סמוטריץ׳ לבר לב: "מנע את אירועי יום השנה לפרעות בלוד"

״ועד העם בלוד״ יקיים בשישי תהלוכה לרגל יום השנה לפרעות בערים המעורבות בהשתתפות אלפים. סמוטריץ ״חובה על משטרת ישראל למנוע את קיומו של אירוע ההסתה"

סמוטריץ׳ לבר לב: "מנע את אירועי יום השנה לפרעות בלוד"

יו״ר הציונות הדתית ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ פנה באופן דחוף לשר לביטחון פנים עמר בר לב על רקע כוונת ״ועד העם בלוד״ לקיים ביום שישי תהלוכה לרגל ״יום השנה למאורעות הכבוד״ והפרעות בערים המעורבות בהשתתפות אלפי צעירים ערבים שיגיעו באוטובוסים מערים נוספות מרחבי הארץ.

במכתבו מציין סמוטריץ׳ כי ״בימים האחרונים מתפרסמות ברשתות החברתיות ובעיתונות הערבית כרזות מטעם “ועד העם בלוד״ הקוראות לציבור להגיע לאירוע לרגל ציון ״יום השנה למאורעות הכבוד״, הלא הן הפרעות שבוצעו על ידי הערבים כנגד יהודים בערים המעורבות בתקופת מבצע שומר החומות.

תוכנן ועיצובן של הכרזות לא מותיר מקום לספק בדבר מהות האירוע ובעיקר בדבר הסכנה המוחשית להסתה חמורה במסגרתו, ואף חמור ומטריד ומכך, בדבר החשש לקיום אירועים לאומניים אלימים כנגד יהודי העיר לוד בהמשך לו וכתוצאה ממנו.

על פי הפרסומים, אוטובוסים רבים מערים וישובים ערבים בכל רחבי הארץ עתידים להגיע אל האירוע ולמרבה החשש להוסיף שמן למדורת ההסתה והאלימות בעיר לוד.״

סמוטריץ׳ הזכיר כי ״משטרת ישראל ידעה לאורך השנים למנוע את יציאתם של אוטובוסים לאירועים דמוקרטיים לגיטימיים כדוגמת המחאה נגד הגירוש בכפר מימון, קל וחומר שחובה על משטרת ישראל למנוע את קיומו של אירוע ההסתה המתוכנן ולמנוע באופן אקטיבי את הגעת המשתתפים אליו מרחבי הארץ. חובתה היסודית ביותר של מדינה היא הדאגה לשלום אזרחיה. אני דורש ממך להנחות את משטרת ישראל למנוע את קיום האירוע".

כרזה לקיום תהלוכת ההסתה
זכריא זביידי על מות אחיו: "דאוד שאהיד עכשיו, זו גאווה עבורנו"
חטיבה משימתית תוקם נגד כניסת שב"חים במרחב התפר
סוכלה הברחה גדולה של תחמושת מישראל לרשות הפלסטינית
פרצו מעבר וניסו לדרוס את שוטרים: נעצרו 4 חשודים
התרעת שווא: אזעקה נשמעה בצפון
נס: מחבל חדר לישוב - אין נפגעים
ההסתננויות של שב"חים הולכות וגוברות, הענישה דווקא מצטמצמת
גדר ללא הפרדה: השלמת הבנייה אינה נראית באופק
מטר מהחייל: מחבל ניסה לדקור חייל ונוטרל
אבו מאזן התקשר לאחיו של המחבל מג'נין והביע תנחומים