ההתרעה המוקדמת של פוסק הדור שהפכה לשיחת היום בהר נוף

לפני מספר ימים כתב פוסק הדור הגר"מ שטרנבוך לתושבי הר נוף להתחזק בלימוד, היום לאחר הפיגוע הקשה, מבקש שוב מרן להוסיף בלימוד התורה כדי לדחות ולבטל את הגזירה

ההתרעה המוקדמת של פוסק הדור שהפכה לשיחת היום בהר נוף

מרן פוסק הדור הגר"מ שטרנבוך שליט"א התייחס היום (רביעי), בשיחה מיוחדת לאחר ה'שיעור כללי' שמסר בפני תלמידיו בהיכל ישיבתו בבית שמש, לפיגוע הקשה שאירע הבוקר בכניסה לירושלים, בו נהרג בחור ישיבה משכונת הר נוף בירושלים, ונפצעו תשעה עשר בני אדם.

במרכז דבריו אמר כי הפיגוע הוא 'קריאה' מהקב"ה לעם ישראל להתעורר ולחזור בתשובה, ולהרבות בלימוד התורה שבכוחו לבטל את הפיגועים.

בהמשך אף דיבר בחריפות נגד דרישת הליכוד להרחבת הגיור הממלכתי והנגשתו, "הם מרגיזים את הקדוש ברוך הוא בתוך היכל קדשו".

את דבריו פתח בדברי התעוררות: "היום בבוקר היה פיגוע קשה מאוד בירושלים, יש הרוג וכמה חולים מסוכנים והכל מהשמים, וזהו בוודאי 'קריאה' מהקב"ה אלינו להתעורר, "נחפשה דרכינו ונחקורה ונשובה עד ה'".

"זכורני שהרב מבריסק זצ"ל היה אומר תמיד שחזית המלחמה האמיתית נמצאת בין שרי מעלה בשמים, והמצב כאן תלוי בניצחון למעלה על שרי האומות, ואם אנחנו אומרים תהילים אנחנו מנצחים את המלחמה למעלה, וממילא משתלשל מזה הצלה למטה.

במרכז דבריו ביקש מתלמידיו להתחזק בימים אלו בלימוד התורה כדי להגן מפיגועים ה"י: "עכשיו אנחנו במצב קשה מאוד והדבר היחיד שיכול להציל אותנו זהו חיזוק בלימוד התורה, ובפרשת השבוע כתוב "הקול קול יעקב והידיים ידי עשיו", ופירשו חז"ל (ב"ר ס"ה כ') "בזמן שקולו של יעקב מצוי בבתי כנסיות אין הידיים ידי עשו, ואם לאו הידים ידי עשיו", וא"כ עכשיו בזמן כזה עלינו לחזק את קולו של יעקב- בתי הכנסיות ובתי מדרשות ועי"ז נדחה את הידיים ידי עשיו.

לאחר מכן התייחס לדרישת הליכוד להרחבת הגיור הממלכתי והנגשתו, מה שבעצם יכיר באופן גורף בגיורים פסולים ללא קבלת מצות: "הרשעים עובדים עכשיו במסירות נפש ממש, וגם בתוך כל הצרות האלו ראינו אתמול שבדעתם לפעול להרבות גיורים מזויפים בלי קבלת עול מצוות, ומי יודע מה עוד יהיה, שהם מרגיזים את הקב"ה בתוך היכל קדשו, שהרי השכינה הקדושה כאן והם לוחמים בקב"ה בתוך שכינת עוזו, ויש למחות כנגדם ולא לוותר במלחמה כנגדם".

את דבריו חתם בבקשה מבני ישיבתו: "כל אחד יעשה לעצמו חשבון מה יכול להוסיף ולהתחזק בלימוד התורה ובזכות זה נזכה לישועה".

יצויין כי הרוחות בשכונת הר נוף סוערות היום, לאחר שכזכור רק לפני מספר ימים כתב מרן פוסק הדור מכתב מיוחד לתושבי שכונת הר נוף בו חרג מהרגלו וביקש באורח נדיר מתושבי השכונה להוסיף בלימוד התורה "כדי שיהא תוספת שמירה לכל השכונה", וכעת לאחר הפיגוע הקשה בו נהרג אחד מתושבי שכונת הר נוף, חוזר פוסק הדור ומתריע בשנית כי יש להוסיף חיזוק בלימוד התורה כדי להציל מפיגועים קשים ה"י.

ההתרעה המוקדמת של מרן פוסק הדור כמה ימים לפני הפיגוע, הפכה לשיחת היום בשכונת הר נוף, כאשר ישנם רבים מהתושבים רואים בכך כ'מופת גלוי' של התרעה מוקדמת על הצורך בשמירה עליונה על תושבי השכונה.

פוסק הדור הגר"מ שטרנבוך על הפיגוע בירושלים

צילום: י.נ.ק

הדף היומי מסכת נדרים דף מ
תזהר לא להרוס לילד את החיים! - הרב אליהו רבי
הדף היומי מסכת נדרים דף לח
חסדי השם: ראש הישיבה שוחחר אחר אשפוז ארוך
הדף היומי מסכת נדרים דף לז
המתחזקים ובעלי הבתים בראשון לציון ולוד סיימו מסכתות
המפתח האמיתי לשלוות הנפש - הרב אליהו רבי
הילולת הרה"ק רבי צבי הירש מרימנוב זיע"א בפולין
מסע השתפכות הנפש בגליל לאלמנות זקני ירושלים בראשות הרבנית מסאטמאר
ראש הישיבה חיזק את רכזי האיחוד בירושלים: "אתם ההצלה של הדור"