הגר''ח קנייבסקי על ליברמן: "אין לו מחילה"

מרן שר התורה יצא במתקפה חריפה נגד תוכנית שר האוצר לביטול הסבסוד למעונות יום לילדי האברכים • מנגד חילוני יוזם תוכנית להצלת עולם התורה

הגר''ח קנייבסקי על ליברמן: "אין לו מחילה" הגר''ח קנייבסקי וליברמן

מרן שר התורה, הגר''ח קנייבסקי שליט''א תוקף בחריפות את חברי הממשלה, ובהם שר האוצר אביגדור ליברמן, על רקע המהלך לביטול הסבסוד למעונות היום למי שאינם ממצים את כושר ההשתכרות.

בדברים שהתפרסמו ב"ישראל היום" וכוונו הן לליברמן והן לרה"מ ולשרים שהכירו את המהלך ושתקו, אמר שר התורה, כי תוכניתו של ליברמן לא תפגע בלימוד התורה.

"מי שפוגע בילדי ישראל אין לו מחילה. כל מי שיש לו חלק בגזירות הללו יישב בגיהינום", אמר שר התורה. "התורה היא נצחית, וכל הגזירות לא יגרמו להפסקת הלימוד. היו גזירות במשך שנים, ועם ישראל עמד בהן והמשיך ללמוד תורה", הדגיש הגר''ח קנייבסקי.

מי שעוד תקף את ההחלטה היה באופן מפתיע חברו של ליברמן לשולחן הממשלה, שר הבריאות ניצן הורוביץ. בראיון לגל"צ אמר אתמול השר הורוביץ כי "אני בעד לתת לילדים מה שהם צריכים - במנותק ממה שההורים שלהם עושים. ילד הוא ישות בפני עצמה, ואם טובתו היא להיות במעון - אני לא בעד לשלול ממנו את זה".

ליברמן מצידו לא נותר חייב ואמר כי "לילדים צריך להעניק 'מה שהם צריכים' - השכלה ויכולת להשתלב בשוק התעסוקה, להתפרנס בכבוד ולא להתבסס על קצבאות ונדבות".

"איחד את כולם נגדו"
ישראל כהן, פרשן ברדיו חשף את הכישלון הגדול של ליברמן: "למרבה האבסורד, ליברמן הצליח לגבש קונצנזוס מקיר לקיר - מהמודרניים ביותר ועד השמרנים ביותר. במהלך המוטעה שעשה, הוא גרם לכך שכולם יתאחדו נגדו".

ובינתיים יש מי שכבר עושה ניסיונות בלימה בשטח, ובמפתיע, מדובר דווקא מבעל חנות מכולת חילוני מרחוב שינקין בתל אביב, קובי ברמר.

ברמר החליט לפנות לבעלי עסקים קטנים בתחילה, ולבקש מכל אחד מהם לתמוך במשפחה. "כל שישה עסקים יתמכו במשפחה, וכך ימנעו את המזימה הזו. בהמשך אני הולך לפתוח קמפיין המונים, כשהמטרה מבחינתי היא מיליון אנשים - דתיים, חילונים ומסורתיים, שיתרמו כסף על מנת שלומדי התורה יוכלו להמשיך לעשות זאת".

הרץ בערב שבת וכלי בידו, מה ניתן לדעת עליו? • דף היומי
צפו: כיצד לברך ולנענע את ארבעת המינים?
ההכנות האחרונות לחג הסוכות • האושפיזין • צפו
היכן מצינו שהחלפת סדר המילים שווה ממון רב? • דף היומי
ברדק: כשאפי מנסה לבנות סוכה בעצמו
מבצע "מצווה על גלגלים": סוכת האמבולנס הנודדת של מד"א חוזרת
לקראת חול המועד: היכונו לברכת הכהנים והקפות שניות בכותל
צפו: שיעורו של הגר"י רצאבי למוצש"ק האזינו התשפ"ב
מפתיע: האם כלבים אוהבים לאכול תפילין?
מסירות נפש לקיום המצוות! • חג הסוכות וברית המילה • צפו