בתי הספר יפתחו בתמורה לבדיקה: כך בירושלים נערכים לפתיחת העיר

עיריית ירושלים מבקשת מקבינט הקורונה: תאפשרו לנו לפתוח גם את כיתות ז'-י' • שלל רעינות מקוריים לפתיחת העיר בעידן הקורונה

בתי הספר יפתחו בתמורה לבדיקה: כך בירושלים נערכים לפתיחת העיר ראש העיר ירושלים משה ליאון נבדק לקורונה

במסגרת הביקור שקיים היום, א', בעיריית ירושלים פרויקטור הקורונה הלאומי הפרופ' נחמן אש, הציג בפניו ראש העיר ירושלים, משה ליאון, את המתווה העירוני שגובש להחזרת ירושלים לשגרה מלאה.

ע"פ המתווה בשלב הראשון ביקשה העירייה לפתוח בפיילוט שיאפשר פתיחה של 20 בתי ספר (מכלל המגזרים) בשכונות ירוקות וצהובות. תלמידי בתי הספר שיפתחו יתבקשו לעבור 2 בדיקות קורונה בשבוע. הבדיקות יתקיימו בכניסות לבתי הספר, פעמיים בשבוע לכל תלמיד.

לאחר מכן הבדיקות ישונעו ע"י עיריית ירושלים למעבדת בדיקות חדשה שעתידה להיפתח בימים הקרובים, בהר חוצבים שבבירה. שם מתחייבים לבדוק את הבדיקות תוך 4 שעות מרגע הגעתן למעבדה. התוצאות יועברו לתלמידים / להורים ישירות דרך אפליקצייה.

בשלב השני, ובמידה והפיילוט יצליח מתכננת עיריית ירושלים לבקש לפתוח גם את אירועי התרבות הספורט, החתונות והקניונים וזאת לאחר שקבינט הקורונה יאשר תקנה שבמסגרתה רק מי שיציג בדיקת קורונה שלילית בתוקף יוכל להיכנס לאירועים (בדומה לחובת עטיית מסיכה). עם זאת, בדיקות הקורונה לתלמידים ייעשו באופן וולונטרי והתלמידים לא ייחויבו להיבדק.


ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "עלינו לעבור שלב אחד קדימה ולפתוח לפחות את מוסדות החינוך. כל יום שעובר והתלמידים נמצאים בבתים הוא עוד יום שבו מתרחבים הפערים הלימודים. ירושלים יכולה ומסוגלת להכיל את הפיילוט הזה, העירייה יכולה לסייע ובעצם לאפשר את פתיחת מוסדות החינוך בעיר. נכון לרגע הזה אנחנו מוכנים לפתיחה מלאה ומחכים להנחיות".

המטופל הקשה ממחלקת הקורונה ברמב"ם משתחרר לביתו
שאף מברג בזמן השתלת שיניים ולא הרגיש
ח"כ אשר: "בחירות בזמן מגיפה הן דבר מפחיד מאוד"
הפרויקטור נחמן אש: "אנחנו במצב חירום"
עדכון הקורונה: העלייה ממשיכה
המרכז הרפואי הרצוג בירושלים: חנוכת בנין אשפוז מפואר, בן 8 קומות
הוא הספיק להגיד "יש לי כאבים בחזה" - והתמוטט בפתח הבית
נתניהו: למנוע את החרפה • צפו בדברי רה"מ הבוקר
למרות ההתקררות ומזג האוויר החורפי, היתושים עדיין כאן
ח"כ אזולאי בביקור בשערי צדק: "משבר תקציבי חריף"