אייכלר: "פרעה לא גזר אלא על הזכרים ואלון טל גוזר על כולם"

ח"כ ישראל אייכלר נשא נאום במליאת הכנסת והביע אי אמון בממשלה. "כולם באים בטענות לרשתות השיווק והמזון שהעלו את המחירים, אבל יש להם מורים טובים – הממשלה הז...

אייכלר: "פרעה לא גזר אלא על הזכרים ואלון טל גוזר על כולם"

ח"כ ישראל אייכלר נשא נאום במליאת הכנסת והביע אי אמון בממשלה. "כולם באים בטענות לרשתות השיווק והמזון שהעלו את המחירים, אבל יש להם מורים טובים – הממשלה הזאת. הם אומרים לעצמם, אם הממשלה החליטה שמשקאות מתוקים זה לא בריא ולכן צריך לייקר אותם, אז למה לא לייקר גם את הפסטה שגם היא לא בריאה?

עוד אמר: "אני קורא לכל אזרחי ישראל: אל תבואו בטענות לרשתות השיווק ולמרכולים ולכל מי שהעלה מחירים והפך את חיינו לגיהנום, אלא לצר האוצר שרצה לפגוע בחרדים ופגע בכל אזרחי ישראל".

ח"כ אייכלר הוסיף: "מדינת ישראל בכאוס מוחלט, ולא רק בתחום הבריאות. מי שהוציא את השד של יוקר המחיה זה משרד האוצר שהתחיל עם חד פעמי, אחר כך עם מתוקים מבקבוק, ועכשיו כולם משלמים את המחיר. מי שנכנס למכולת או לסופר, לעשות קניה יומית, יוצאים עם לחם חלב ועוד שלושה מוצרים במחיר של יותר ממאה שקלים. ומי מדבר כבר על הרכישה השבועית, לכל המשפחה".

עוד אמר: "לעומת יוקר המחיה, המשכורות לא עלו. אני כבר לא מדבר על העלייה במחירי הדיור. לא רק שהמדינה לא עזרה לאזרחיה כאשר תשעים אחוזים מהקרקעות בידיה, אלא המדינה גם הריצה מכרזים למרבה במחיר והעלתה את מחירי הקרקעות עד לשמיים. גם את מחיר למשתכן כבר ביטלו. ואם יוקר המחיה והדיור משפיע על כלל אזרחי ישראל, על אחת כמה שהוא משפיע על משפחות ברוכות ילדים".

ח"כ אייכלר התייחס לדבריו של ח"כ אלון טל שקרא להגביל את הילודה רח"ל. "ישנו חבר כנסת מהתנועה הקונסרבטיבית בשם אלון טל. הוא הגה רעיון שצריך להפסיק את הילודה בגלל יוקר המחיה. כבר חשבו על זה אלפי שנים לפניו, אבל פרעה לא גזר אלא על הזכרים, ואלון טל גוזר גם על הילדות. אם הוא היה אומר את זה במדינה אחרת יתכן שהיה נשפט ואולי גם היה יושב בבית הסוהר על קריאה כזו. אבל פה הכול עובר.

לסיום אמר: "הממשלה הזאת אחראית על יוקר המחיה. גם לפני הממשלה הזו לא היה קל לחיות כאן, אבל מאז שנכנסה הממשלה הנוכחית, זה הפך לגיהנום. הגיע זמנכם ללכת".

ח''כ אלון טלח''כ אייכלר
"מי יודע מה יהיה": פרוש עלה למעונו של הגר"ד לנדו להתייעצות‎‎
"הציבור הישראלי אינו בן ערובה לא ביחס למועד הבחירות ולא לתקנות"
בן גביר: "אתה שותף של אוסאמה, הפכת את הוועדה לקרקס"
במוסד ילחצו על לפיד: אל תשנה מדיניות - תתנגד להסכם עם איראן
בדרך לפריימריז בציונות הדתית - הוקמה הועדה הציבורית
"טיבי יועצו של ערפאת הוא שותפך": בן גביר מגיב ללפיד
"דיונים פופוליסטיים": מקלב על כינוס הועדה לדיון בחוקי פיזור הכנסת
"יהדות התורה לא תיכנס עם השמאל": לשכת גפני בתגובה לפרסומים
חוק האקלים של גילה גמליאל, אושר בקריאה טרומית במליאת הכנסת
"המשטרה חייבת לתת תגבור": מקלב על החיפושים אחר מוישי קלינרמן