שר התפוצות לשקד: לא ייתכן שהמדינה תפגע בשומרי השבת

השר ד"ר נחמן שי בפנייה לשרה איילת שקד: " לא ייתכן כי מדינת ישראל, מדינת העם היהודי, תהיה אחראית לפגיעה באלו המבקשים לקיים את אמונתם ולשמור שבת"

שר התפוצות לשקד: לא ייתכן שהמדינה תפגע בשומרי השבת שר התפוצות נחמן שי

שר התפוצות ד"ר נחמן שי פנה היום (ד') לשרת הפנים איילת שקד בדרישה לבדוק את נסיבות סירוב כניסה לישראל של קרוביו ובני משפחתו של אליהו קיי ז"ל. המקרה התרחש ביום שישי האחרון, בטיסה שנחתה מדובאי לתל אביב הגיעו שלושה אזרחים מדרום אפריקה לארץ, כדי לנחם את בני משפחת קיי. עם הנחיתה בנתב"ג, ביום שישי בשעות הבוקר, הוסבר להם כי הם אינם רשאים להכנס לישראל מתוקף ההנחיות החדשות ועליהם לחזור באופן מיידי לדרום אפריקה. חרף העובדה כי הנ"ל הינם שומרי שבת וטיסה בצהרי שישי בהכרח תגרור חילול השבת.

"אין עוררין כי בימים אלה, הדאגה לבריאות הציבור היא בעדיפות עליונה" נכתב במכתבו של השר שי ללשכתה של שקד "אולם יש מקום גם בתקופה מורכבת כזו לתת את הדעת מבעוד מועד על מקרים בהם מתקיימת פגיעה ברגשותיהם של יהודים המבקשים לממש את אמונתם. ראוי היה להציע להם, לכל הפחות, לשהות בבידוד עד צאת השבת ורק אז להחזירם למדינתם."

נסיבות המקרה הגיעו ללשכת שר התפוצות, אשר יצרה קשר עם שלושת הנוסעים והתנצלה על עגמת הנפש שנגרמה להם. השר הבטיח להם כי הוא נמצא בקשר עם גורמי המקצוע המעורבים בעניין וביקש לבחון את המקרה לעומק על מנת להבטיח כי מצב מסוג זה לא יחזור על עצמו וכי במידת הצורך הנוהל ישתנה ויכיל התייחסות לסוגיה.

בג'יפ יוקרתי: נתפס "קבצן" - ו'נכד של רב מקובל'
"זו חרפה": תושב השומרון שהותקף ע"י פלסטינים ונעצר על לא עוול בכפו
מחר: נהגי האוטובוסים בשביתה חדשה
לראשונה מיום הקמת היישוב: המועצה המקומית שיפצה אולמות לימוד ושמחה
ירושלים: אירוע שריפה בבניין מגוררים בשכונת סנהדריה
"חזרנו 30 שנה אחורה": מסכמים שלוש שנים לסגירת שדה דב
כביש 90 ישודרג בסכום כולל של 410 מיליון
עוקץ כרטיסי המתנות: כך נעקצו עשרות אלפי שקלים
חריג: המפכ"ל נפגש עם מנהיג הפלג החרדי הקיצוני
יום המודעות לחטיפת ילדי תימן: לאן הלכו הילדים?