אירופה מתבשלת: "לא מכירים פה דברים כאלו"

דיוויד מילס, תושב נוטינגהאם לא זוכר גל חום כזה בימי חייו • "זה כמו ישראל באוגוסט, אי אפשר לצאת החוצה"

אירופה מתבשלת: "לא מכירים פה דברים כאלו" שמש

גל חום קיצוני מכה היום (שני) ביבשת אירופה ותושבים מבריטניה ועד יוון סובלים מטמפרטורות גבוהות באורח חריג ומגל שריפות הרסניות שכילו עשרות אלפי דונמים של חורש טבעי, כפרים ועיירות.

על פי הפרסום ב'ישראל היום', בבריטניה נרשמו טמפרטורות שיא בדרום מזרח אנגליה ומאות תושבים פונו לקבלת טיפול רפואי בשל החום הקשה. דייויד מילס, תושב העיר נוטינגהאם סיפר: "לא זכור לי כזה דבר אף פעם. אנחנו לחלוטין לא מוכנים למצב. לאף אחד אין מזגן, גם במקומות ציבוריים הרבה פעמי אין קירור ראוי. הקשישים מאוד סובלים".

"אני תקוע בבית ולא יוצא החוצה בגלל החום. באמצע הלילה היו 27 מעלות ואני לא מצליח להירדם. זה מזכיר לי את הביקור שלי בישראל בחודש אוגוסט. בכל קיץ יש כמה ימים חמים, אבל משהו גל חום כזה הוא פשוט לא משהו שחווינו פה בעבר", אומר מילס.

גם בצרפת גל החום מכה קשה ברוב חלקי המדינה. רותם בר, ישראלית המתגוררת בחבל הדורדון בדרום מערב המדינה, סמוך לאזור הז'ירונד שם שריפות חורש עצומות כילו עשרות אלפי דונמים של יערות אורן, מספרת על החוויה הקשה.

"החום פשוט השבית אותנו. אנחנו מארחים פה בני משפחה ולקחנו אותם לסיבוב בסופר מרקט על מנת להתחמק מהחום. אנחנו מהמעטים שחזו את ההתחממות הגלובלית וקנינו מזגן, אז כמעט כל השכנים מוצאים סיבות לבוא לבקר. אני חוגגת היום יום הולדת שישים ופשוט אין לי כוח לזוז לשום מקום, המצב גם ממש מסוכן לאנשים מבוגרים יותר", מספרת הישראלית.

"היום הוא היום החם ביותר בגל הזה. באיזור בורדו היו כמעט 47 מעלות. כאן בדורדון כבר 40 מעלות והיד עוד נטויה. ביערות חבל לה לנד, יער האורנים הגדול באירופה, משתוללת שריפה שכילתה כבר מעל 100,000 דונם. 14,000 תושבים פונו מהבתים", מספרת בר.

הנשיא הרצוג נחת בבחריין והתקבל בארמון יורש העצר
לראשונה: הרצוג המריא הבוקר לביקור בבחריין
אמבולנס ממוגן ירי יועבר לשימוש כוחות ההצלה האוקראינים
"מרכז רבני אירופה" בקול קורא על משמר הדת וחיזוק הקהילות היהודיות
מאסק ערך סקר: האם טראמפ יחזור בקרוב ל'טוויטר'?
בהזמנת המלך: הרצוג יצא לביקור ממלכתי בבחריין
קבר אחים ענק מתקופת השלטון הקומוניסטי נמצא בטרנסניסטריה
ביידן: "לא סביר שהטילים שפגעו בפולין שוגרו מרוסיה"
טראמפ הכריז על מועמדותו לנשיאות ארה"ב ב-2024: "הקאמבק מתחיל"
דרמטי: שני בני אדם נהרגו בעיר פרזבודו שפולין מפגיעת טיל רוסי