המפלגה שהולכת לכבוש את הציבור הערבי? תוצאות הסקר

מפלגת מען - המפלגה הערבית החדשה שמטרתה השתלבות בממשלה זוכה ב-21% מקולות הערבים - כך על פי סקר של קמיל פוקס

המפלגה שהולכת לכבוש את הציבור הערבי? תוצאות הסקר לוגו של מפלגת מען

מפלגת מען - יחד לעידן חדש, בראשותו של מוחמד דראושה, המתכוונת לראשונה בישראל להיות חלק מהממשלה הבאה, זוכה לתמיכה של 21 אחוזים מקרב המצביעים בחברה הערבית, כך עולה מסקר מיוחד שערך הסוקר פרופ' קמיל פוקס, יחד עם ד"ר הישאם ג'וברן. רוב מוחלט של הציבור הערבי היה רוצה שנבחריו יהיו חלק מהממשלה ולא יסתפקו רק בישיבה בכנסת.

בסקר שנערך בסוף חודש דצמבר השתתפו 800 נשאלים מהחברה הערבית בכל חלקי הארץ וממנו עולה כי לפחות 13% מבעלי זכות הבחירה בחברה הערבית אינם מתכוונים לממש את זכותם הדמוקרטית ויוותרו על ההשתתפות בבחירות ועוד 14% טרם החליטו למי להצביע.

רוב מוחלט של הנשאלים הציבו את בעיית האלימות בחברה הערבית כנושא החשוב ביותר אשר בו הממשלה צריכה לטפל, לפני בעיות הכלכלה והסדרת בעיות הבנייה במגזר והרבה לפני בעיות הקורונה.

מוחמד דראושה : "אנחנו מפלגה המייצגת את רוב האוכלוסיה הערבית שבעצם מצפה מחברי הכנסת שלה להשפיע על חיי היומיום של האזרח הערבי. לכן, הדבר הכי חשוב בבחירות האלה - זה שלראשונה, המפלגה שלנו תהיה חלק מהשלטון בישראל, חלק מהממשלה.

"עד עכשיו אנחנו קיבלנו מממשלות ישראל פירורים. אנחנו רוצים להיות חלק מהעוגה. אנחנו רוצים להיות שרים בממשלה ולקבוע את סדר היום והסקר מוכיח שיש לנו תמיכה רחבה בקרב הציבור והיא רק תלך ותגדל ככל שנתקרב לבחירות".

סקר קמיל פוקס - בחירות 2021 בציבור הערבי
תקווה חדשה: בנו של ראש הממשלה מנחם בגין מצטרף
נתניהו בוחן: פתיחה חלקית של "עולם התרבות"
ראש מועצת בנימין על גנץ: "חזר בו ברגע האחרון"
שגריר ארה"ב סיים את כהונתו בכותל המערבי
"שיח של שנאה וקיטוב, בזמן האסון, התנהלות בלתי אחראית"
נתניהו: "ברכות לידידי הנשיא ביידן"
שלח מתקיף את נתניהו: אלו המסגרות שאני מציג
סגן שר הבריאות: נחליט אם לדחות את הבחירות
ליברמן מקניט: "להוציא את ש"ס ויהדות התורה מהקואליציה"
הבחירות לבית היהודי: התוצאות הוכרזו