האיום של הח''כ מישראל ביתנו: "אעשה שמות בתקציב"

שר החוץ וראש הממשלה החליפי יאיר לפיד יביא ביום ראשון הקרוב את המינוי להצבעה בישיבת הממשלה. ח"כ אבידר בתגובה: "לא אסכן את ממשלת השינוי שעליה נלחמתי". אם ...

האיום של הח''כ מישראל ביתנו: "אעשה שמות בתקציב" ח''כ אלי אבידר

שר החוץ וראש הממשלה החליפי יאיר לפיד יביא ביום ראשון הקרוב את המינוי להצבעה בישיבת הממשלה. ח"כ אבידר בתגובה: "לא אסכן את ממשלת השינוי שעליה נלחמתי".


אם לא יהיו דרמות של הרגע האחרון, חבר הכנסת אלי אבידר ממפלגת ישראל ביתנו צפוי להתמנות לשר במשרד ראש הממשלה כבר ביום ראשון הקרוב. אלא שהמינוי המתוכנן מתבצע בעקבות אולטימטום חריף שהשמיע ח"כ אבידר בשיחות סגורות בימים האחרונים, כך פורסם אמש (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11.


על פי הפרסום, ח"כ אבידר איים בשיחות סגורות כי "אם המשא ומתן עם הקואליציה לא יסתדר - אעשה שמות בתקציב. על אף האולטימטום שהציב, אבידר לקח חלק בהצבעות במליאת הכנסת במסגרתן הצביע עם הקואליציה. שר החוץ וראש הממשלה החליפי יאיר לפיד יביא ביום ראשון הקרוב את המינוי להצבעה בישיבת הממשלה.


בתגובה לפרסום נמסר מטעמו של ח"כ אבידר: ״כפי שהתחייב מעל כל במה אפשרית, אלי אבידר לא יסכן את קיום ממשלת השינוי, אשר נלחם על הקמתה למעלה משנה ברחובות, בדיוני המליאה ובוועדות הכנסת״.


בחודש שעבר, שעות לפני השבעת ממשלת בנט-לפיד, פורסמה רשימת התיקים המיועדים לחברי סיעת ישראל ביתנו, במסגרת ח"כ אבידר נותר ללא תפקיד. אבידר, שסרב לשמש השר במשרד האוצר, איים בתגובה להצביע בכנסת באופן עצמאי ובמנותק מסיעתו. אבידר הצביע לבסוף בעד כינון הממשלה.


הליכוד מסר בתגובה: "דעה פופולרית: אלי אבידר היה לוקח חיסון לכלבת תמורת ג׳וב".


ח''כ כהנא על בנט: "מעוניין להפסיק את תפיסת העולם החרדית"
הליכוד על בנט: "משסה הורים אלו באלו"
בנט: "אני רוצה שההורים יריבו אחד עם השני"
לקראת חקירת פרשת הצוללות? בנט נפגש עם יו״ר התנועה לאיכות השלטון
בן גביר: "ההר הוליד עכבר, בנט צריך להתנצל"
חה"כ אבי מעוז הגיש בג"צ נגד ניר אורבך ומיקי לוי
בנט: "למדנו שהטלת הספק היא תנאי הכרחי לניהול חיינו"
סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו
כאסח בין ימינה ולציונות הדתית
גרמניה תעביר 100 מיליון יורו לרשות הפלסטינית