האורח הפתיע את החסידים ברובע העתיק בטבריה

אורח מפתיע בחצר היהודים בטבריה: מנכ״ל משרד ירושלים ומורשת, נתנאל איזק, הגיע לביקור פתע ברובע היהודי העתיק, בכדי להביא את פרויקט הפיתוח לסיומו

האורח הפתיע את החסידים ברובע העתיק בטבריה

מנכ״ל משרד ירושלים ומורשת, נתנאל איזק, ביקר היום במפתיע בחצר היהודים בטבריה יחד עם חסידי קרלין, התרשם מהתוכניות לפיתוח המקום, הופתע לגלות שרבי מנחם מגדל מויטבסק התגורר במקום, והתרגש להתפלל תפילת מנחה יחד עם חסידי קרלין בבית הכנסת ברובע היהודי העתיק בעיר. לסיכום הביקור, מנכ״ל המשרד שיתף את החסידים וסיפר שבכל ערב שבת הוא שר יחד עם ילדיו את הפיוט ״יה אכסוף״ שחיבר רבי אהרן מקרלין.

חצר היהודים היא הרובע היהודי הישן בטבריה, ובתוכה ארבעה בתי כנסת: בית כנסת חב״ד, בית כנסת ומדרש ״סניור״, בית כנסת ״עץ חיים״ ובית הכנסת של חסידות קרלין. חצר היהודים בטבריה עומדת בפני תנופת פיתוח, שדרוג ושימור ביוזמת משרד ירושלים ומורשת ובאמצעות החברה הממשלתית לתיירות. תוכנית הפיתוח תמשיך את תוואי המבנים ההיסטוריים ותספר לציבור הרחב את אורחות החיים היהודיים במקום במשך מאות שנים.

מנכ״ל משרד ירושלים ומורשת, נתנאל איזק: ״שמחתי מאוד להגיע לחצר היהודים, להסתובב בין בתי הכנסת ההיסטוריים ולהתפלל בבית הכנסת של חסידות קרלין. למדתי את הנושא מקרוב ובעזרת ה׳ משרד ירושלים ומורשת בראשות השר זאב אלקין יפעל כדי להביא לכדי ביצוע וסיום של הפרויקט ובכלל לשמר את המורשת היהודית ההיסטורית בעיר טבריה״.

מנכ״ל משרד ירושלים ומורשת, נתנאל איזקשיפוץ חצר היהודיםשיפוץ חצר היהודיםשיפוץ חצר היהודיםשיפוץ חצר היהודיםשיפוץ חצר היהודיםשיפוץ חצר היהודיםשיפוץ חצר היהודיםשיפוץ חצר היהודיםשיפוץ חצר היהודיםשיפוץ חצר היהודים
בג'יפ יוקרתי: נתפס "קבצן" - ו'נכד של רב מקובל'
"זו חרפה": תושב השומרון שהותקף ע"י פלסטינים ונעצר על לא עוול בכפו
מחר: נהגי האוטובוסים בשביתה חדשה
לראשונה מיום הקמת היישוב: המועצה המקומית שיפצה אולמות לימוד ושמחה
ירושלים: אירוע שריפה בבניין מגוררים בשכונת סנהדריה
"חזרנו 30 שנה אחורה": מסכמים שלוש שנים לסגירת שדה דב
כביש 90 ישודרג בסכום כולל של 410 מיליון
עוקץ כרטיסי המתנות: כך נעקצו עשרות אלפי שקלים
חריג: המפכ"ל נפגש עם מנהיג הפלג החרדי הקיצוני
יום המודעות לחטיפת ילדי תימן: לאן הלכו הילדים?