הרב הראשי לנתניהו: "אי אפשר לסגור בתי כנסת ביום כיפור – אנשים לא יצייתו"

ראש הממשלה בשיתוף עם שר הבריאות וראש המל"ל, קיימו התייעצות דחופה עם הרב דוד לאו לבחון את עמדתו לאפשרות של סגירת בתי הכנסת ביום כיפור

הרב הראשי לנתניהו: "אי אפשר לסגור בתי כנסת ביום כיפור – אנשים לא יצייתו" בימה - המעודכנים מעדכנים

בנימין נתניהו, יולי אדלשטיין קיימו היום ראש הממשלה, ראש המל''ל, ושר הבריאות התייעצות טלפונית עם הגאון הרב דוד לאו שליט"א הרב הראשי לישראל, בנוגע לאפשרות של סגירת בתי הכנסת לפני יום כיפור.

בשיחה חפצו ראש הממשלה, ראש המל''ל, ושר הבריאות לדעת את עמדתו של הרב הראשי במידה ויוטל סגר על בתי הכנסת ביום כיפור בעקבות העלייה בתחלואה. הרב הראשי אמר לנתניהו בבצורה חד משמעית: "אם אין אכיפה על התקהלויות בדברים אחרים, אז אי אפשר לסגור בתי כנסת כי אנשים לא יצייתו".

יואב קיש, סגן שר הבריאות אמר בשישי במהלך ראיון ל'כאן רשת ב' כי נשקלת האפשאות לסגירת בתי כנסת: "אנחנו בתקופת חגים, אפשרנו פה איזה מתווה חגים רק לחגים עצמם, שהוא יותר פתוח, הוא אמנם מאוד מרוסן, אבל הוא יותר פתוח, יכול להיות שגם את זה נצטרך לעצור ולהגיד שאין תפילות בבתי כנסת". לשאלה האם בתי הכנסת יסגרו לפני יום כיפור השיב הלה: "אם נראה שהמגפה משתוללת אז זה על הפרק".

שר הבריאות מנסה להגן על מתווה בתי הכנסת: "אני מוצף בשאלות למה אישרנו מתווה תפילות, יש לי חדשות בשבילכם, כי ההגבלות חלות בימים ראש השנה ויום הכיפורים. ימים שבהם לא רק ולאו דווקא הציבור החרדי או הציבור הדתי מגיע לבתי הכנסת. לכן, בהתחשב בעבודה הזאת, אנחנו בגאווה אישרנו מניינים עם כל ההגבלות, עם כל הדרישות של 'התו הסגול', על מנת שגם השנה יוכלו אזרחי ישראל היהודים, מי שבוחר בכך, לשמוע קול שופר, לשמוע כל נדרי".

הפרויקטור פרופ' גמזו ממליץ במידה ונצטרך לסגור את בתי הכנסת, ולהחיל את כל ההגבלות ככל הניתן מוקדם יותר בכדי למנוע את הנזקים.

נתניהו פונה לסוחרים "תחזיקו מעמד עוד כמה ימים תוכלו לפתוח"
בתי תפילה עד 10 אנשים במבנה ו20 בחוץ • כל הפרטים על החלטות הקבינט
בחור חרדי נפצע בתאונה באורח קשה
2.1 מליון שקל יועברו מיידית להנגשת מערת המכפלה
בשורות טובות: מחלקות הקורונה נסגרות בזה אחר זה
ראש העיר הנחה לצייד את מאות המניינים בסככות אטומות ממים
האדמו"ר מקרעטשניף ירושלים בפתיחת הזמן בישיבת מבצר התורה באלעד • גלריה
זעזוע: גרפיטי נגד ראש הישיבה וחבר המועצת • גינויים נמרצים
גנב האופניים הסדרתי נעצר על ידי המתנדבים
בעקבות החשיפות: הטיפול בבתי החולים ייבדק - הממצאים יוסתרו