משרד החוץ האיראני: האונייה שנפגעה מגינה מפני פיראטים

במסגרת ההתייחסות רשמית ברפובליקה האסלאמית לתקרית, נמסר כי נגרם נזק גל בלבד ולא היו נפגעים • על פי פרסומים ערביים, קומנדו ישראלי הניח את המוקשים על האונייה

משרד החוץ האיראני: האונייה שנפגעה מגינה מפני פיראטים

תקיפת האונייה האירנית סביז

Informative

משרד החוץ האיראני אישר הבוקר (רביעי) כי האונייה "סביז" נפגעה בים האדום, זאת לאחר הדיווחים על התקיפה שיוחסה לישראל, כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

על פי דובר משרד החוץ האיראני נגרם "נזק קל" בלבד לאונייה ולא היו נפגעים. עוד אמר כי הונחו על הספינה מוקשים, שעל פי פרסומים ערביים הונחו על ידי הקומנדו הישראלי. כמו כן, נמסר כי הספינה שטה במטרה "להגן על האזור מפני פיראטים". האיראנים מסרו כי האירוע נמצא תחת חקירה.

מוקדם יותר, גורם אמריקני רשמי מסר לעיתון ה"ניו יורק טיימס" כי ישראל עדכנה את ארצות הברית שכוחותיה תקפו את הספינה האיראנית בסביבות 7:30 בבוקר אתמול.

כלי תקשורת בעולם הערבי דיווחו אמש כי ספינה של משמרות המהפכה הותקפה בים האדום ונגרם לה נזק כבד. על פי הדיווחים, הספינה נפגעה מטיל בודד שנורה לעברה והיא התקשתה להמשיך בשייט. כלי תקשורת המזוהים עם האופוזיציה האיראנית הגולה דיווחו שהספינה נפגעה באופן חמור והיא טובעת.

בעבר דווח כי כלי השיט, המסווה כספינת משא, משמש את משמרות המהפכה כבסיס קדמי לאיסוף מודיעין, ליצירת קשר עם כלי שיט ולאיסוף וחלוקה של נשק עבור כוחות פרו-איראניים באזור. בעבר פורסמו תמונות של הספינה, כשעל סיפונה נמצאים כלי שיט מהירים של משמרות המהפכה ומקלעים כבדים.

הספינה תועדה גם כשהיא חוברת לספינות אחרות המשמשות את מאמץ הברחת הנפט האיראני, בהן הספינה "שהאר קורד" שהותקפה בים התיכון בחודש שעבר. חברת המודיעין האזרחית ISI דיווחה בעבר כי הסביז עגנה במשך שנתיים בים האדום תופעה שאינה סבירה לאוניית משא.

מזעזע: פקח היכה חרדי עד זוב דם
איראן טוענת: "התקלה בנתנז תוקנה - חלק מהצנטריפוגות שבו לפעול"
ח''כ מלכיאלי זועק על משחק מזוויע בו יורים על חרדים • צפו
בעקבות זריקת האבנים: ח''כ טייב סייר בהר הזיתים
כצפוי: גל התקיפות ממשיך ללינץ'/ים
צפו: כך עצרו את מפיצי האמל''ח
שוב זה קורה: ידויי אבנים לעבר אוטובוס חרדים
השר אוחנה: "הפשיעה והאלימות בחברה הערבית זוכה לקשב"
ח''כ ברוכי: "מי שניחן ב"ידו בכל" מתחיל גל אלימות"
איראן: סגן מפקד כוח קודס מת באופן פתאומי