והבריאות, בסביבתו דוחים את הביקורת
גנץ: נתניהו יוצר לבן גביר צבא פרטי ביו"ש ומסכן את הפעלת הכוח
נחתם נספח תפקידים להסכם קואליציוני בין הליכוד לעוצמה יהודית
'אור לאחים' קורא להביא לחקיקת חוק נגד המיסיון
דוד ביטן נגד נתניהו: "חושב שהוא עבר את הגבול"
בן גביר דורש: השב"כ יסייע למשטרה להיאבק בפשיעה במגזר הערבי
גולדקנופף: "באתי לייצג את ציבור שולחיי ולעמוד על זכויותיהם"
נתניהו על גולדקנופף: "מה שאמרת כאן לא יישאר כמילים ריקות"