ביוזמת טייב: הרבנים התכנסו למען המשפחה הצרפתית

סיקור מכנס איחוד וחיזוק לרבנים וראשי הקהילות הצרפתים אשר נערך אמש בירושלים בראשות מרנן ורבנן גדולי ישראל חברי מועצת חכמי התורה, בהשתתפות רבני וראשי הקהילות, ראשי הכוללים, דיינים, מנהיגי ציבור ואנשי חינוך

ביוזמת טייב: הרבנים התכנסו למען המשפחה הצרפתית כנס איחוד וחיזוק לרבנים וראשי הקהילות הצרפתים בירושלים

הרה"ג יוסף דוד פרקפורטר רבה של קהילת "יראים" בפריז עמד בדבריו על הצורך בהקמת מוסדות מתאימים לקהילה הצרפתית והביע את דאגתו מהסכנה הרוחנית הגדולה הרובצת לפיתחם של צעירי צפון הארץ שבהעדר מוסדות מתאימים פעמים שמגיעים לרעות בשדות זרים.

כלל הרבנים וראשי הקהילות ומנהלי מוסדות הצרפתיים שהשתתפו בכינוס הציגו בפני הרבנים את נסיונם והיכרותם עם משפחות הקהילה הצרפתית, והעלו בפניהם את האתגרים החינוכיים הרבים המונחים לפיתחם של עולי צרפת בכלל, ובפרט העלו על נס את הצורך החשוב לדאוג לשילוב הבנות במוסדות חינוך וסמינרים ערכיים ורוחניים עם רמה לימודית גבוהה ואיכותית בדגש על צוות יראי ה' שיתן להם מענה לימודי ברמה גבוהה ואיכותית בשילוב של רמה רוחנית גבוהה ויראת שמים המעטרת את בת ישראל.

עוד השתתפו וכיבדו את גודל המעמד בנוכחותם הרה"ג אברהם דרעי שליט"א ראש ביהמ"ד לדיינים "קול יהודה" וראש איגוד רבני קהילות צרפת בישראל.

הרה"ג חיים רימר מנהל רוחני בסמינר "מרגלית בית יעקב", שכאן המקום לציין לשבח את הנהלת הסמינר והצוות החינוכי והרוחני שהרבנים והנציגים ביקרו בסמינר והתפעלו מרמת הלימודים הגבוהה שמקבלות התלמידות בשילוב יראת שמים וקבלת כלים להעמיד בית של תורה ויראת ה' בעם ישראל.

עוד השתתפו עשרות רבני ומנהיגי קהילות הקודש, ראשי מוסדות תורה וחינוך לקהילות הצרפתיות בירושלים,

כמו"כ השתתפו וכיבדו את המעמד שלוחם של מרנן ורבנן העוסקים בצרכי ציבור באמונה ודואגים לחינוכם של בני ובנות ישראל בטהרה בדרך ישראל סבא.

חה"כ יוסי טייב נציג הצרפתים והעולים בתנועת ש"ס, חה"כ מיכאל מלכיאלי יו"ר סיעת ש"ס בכנסת, סגר"ע ירושלים אברהם בצלאל, חבר מועצת העיר ירושלים שמואל מרציאנו, וראשי וגבאי קהילות הקודש בירושלים.

הכינוס ננעל באוירה של התרוממות והתייעלות רוחנית להצלחת חינוכם של בנות הסמינרים ממשפחות עולי צרפת בישראל בכלל ובירושלים עיה"ק בפרט.

בית יעקב לכו ונלכה באור ה'

כנס איחוד וחיזוק לרבנים וראשי הקהילות הצרפתים בירושליםכנס איחוד וחיזוק לרבנים וראשי הקהילות הצרפתים בירושלים

"בהתאסף ראשי עם יחד שבטי ישראל"

ביוזמת חבר הכנסת יוסי טייב נציג עולי צרפת בתנועת ש"ס נערך אמש כנס איחוד וחיזוק לרבנים וראשי הקהילות הצרפתים בירושלים בראשות מרנן ורבנן גדולי ישראל חברי מועצת חכמי התורה, בהשתתפות רבני וראשי הקהילות, ראשי הכוללים, דיינים, מנהיגי ציבור ואנשי חינוך.

את המעמד הנשגב פתח הרה"ג דוד יוסף שליט"א ראש ביהמ"ד יחווה דעת בעל "ההלכה ברורה" וחבר מועצת חכמי התורה שנשא מדברותיו על גודל מעלת כינוס תלמידי חכמים והזכות הגדולה של הרבנים והצוות החינוכי כשמצילים כל ילד או ילדה מלהגיע לחינוך זר שאינו בדרך ישראל סבא, זו הצלת נפשות רבות וכל הדורות שיצאו אח"כ יזקפו לזכות הנרתמים והמסייעים לדבר חשוב וקדוש זה.

כנס איחוד וחיזוק לרבנים וראשי הקהילות הצרפתים בירושליםכנס איחוד וחיזוק לרבנים וראשי הקהילות הצרפתים בירושלים
צפו: מליאת הכנסת התכנסה לדון בחוק פיזור הכנסת
פינדרוס מפרגן לגפני: "הישגים"
הרשימה המשותפת הודיעו: נתמוך בהצעת החוק לפיזור הכנסת
סגן השר בן צור בראיון: ניסנקורן גורר את גנץ לבחירות
סקר 103FM: הליכוד 29 מנדטים • ימינה 23 מנדטים
הליכוד: צריך אחדות ולא בחירות
לאחר הצהרתו של גנץ - במערכת הפוליטית מגיבים
גנץ בהצהרה: נתניהו לא הוליך שולל אותי - אלא את אזרחי ישראל כולם
דקות להצהרתו של גנץ: נתניהו לגנץ; תעשה פרסה
אייכלר:"הבסיס המוסרי של הממשלה היא לאפשר לבני הישיבות ולתשב"ר ללמוד בלי הפרעה"