"בנט, סער ושקד צריכים להתבייש": תגובות הח''כים לגיבוש ממשלת השמאל

בעקבות ההכרזה על ממשלת השמאל חברי הכנסת מגיבים • סמוטריץ הגיב: "ממשלת לפיד-בנט-עבאס היא מסימני הגאולה"

"בנט, סער ושקד צריכים להתבייש": תגובות הח''כים לגיבוש ממשלת השמאל חתימת ההסכם להקמת ממשלת השמאל

כפי שדיווחנו מעל 'בימה' זו, יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, הודיע כעת לנשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, כי עלה בידו והוא סיים בהצלחה את מלאכת הרכבת הממשלה. הסיעות אשר ירכיבו את הקואליציה הינן: יש עתיד, ימינה, כחול לבן, תקווה חדשה, העבודה, ישראל ביתנו, מרצ ורע"מ.


בעקבות הודעת לפיד על כינון ממשלת השמאל יצאו חברי הכנסת בתגובות נזעמות בעקבות המהפך הפוליטי.


יו״ר סיעת הליכוד ח״כ מיקי זוהר בתגובה להקמת ממשלת השמאל: ״השמאל חוגג אבל זה יום עצוב מאוד למדינת ישראל. בנט, סער ושקד צריכים להתבייש״.


מנגד, יו״ר מפלגת מרצ ח"כ ניצן הורוביץ שמח על הצלחת ממשלת השמאל: "מברך את כל השותפים שלנו לקואליציה החדשה. לחיי הממשלה שבדרך!".


יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיב לגיבוש ממשלת השמאל: "ממשלת לפיד-בנט-עבאס היא מסימני הגאולה: "וגר זאב עם כבש ונמר עם גדי ירבץ... ונער קטון נוהג בם".


עוד ציין: "תכניסו את זה טוב טוב לראש: נפתלי בנט, איילת שקד, מתן כהנא, ניר אורבך (?), עידית סילמן, אביר קרא, חתומים לראשונה בתולדות ישראל על הסכם קואליציוני יחד עם מפלגה אנטי ציונית ותומכת טרור. אפשר היה להקים ממשלת ימין והם טירפדו אותה והעדיפו במודע את השמאל ותומכי הטרור. לא נשכח ולא נסלח".


עוד ציין סמוטריץ': "נפתלי בנט בסך הכל מימש הערב את תכניתו הסדורה מלפני הבחירות לחבור ללפיד כדי להדיח את נתניהו ולהיות ראש ממשלה בכל מחיר. זו שעליה התווכחנו וגרמה לנו להיפרד. זו שהוא שיקר ביודעין כשהכחיש לכל אורך מערכת הבחירות. זו שניסיתי לזעוק מעל כל במה במערכת הבחירות והיו מי שכעסו עלי ולא האמינו".


יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר הגיע להפגנה בכפר המכביה והתקבל באהדה, בתשואות וקריאות גנאי נגד ממשלת השמאל. בן גביר עודד את המפגינים נגד ממשלת השמאל.


ח"כ בן גביר בירך את המפגינים על מחאתם הצודקת נגד ממשלת השמאל שקמה בתמיכת תומכי הטרור מהתנועה האיסלמית וההתנגדותם הנחרצת בהקמת הממשלה המסוכנת.


ח"כ בן גביר אמר בתגובה: "עלה בידו לייסד בכפר המכבייה את ממשלת השורא, בתמיכת האחים המוסלמים. בושה שמכרו את היהדות, שמכרו את הכבוד, שמכרו את הנגב. בעצם, מכרו את הכל תמורת כסא, כבוד ואגו".


בן גביר הוסיף: "נעשה הכל בכנסת, כדי שממשלת תומכי הטרור תתפרק לרסיסים ולא תאריך ימים. אין להם מנדט מהציבור".


כאמור, לפיד מסר ללשכת נשיא המדינה: "בהתאם לסעיף 13(ב) לחוק יסוד: הממשלה הריני מתכבד להודיעך, כי עלה בידי להרכיב ממשלה. הממשלה שתיכון תהיה ממשלת חילופים, בהתאם לסעיף 13א לחוק יסוד: הממשלה. בראשה אעמוד יחד עם ח"כ נפתלי בנט שיכהן ראשון בתפקיד ראש הממשלה".


עוד ציין כי: "הסיעות אשר ירכיבו את הקואליציה: יש עתיד, ימינה, כחול לבן, תקווה חדשה, העבודה, ישראל ביתנו, מרצ ורע"מ".

ח''כ אייכלר: "לעשות שיימינג לראשי הערים שלא רוצים חרדים"
"מתחנן בפני נפתלי בנט - תתיר לי את הנדר ותפתח מה היה בפגישה"
צפו: ח''כ ארבל בפיוט על הממשלה
ח''כ מקלב דורש: דיון עם בנט על תקציב המדינה
ממשלה מיותרת: הקואליציה הקימה 5 וועדות נוספות
דרעי: "הממשלה הזאת מחריבה את ההישגים הגדולים שהבאנו לפריפריה"
נתניהו: "הממשלה מעלה מיסים כדי לתת 50 מיליארד ש״ח למנסור עבאס"
"שם על הכוונת את משפחות ברוכות הילדים, הציבור החרדי ועולם התורה"
אייכלר על ימינה: התרחקו מהרבנים שלהם ונלחמים נגד אותה יהדות נאמנה
בנט לליברמן: מוביל בבטחה את התקציב