נתניהו מתחנן: יש איום על משפחתי"

בן גביר ליועמ"ש: "ההסתה לרצח כתובה על הקיר ברשת החברתית. לחקור את מקרי ההסתה"

נתניהו מתחנן: יש איום על משפחתי" ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהויאיר נתניהואביחי מנדלבליט

ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו התלונן על תנועת קריים מיניסטר בטענה כי האחרונים שולחים איומים מפורשים על חיי אישתו וילדיו. נתניהו אמר: "בשנים האחרונות מגיעים איומים בלתי פוסקים לפגוע בי, ברעייתי ובבניי, ואפילו לרצוח אותם - כולל בחצי שנה האחרונה - כולל רק אתמול. אתמול פרסם ארגון שמאל קיצוני שקורא לעצמו CRIME MINISTER איום ישיר נוסף לפגוע ברעייתי ובניי.

״ביום שני הקרוב, תוסר האבטחה משרה נתניהו ושני בניה. צפו להפתעות?״, כך נכתב בציוץ של קריים מיניסטר אשר נמחק לפני זמן קצר.

ראש הממשלה לשעבר המשיך ואמר: "יש פה איום ברור לפגוע בהם, כולל ציון של התאריך המפורש שבו תוסר האבטחה ותהיה הזדמנות לפגוע בהם. חשוב לזכור שגנדי נרצח יומיים בלבד אחרי שהסירו ממנו את האבטחה. ולכן אגיש תלונה למשטרה על האיום המפורש הזה".

עוד התלונן יו''ר האופוזיציה: "לאחרונה הגיע ללשכתי מכתב איום מפורש נוסף: ״יאיר המנוול, אנחנו 4 ישראלים בחו״ל נגיע ארצה בקרוב כדי להרוג אותך ואת אביך"...

נתניהו הוסיף עוד ואמר: "זה בהמשך לחיים שדמי, פעיל שמאל קיצוני, שאיים במפורש לפגוע בבני יאיר ברגע שתוסר האבטחה: ״אנחנו יודעים למה אתה צריך מאבטחים. תאמין לי שאנחנו יודעים. יום אחד אתה תהיה בלי מאבטחים...פוף אין לדעת״.

"בגלל התדירות והחומרה של האיומים המחרידים הללו, קבעה ועדת השרים לענייני אבטחה שאשתי וילדיי יקבלו אבטחה במשך שנה לאחר תום כהונתי, עם אפשרות להארכה נוספת בהתאם למצב האיומים. אבל ועדת השרים של הממשלה הנוכחית החליטה באופן שרירותי, במנותק מהמציאות, לקצר את התקופה בחצי שנה", הוסיף נתניהו.

יו''ר האופוזיציה התריע: "ההחלטה הסופית תתקבל ביום ראשון, וזה כשרק אתמול הגיע איום נוסף, כשהמאיימים מציינים את היום בו תוסר האבטחה - זוהי קריאה מפורשת לפגוע בהם.

נתניהו זעם על השר כהנא על גאגתו לאבטחת עצמו מול הסרת האבטחה לנתניהו: "רק לפני שבוע, מתן כהנא, שעומד בראש הועדה לענייני אבטחה, דאג לעצמו לאבטחה. בגלל מה? בגלל דברי ביקורת של פוליטיקאים. הוא אמר שהאמירות האלה: ״יכולות להביא אנשים מבולבלים לעשות מעשים רעים מאוד״.

לסיום אמר: "בהיותו ראש הועדה, הוא דואג לעצמו לאבטחה, ובמקביל מוריד אבטחה מרעייתי ובניי מול איומים מפורשים בלתי פוסקים לפגוע בהם. הכתובת על הקיר. מדובר בחיי אדם. מה עוד צריך לקרות? מי יקח את האחריות אם חס וחלילה יקרה להם משהו? אני קורא לועדה, תרדו מהשיקולים הפוליטיים והאישיים ותעשו את הדבר הנכון וחיזרו להחלטה המקורית, העניינית והמתבקשת. אל תפקירו את בטחונם של אשתי וילדיי".

בתנועת 'קריים מיניסטר' מציינים שוב את המובן מאליו ומבהירים כי אין בפוסט שפרסמה התנועה אתמול איום על איש מבני משפחת נתניהו.

בתנועה מדווחים כי מאז שהנאשם נתניהו הפיץ את הפוסט שלה, התקבלו בעמוד הפייסבוק שלה איומים ונאצות מצד תומכי נתניהו. ב'קריים מיניסטר' צפויים להתלונן במשטרה כנגד המאיימים, ולפנות ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה שיורה על פתיחת חקירה נגד בנימין נתניהו בחשד להסתה נגד אנשיה.

נזכיר כי בעבר פרסם יאיר נתניהו ברשתות החברתיות את הפרטים האישיים של ראשי התנועה, פרסום אשר גרר איומים על חייהם והוצאת צו למניעת הטרדה מאיימת כנגד נתניהו הבן בבית המשפט.

מתנועת 'קריים מיניסטר' נמסר: "בזמן שעם ישראל נחשף לבזבוז המטורף של כספי הציבור על האבטחה המיותרת של משפחת נתניהו, יושב ראש האופוזיציה המשועמם מסית נגד מי שדורשים לעצור את הטירוף.נתניהו מתקרבן, משקר ומתיר את דמנו. אין קו אדום שהאיש לא יחצה כדי שמשפחתו תמשיך לחלוב את הקופה הציבורית. ביבי, במקום להמציא איומים בניסיון נואש להשפיע על הוועדה, תתחיל לחפש לשרה ויאיר רכב ביד 2. החגיגה נגמרת."

בעקבות מקרי ההסתה הגוברים פנה ח"כ בן גביר ליועמ"ש אביחי מנדלבליט וביקש לחקור את המסיתים. בפנייתו ליועמ"ש ציין בן גביר: "מדובר בהסתה לרצח ואין ספק שמילים יכולות להרוג, ההסתה לרצח כתובה על הקיר ברשת החברתית" בסיום מכתבו ביקש: "לחקור את מקרי ההסתה הרבים".

בסוף פנייתו ליועמ"ש ביקש בן גביר לברר כיצד מתקדמת תלונתו נגד ח"כ עודה שתקף אותו באופן פיזי: "בהזדמנות זאת אבקש לבדוק מה קורה בעניין פתיחה בחקירה נגד איימן עודה שהשתמש נגדי באלימות פיזית ועד היום לא נחקר בגין מעשהו".

אייזנקוט: "התנהגות הקואליציה העתידית עשויה להביא לפירוק הצבא"
החייל שקרא "בן גביר יעשה סדר" - נשלח ל-10 ימים בכלא צבאי
דרעי זועם: לא מצליח להבין איך לא החלפנו את יו"ר הכנסת
'נעם' ו'הליכוד' חתמו על הסכם: מעוז ישמש כסגן שר
לאחר שהתפטר מההמשלה ומהכנסת: בנט יוצא למסע הרצאות בעולם
דרעי יקבל את הפנים והבריאות, בסביבתו דוחים את הביקורת
גנץ: נתניהו יוצר לבן גביר צבא פרטי ביו"ש ומסכן את הפעלת הכוח
נחתם נספח תפקידים להסכם קואליציוני בין הליכוד לעוצמה יהודית
'אור לאחים' קורא להביא לחקיקת חוק נגד המיסיון
דוד ביטן נגד נתניהו: "חושב שהוא עבר את הגבול"