נשיא המדינה: "אסור לכם לפחד, או להנמיך ראש"

נשיא המדינה ושר החוץ הדליקו נר של חנוכה במשרד החוץ עם ראשי נציגויות ישראל בעולם שהשתתפו באופן מקוון

נשיא המדינה: "אסור לכם לפחד, או להנמיך ראש"

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין התארח הערב, יום ראשון, כ"ז בכסלו, במשרד החוץ להדלקת נר רביעי של חנוכה עם שר החוץ, גבי אשכנזי וכל ראשי נציגויות ישראל בעולם שהשתתפו באופן מקוון.

בפתח דבריו אמר הנשיא: "כשמשבר הקורונה רק התחיל, נדרשו אנשי המשרד לחוסן, לתושייה, ולאורך רוח. הייתה זו פעם ראשונה בה חזינו בסגירה הרמטי כמעט של השמיים. כל אומה הסתגרה בתוך עצמה, ודווקא אז, נדרשו מאתנו הקשרים והכישורים הדיפלומטיים המעולים של משרד החוץ הישראלי אשר במידה רבה במשך השנים האחרונות הוזנח משום מה על ידי המערכת הממשלתית.״

״אבל השנה הזו הייתה גם מלאה התפתחויות חיוביות,״ הדגיש הנשיא. ״אני כמובן רוצה לברך על ההסכם החיובי המתגבש בין ישראל למרוקו".

עוד הוסיף הנשיא: "אתם חייבים לדעת, שאין תחליף לעבודת השטח, למקצועיות, להיכרות שלכם עם הזירה, לנגישות שלכם, ולנוכחות שלכם".

הנשיא הפציר בדיפלומטים: ״החובה שלכם כדיפלומטים זה להביא לשולחן מקבלי ההחלטות את רגשי השטח בעולם כהווייתם, להתריע במידה שמדיניות כזו או אחרת עלולה להביא לתשלום כבד של ישראל. אסור לכם לפחד, או להנמיך ראש, גם אם אתם משמעים עמדה שונה, ביקורתית, אחרת. החל ברמת המידע, המודיעין, תפיסת השטח, הפער בין מנהיגות, אליטה, לציבור הרחב, מגמות עומק, סכנות והזדמנויות, אתם חייבים להביא את הכל. לא להסס להביע עמדה ודעתנות. אנחנו זקוקים לשליחים המקצועיים שלנו במשרד החוץ.

עוד נתן 'דבר תורה': "בחג החנוכה אנחנו מצווים להדליק חנוכיות להציב אותן על אדן החלון, ובכך לפרסם את הנס.

מדברי שר החוץ, גבי אשכנזי: ״חג החנוכה השנה עומד בסימן השינויים הנפלאים במזרח התיכון. זהו עידן שכמותו לא ראה המזרח התיכון מעולם. מדינות רבות אשר לא הכירו בישראל, בזו אחר זו, חותמות איתנו הסכמי שלום ונורמליזציה, יוצרות מציאות של שלום חם, של קשרי אדם לאדם, של מזרח תיכון חדש ומאוחד מאי פעם. עיניך הרואות, כבוד הנשיא, מולך, כאן באולם ובמסכים מכל פינות העולם, ולראשונה, בצורה גלויה ולא חשאית".

רובי ריבלין
ירושלים: רגל של ילד חרדי נתקעה באופניים
פתיתים שחורים קלים נחתו מהים בחלק מחופי ישראל
בית שמש: בלב השכונה החרדית ילד נעקץ מעקרב
ועדת החוקה אישרה את הארכת התו הירוק
צפו: כשאפי מנסה להירדם בסוכה
בעוד שבוע: כך ישתנו ההגבלות על הטיסות לחו''ל
אושר: פטור מבדיקת PCR למחלימים מקורונה ב-3 החודשים האחרונים
תיעוד של ערב חג: שוק ארבעת המינים בקרית גת • גלריה
לקראת סוכות: בקיבוץ עין גב האיצו את קטיף הלולבים
עשרות אלפי חבי בידוד יחלו לקבל מסרונים מהמשטרה