גנץ: מי שמצבו הכלכלי, האזרחי והצבאי לא יציב הוא שייפגע מכל טלטלה

שר הביטחון בני גנץ קיים היום (א') הערכת מצב בפיקוד הדרום בהשתתפות הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי, ראש השב"כ רונן בר, מפקד פיקוד הדרום, ראש אמ"ץ, ראש אמ"ן, ראש ...

גנץ: מי שמצבו הכלכלי, האזרחי והצבאי לא יציב הוא שייפגע מכל טלטלה שר הביטחון בפיקוד הדרום

שר הביטחון בני גנץ קיים היום (א') הערכת מצב בפיקוד הדרום בהשתתפות הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי, ראש השב"כ רונן בר, מפקד פיקוד הדרום, ראש אמ"ץ, ראש אמ"ן, ראש אגא"ס ומתפ"ש.

קודם לכן קיים שר הביטחון פגישת עבודה עם ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ' בנוגע לאתגרים השונים של האזור וקידום התהליך של הורדת אמ"ן לנגב.

בסיום הערכת המצב אמר שר הביטחון: "סיימתי כעת הערכת מצב בפיקוד הדרום, כוחות הביטחון ממשיכים בפריסה ובפעילות בכלל הגזרות בכדי להגן על אזרחי ישראל. הרמדאן אמור להיות חג של תפילה והתכנסות משפחתית. לצערי,יש מי שמחזיקים בידיהם אבנים ובקבוקי תבערה במקום ספרי קודש. ישראל פועלת מולם, ובמקביל, מאפשרת את חופש הפולחן. בימים האחרונים, ארגוני הטרור בעזה ירו לשטח ישראל והאחריות לכך היא של ארגון החמאס".

עוד טען: "ישראל היא המדינה החזקה באזור. אנחנו נמשיך לגלות נדיבות אזרחית וכלכלית רק אם תישמר היציבות הביטחונית. ארגוני הטרור ומחוללי ההסתה צריכים לזכור: מי שמצבו הכלכלי, האזרחי והצבאי לא יציב - הוא שייפגע קשות מכל טלטלה. לישראל יש את היכולת והיא תמשיך להפעיל את העוצמה ומגוון האמצעים שברשותה באופן שתראה לנכון".

מחבל שזרק בקת"ב על בית משפחה יהודית נתבע על ידם
כוחות הביטחון פעלו הלילה למעצר שבעה מבוקשים באוגדת יו"ש
מטוסי קרב צהל"ים תקפו הלילה מטרות ברצועת עזה
רקטה שוגרה הערב משטח רצועת עזה לשטח ישראל
מפקד הפלוגה במג"ב שניטרל את המחבל בפיגוע בחווארה משחזר
לוחמים ניטרלו מחבל חמוש בסכין באיזור חווארה
סיכום חדשות השבת: פיגוע דקירה בחווארה
נעצר מבוקש החשוד בביצוע פיגועי ירי במרחב העיר שכם
מבצע בבית הסוהר הוביל לתפיסה רחבת היקף של מכשירי טלפון וסכינים
ראשוני: פיגוע ירי סמוך לעופרה, המחבלים נמלטו