צה"ל על הטענות ל"טבח ילדים": "נפגעו משיגור פלשתיני כושל"

בישראל שוללים מכל וכל שהרג הילדים ברצועה נגרם מאש צה"ל • "לא ביצענו תקיפות באזור ג׳בליה בזמן המדווח, ועל פי הנתונים מדובר בירי פלשתיני"

צה"ל על הטענות ל"טבח ילדים": "נפגעו משיגור פלשתיני כושל" שיגור רקטות מרצועת עזה\, אילוסטרציה

בערב יום הלחימה השני של מבצע "עלות השחר" (מוצ"ש), בעזה מדווחים על חמישה הרוגים פלשתינים ו-15 פצועים בתקיפה באזור ג'בליה שבצפון הרצועה. כוחות הצלה הוזעקו לזירת ההפצצה ופועלים לחילוץ ההרוגים, הפצועים והלכודים. לפי חלק מהדיווחים, בין ההרוגים יש גם ילדים. כך דווח ב'ישראל היום'.

בישראל שוללים שהרג הילדים ברצועה נגרם מאש צה"ל: "נפגעו משיגור פלשתיני כושל. צה״ל לא ביצע תקיפות באזור ג׳בליה בזמן המדווח, ועל פי הנתונים במערכות צה״ל מדובר בירי פלשתיני".

דובר צה"ל, תת-אלוף רן כוכב, אמר הערב בהערכת המצב: "אנחנו מדווחים על שני אירועים, על שניהם אין ודאות מוחלטת. בפעילות משותפת לצה"ל ושב"כ ככל הנראה סוכל לפני זמן קצר באמצעות מטוסי קרב בכיר בג'יהאד אסלאמי פלשתיני, חאלד מנצור, מקבילו הדרומי של תייסיר ג'עברי, שהיה יחד עם הסייען שלו בדירת מסתור ברפיח. הפעולה אושרה ע"י רה"מ ושר הביטחון. ביצוע של חיל האוויר, שליטה מרכזית לפגיעה בג'יהאד האסלאמי".

"חאלד מנצור רצה להוציא ירי תלול-מסלול ופיגוע נ"ט. היה מתכנן ואחראי לפיגוע נ"ט בימים האחרונים, היה אחראי לפיגוע של פינקי זוארץ, לפיגוע שבו נהרג רס"ן אלירז פרץ ז"ל ואחרים. גם בשומר החומות בוצע תחת פיקודו ירי רקטי כבד. עוד לא יודעים אם הסיכול שלו הצליח לחלוטין. סיכולו וסיכול ג'עברי הוא מסר ברור לג'יהאד - הם לא יאיימו על תושבי ישראל וביטחונם".

אמש: 6 רכבים גנובים הוחרמו, ו-10 נעצרו ברחבי יו''ש
גנץ: "נטפל ונסכל כל ניסיון להפר את ריבונותנו ונגבה על כך מחיר"
יכיר את הכלא מבפנים: קצין בשב''ס הורשע במאסר
מנהרת טרור סוכלה בצפון הרצועה • צפו בתיעודים
"זריקת אבנים ובקבוקי תבערה: כוחותינו עצרו 12 מבוקשים ברחבי יו"ש
נאבקים באלימות? פקחי מטרופולין יישאו מצלמות גוף במהלך הנסיעות
הותר לפרסום: סמ"ר נתן פיטוסי הוא החייל שנורה למוות בשוגג
הפרעות בעכו: כתב אישום נוסף כנגד מחבל שביצע לינץ' ביהודי
דאע"ש בישראל? שב"כ חשף וסיכל התארגנויות של דאע"ש בתוך ישראל
"חילופי ירי ובלוקים מושלכים": כוחותינו במעצרים נרחבים הלילה ביו"ש