צה"ל על הטענות ל"טבח ילדים": "נפגעו משיגור פלשתיני כושל"

בישראל שוללים מכל וכל שהרג הילדים ברצועה נגרם מאש צה"ל • "לא ביצענו תקיפות באזור ג׳בליה בזמן המדווח, ועל פי הנתונים מדובר בירי פלשתיני"

צה"ל על הטענות ל"טבח ילדים": "נפגעו משיגור פלשתיני כושל" שיגור רקטות מרצועת עזה\, אילוסטרציה

בערב יום הלחימה השני של מבצע "עלות השחר" (מוצ"ש), בעזה מדווחים על חמישה הרוגים פלשתינים ו-15 פצועים בתקיפה באזור ג'בליה שבצפון הרצועה. כוחות הצלה הוזעקו לזירת ההפצצה ופועלים לחילוץ ההרוגים, הפצועים והלכודים. לפי חלק מהדיווחים, בין ההרוגים יש גם ילדים. כך דווח ב'ישראל היום'.

בישראל שוללים שהרג הילדים ברצועה נגרם מאש צה"ל: "נפגעו משיגור פלשתיני כושל. צה״ל לא ביצע תקיפות באזור ג׳בליה בזמן המדווח, ועל פי הנתונים במערכות צה״ל מדובר בירי פלשתיני".

דובר צה"ל, תת-אלוף רן כוכב, אמר הערב בהערכת המצב: "אנחנו מדווחים על שני אירועים, על שניהם אין ודאות מוחלטת. בפעילות משותפת לצה"ל ושב"כ ככל הנראה סוכל לפני זמן קצר באמצעות מטוסי קרב בכיר בג'יהאד אסלאמי פלשתיני, חאלד מנצור, מקבילו הדרומי של תייסיר ג'עברי, שהיה יחד עם הסייען שלו בדירת מסתור ברפיח. הפעולה אושרה ע"י רה"מ ושר הביטחון. ביצוע של חיל האוויר, שליטה מרכזית לפגיעה בג'יהאד האסלאמי".

"חאלד מנצור רצה להוציא ירי תלול-מסלול ופיגוע נ"ט. היה מתכנן ואחראי לפיגוע נ"ט בימים האחרונים, היה אחראי לפיגוע של פינקי זוארץ, לפיגוע שבו נהרג רס"ן אלירז פרץ ז"ל ואחרים. גם בשומר החומות בוצע תחת פיקודו ירי רקטי כבד. עוד לא יודעים אם הסיכול שלו הצליח לחלוטין. סיכולו וסיכול ג'עברי הוא מסר ברור לג'יהאד - הם לא יאיימו על תושבי ישראל וביטחונם".

בית המשפט הרשיע את המחבל מעאד חאמד שרצח את מלאכי רוזנפלד הי"ד
שרת הפנים שקד שללה את תושבותו של המחבל סלאח חמורי
תכננו פיגועים ואף ביצעו: שני בכירים בג'יהאד האסלאמי חוסלו בג'נין
התפתחות דרמטית בחקירת הפיגוע הכפול בירושלים
יירוט מוצלח של מיירט ארוך טווח כנגד מטרה שדימתה טיל שיוט מתקדם
יידה אבנים לעבר רכבים חולפים במזרח ירושלים ונעצר ע"י השוטרים
תיעוד: 11 מבוקשים נעצרו הלילה באוגדת יהודה ושומרון
לוחמים מספרים על המציאות בגזרת חברון: "מתגרים בנו כדי שנגיב"
המפכ"ל שיבח את השוטרים שניטרלו של המחבל: "פעלו כנדרש"
משפחתה עודכנה: מצבה של החיילת שנפגעה - בינוני