בדואים השתלטו על המגרשים שהוכשרו לתושבי ח'אן אל-אחמר

"לא ייתכן שמדינת ישראל השקיעה 70 מיליון שקלים בהכשרת המגרשים, ובדואים פולשים לשטח ומשתלטים עליו"

בדואים השתלטו על המגרשים שהוכשרו לתושבי ח'אן אל-אחמר חאן אל אחמר

המדינה השקיעה עשרות מיליוני שקלים בהכשרת מגרשים ותשתיות ב"פתרון אבו דיס" המיועדים למפוני ח'אן אל-אחמר, אך על פי הדיווח של 'ישראל היום', התגלה כי הבדואים משתלטים על השטח - בניגוד לחוק.

מאוחר יותר, תיעד סייר של הפורום כיצד הבנייה הבדואית הבלתי חוקית הולכת ונבנית על המגרשים, שהוכשרו עבור אנשי ח'אן אל-אחמר בעלות של כ-70 מיליון שקלים.

מדובר במגרשים מוכנים עם תשתיות של דרכים, חשמל ומים, שהוכנו בעקבות החלטת בית המשפט לפינוי המאחז הבלתי חוקי. המגרשים בפתרון אבו דיס עומדים וממתינים לביצוע הפינוי, ובקרוב צפויה המדינה להשיב לצו על תנאי שהוציא בג"ץ בשאלה מדוע הפינוי טרם בוצע.

"לא ייתכן שמדינת ישראל השקיעה 70 מיליון שקלים בהכשרת המגרשים, ובדואים פולשים לשטח ומשתלטים עליו", אומרים בפורום עוטף ירושלים. "המגרשים מוכנים כבר שנים ועליהם להיות שמישים בכל רגע עבור הפינוי העתיד להתרחש, כפי שהחליט בית המשפט. לצערנו, אזור ירושלים הולך ונכבש, ואין מי שיעצור זאת. אנו מצפים מגורמי האכיפה לאכוף את כלל הבנייה הבדואית הבלתי חוקית בשטח, ובמיוחד כזו המשתלטת על אדמות שהכשירה המדינה בכסף רב".

לאחרונה נעשים ניסיונות מצד גורמים בממשלה להגיע לפתרון שבו המדינה תסדיר את המאחז כמה מאות מטרים ממיקומו הנוכחי, באותו תא שטח. הסדר הפשרה עורר גל תגובות נזעמות וביקורת קשה על התנהלות הממשלה, שלטענת המבקרים מפקירה את ביטחון אזרחי המדינה ומגבה את פורעי החוק.

מחבל שזרק בקת"ב על בית משפחה יהודית נתבע על ידם
כוחות הביטחון פעלו הלילה למעצר שבעה מבוקשים באוגדת יו"ש
מטוסי קרב צהל"ים תקפו הלילה מטרות ברצועת עזה
רקטה שוגרה הערב משטח רצועת עזה לשטח ישראל
מפקד הפלוגה במג"ב שניטרל את המחבל בפיגוע בחווארה משחזר
לוחמים ניטרלו מחבל חמוש בסכין באיזור חווארה
סיכום חדשות השבת: פיגוע דקירה בחווארה
נעצר מבוקש החשוד בביצוע פיגועי ירי במרחב העיר שכם
מבצע בבית הסוהר הוביל לתפיסה רחבת היקף של מכשירי טלפון וסכינים
ראשוני: פיגוע ירי סמוך לעופרה, המחבלים נמלטו