סקר חדש: השלכות הסגר השני על המצב הכלכלי והלך הרוח של הציבור

מהסקר עולה ש-76% מהציבור מוטרד מאפשרות ההישרדות הכלכלית שלו במידה והמצב הנוכחי יימשך או חלילה יחמיר • 34% מהציבור נותרו ללא חסכונות או כסף פנוי

סקר חדש: השלכות הסגר השני על המצב הכלכלי והלך הרוח של הציבור אילוסטרציה

סקר חדש שנערך בימים אלו, ע"י חברת יבולים זהות עסקית, בדק את השלכות המצב של הסגר השני על המצב הכלכלי והלך הרוח של הציבור הישראלי. מהסקר עולה ש-76% מהציבור מוטרד מאפשרות ההישרדות הכלכלית שלו במידה והמצב הנוכחי יימשך או חלילה יחמיר. אחוז דומה מהעונים (76%)היה מעוניין במקור הכנסה נוסף. 34% מהציבור נותרו ללא חסכונות או כסף פנוי. 26.2% מהנשאלים בסקר ניצלו את כל מסגרות האשראי בתקופת הקורונה ולא נותרו להם יתרות כספיות. 38.1% העריכו כי הכסף הקיים ברשותם יספיק לתקופה שבין חודש לשלושה חודשים,21.4% השיבו שהסכום שנותר להם יספיק לתקופה שבין שלושה לתשעה חודשים בלבד.

92% הדגישו את הצורך בביטחון פיננסי 95% טרודים במצבם המשפחתי , 84% טרודים במצב הזוגיות שלהם, 77% מוטרדים מנושא הבריאות, 65% טרודים ממצב הקריירה שלהם ורק 47% מוטרדים מהמצב הפוליטי.

לדברי גיל אורלי, מנכ"ל חברת יבולים, מנטור ליצירת משאבים ומומחה לפתרון משברים כלכליים הסקר מצביע על מגמה ברורה של לחץ ודאגה גוברת של האוכלוסיה בישראל מהעתיד הכלכלי הצפוי להם. אנשים רבים הבינו כי המצב הכלכלי החמור מחייב אותם למצוא פתרונות יצירתיים לטווח ארוך בתחום הפיננסים והתעסוקה.

בהחלטת האוצר: תורחב 'רשת הביטחון הכלכלית'
6 שרים לא הגישו הצהרות הון, השר אוחנה סרבן סדרתי
אושר סופית: מענק חד פעמי להגדלת קצבאות הנכות
פעילות המערכת הבנקאית מול איחוד האמירויות הערביות
זייף מסמכי יבוא של עשרות רכבים במטרה ליהנות מהטבות מס בשווי של כחצי מיליון שקל
כך הצילה חברת התקשורת החרדית אלפי משפחות נזקקות
רה"מ נתניהו: חתמתי על הסכמים שיכניסו כסף לכיס של כל אחד ואחד!
5 מיליון שקל לרשויות עבור 'טבע עירוני'
ח"כ משה גפני בוועדה למשרד האוצר: עליתם לי על העצבים!
חל"ת למשרתים • ח"כ הרב אבוטבול: זה למה החרדים לא מתגייסים