משה ארבל: לחקור את מקרה התעללות בעובד החרדי

חבר הכנסת משה ארבל: "גורמים בפרקליטות מטייחים חקירת האמת בפרשת ההתעללות על רקע לאומני בעובד חרדי בעל צרכים מיוחדים"

משה ארבל: לחקור את מקרה התעללות בעובד החרדי בימה - המעודכנים מעדכנים

כפי דיווחנו קודם ב'בימה', פרקליטות מחוז ירושלים החליטה שלא להגיש כתב אישום בגין התעללות של עובדים בחסרת שופרסל מגוש עציון נגד עובד בעל צרכים מיוחדים שהועסק במקום.


הנאשם, כמאל חמידאן מבית ג'אלה יאושם בעבירה של תקיפה סתם וכמו כן נסגר התיק נגד שאר השותפים במעשה ונגד המנהל שידע.


בפרקליטות טענו כי לא מדובר במספר מקרי התעללות, אולם דבר זה עומד בסתירה לכתב האישום שהוגש נגד העובד כאמור בעבירה מינורית של תקיפה סתם. כתב אישום מייחס לו 4 מעשים של סטירות, ביזוי וכריכת הגוף בנייילון נצמד כאשר לטענת המוגבל העובד קילל אותו ואת העם היהודי.


במכתב ששיגר הערב (ג) ח"כ ארבל לנציב תלונות הציבור השופט בדימוס דוד רוזן כותב ארבל: "לפני כחודשיים המדינה הזדעזעה לאחר שפורסם סרטון קשה בו נראים עובדי שופרסל ממוצא ערבי מתעללים ומכים עובד חרדי בעל צרכים מיוחדים בסניף בגוש עציון. בסרטון ניכר כי העובדים מעבירים את עמיתם מסכת ארוכה של התעללות והשפלה, בין היתר העובד צולם כשהוא קשור בניילון נצמד, אינו חובש כיפה, כשעובד אחר סוטר לו ומחייבו לחזור על דבריו.


המקרה לא פגע רק בגוף אל גם בנפש הנפגע: "במהלך אירועים אלו העובדים קיללו את העובד החרדי ואת העם היהודי. מחקירת המעורבים במקרה עלה כי העובדים התעללו בעובד בעל הצרכים המיוחדים במספר מקרים שונים לאורך שנה, הטילו אווירת טרור במקום העבודה ויצרו סביבת עבודה בלתי אפשרית לעובד".


עוד הוסיף ארבל: "מוקדם יותר הערב נודע כי פרקליטות מחוז ירושלים (פלילי) החליטה להגיש כתב אישום נגד אחד מהעובדים בלבד ולפטור את יתר העובדים שהיו מעורבים במעשים החמורים בלא כלום. לא פחות חמור מכך, נגד העובד, כמאל חמידאן, תושב בית ג'אלה, הוגש כתב אישום בגין עבירה של תקיפה לפי סעיף 379 לחוק העונשין, חלף ייחוס עבירות הולמות יותר למעשים, כגון תקיפה בנסיבות מחמירות לפי סעיף 382(א), תקיפה ממניע גזענות או עוינות כלפי ציבור לפי סעיף 144ו, תקיפה או התעללות בחסר ישע לפי סעיפים 368ב ו-368ג לחוק".


ארבל מסנה לתקן את ההתייחסות הלקויה כלפי האלימות: "ניתן לומר, בזהירות המתבקשת, כי כל אחת מעבירות אלו היו הולמות יותר את נסיבות המעשה, חומרתו הרבה, היסוד העובדתי והנפשי של המעשים הקשים ועושיהם והעובדה כי מדובר בשרשרת אירועי התעללות ולא במקרה יחיד".

ארבל מסכם במכתבו: "אבקשך לפעול לבירור הליך קבלת ההחלטות בפרקליטות מחוז ירושלים (פלילי) במקרה זה. ובעיקר כיצד ומדוע התקבלו ההחלטות שלא לפעול נגד מרבית העובדים שהיו מעורבים במעשים החמורים ולייחס למעורב המרכזי עבירה קלה של תקיפה סתם, ללא נסיבות מחמירות, בניגוד לכל היגיון משפטי או לשכל הישר ובניגוד לעובדות עצמן כפי שנאספו בתיק החקירה ונראו בסרטון הקשה. אודה לעדכוני בדבר ממצאי הבדיקה"

ח"כ קלנר בנתון מדהים: 24 שנים של חקירות ראשי ממשלה • צפו
הצעות החוק לפיזור הכנסת עברו בקריאה טרומית ברוב של 61 תומכים מול 54 מתנגדים
פינדרוס מפרגן לגפני: "הישגים"
הרשימה המשותפת הודיעו: נתמוך בהצעת החוק לפיזור הכנסת
סגן השר בן צור בראיון: ניסנקורן גורר את גנץ לבחירות
סקר 103FM: הליכוד 29 מנדטים • ימינה 23 מנדטים
הליכוד: צריך אחדות ולא בחירות
לאחר הצהרתו של גנץ - במערכת הפוליטית מגיבים
גנץ בהצהרה: נתניהו לא הוליך שולל אותי - אלא את אזרחי ישראל כולם
דקות להצהרתו של גנץ: נתניהו לגנץ; תעשה פרסה