חטיפת הנשק מהחייל: כך התבצע השוד

הוגש כתב אישום כנגד חוטפי הנשק מחייל במהלך אימון לפני שלושה שבועות בצפון • כך נחטף הנשק

חטיפת הנשק מהחייל: כך התבצע השוד אילוסטרציה

פרקליטות מחוז חיפה הגישה היום לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד מוחמד אבו קמיר ואמיר קמיראת, תושבי איבטין בני 26, בגין שוד בנסיבות מחמירות של חייל צה"ל ועבירות בנשק.

לפי כתב האישום, ביום חמישי כ' אדר ה'תשפ"א (4.3.21) לפנות בוקר, חייל צה"ל ביצע פעילות ניווט בשטח שאינו מיושב, דרומית לשפרעם. החייל התקדם לבדו בשטח בהליכה בשביל עפר לכיוון שפרעם, בעודו לובש מדי צה"ל, על גופו ווסט עם ציוד לחימה, כולל מחסניות, וצמוד לגופו, באמצעות רצועה, נשק מסוג M4, אותו אחז בידיו.

שני הנאשמים נסעו באותה עת בשטח ברכב כשמוחמד נוהג ברכב ואמיר יושב לידו. בסמוך לשעה 03:00, הבחינו הנאשמים בחייל וקשרו קשר לשדוד ממנו את הנשק, התקרבו הנאשמים בנסיעה ברכב לעבר החייל.

אמיר קמיראת פנה לחייל והציע לו "טרמפ". החייל סירב, והנאשמים המשיכו בנסיעה. בחלוף מספר דקות, התקרבו הנאשמים פעם נוספת בנסיעה ברכב לעבר החייל, חלפו על פניו ועצרו את הרכב בסמוך לרפת שנמצאת בשטח.

הנאשמים יצאו מהרכב, כשמוחמד עוטה על פניו מסכת קורונה, התקרבו לחייל, ואמיר שאל את החייל כיצד להגיע למקום מסוים. בשלב זה, כשהם עומדים קרוב לחייל, הנאשמים התנפלו עליו.

מוחמד תפס את הנשק ומשך אותו בכח מידי החייל, תוך כדי דחיפתו ותוך כדי שהוא מנסה להכותו במכת אגרוף לראשו, זאת בעוד אמיר מניח ידיו על צווארו של החייל בניסיון לחנוק אותו, וכן מכה אותו בראשו ומניח ידיו על פניו של החייל ועל עיניו, תוך שהוא אומר לו שהם רוצים לגנוב את הנשק. כל זאת כאשר החייל נאבק בהם, בין היתר במכות אגרוף, בעודו אוחז בנשק בכל כוחו, וצועק מספר פעמים "מחבל".

עוד במהלך המאבק, שרטו ונשכו הנאשמים את החייל וגרמו לו לחבלה ודימום זאת בניסיון לגרום לחייל לשחרר את הנשק. בהמשך, הוציא החייל מחסנית מהווסט שעל גופו, בניסיון לטעון את הנשק במטרה להתגונן מפני הנאשמים.

בעקבות פעולה זו התרופפה לרגע אחיזתו של החייל בנשק. בשלב זה, שני הנאשמים שבאותה עת אחזו יחדיו בנשק, הצליחו למשוך אותו בכח מידיו של החייל. הנאשמים ברחו בריצה לעבר הרכב, ונמלטו עם הנשק.

כתוצאה ממעשי הנאשמים, נגרמו לחייל חבלות שריטה בלחי וכן חבלה ודימום בלחי, פצעים בחלל הפה, וחבלה ודימום באצבעות ידו הימנית. כוחות הביטחון הוזעקו למקום וניסו לאתר את הנאשמים, זאת במשך מספר ימים, עד שהשניים נעצרו ביחד ביום ראשון כ"ג אדר ה'תשפ"א.

עם זאת, הנשק שנחטף לא אותר עד כה.

מחבל ניסה לבצע פיגוע בחברון וחוסל
110 חימושים מדויקים הוטלו הלילה על ה'מטרו' בעזה
מבצע "שומר החומות" עדכונים מכל הגזרות
נתניהו על עזה: "ממשיכים להכות בתווך התת קרקעי" • צפו
שישה שיגורים זוהו משטח לבנון לשטח ישראל
התקיפות ברצועה: מפקד חטיבה חוסל, בתי בכירים, מנהרות, משגרי רקטות
פיגוע דריסה בירושלים - 7 שוטרים נפצעו, המחבל נורה ונהרגו
עין רואה: כך נתפס מבעיר הפח ביפו • צפו
מפתיע: הרגע בו בנט שולף את הטיל באמצע הראיון • צפו
מדרום וצפון, עכשיו גם ממזרח: חמושים חצו את הגבול מירדן לישראל