סמוטריץ': "הערכים היהודיים לא נספרים בתהליכי קבלת ההחלטות"

אמש מעל במת הכנסת נאם ח"כ בצלאל סמוטריץ' ודרש להכניס את הערכים היהודיים לתוך סל השיקולים בניהול הסיכונים בקורונה

סמוטריץ': "הערכים היהודיים לא נספרים בתהליכי קבלת ההחלטות"

אמש, בדיונים הסוערים מעל במת הכנסת, נאם יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' ודרש להכניס את הערכים היהודיים לתוך סל השיקולים בניהול הסיכונים בקורונה.

ח"כ בצלאל סמוטריץ': "אם ננסה לתמצת את התנהלות הממשלה בהקשר של הקורונה, המונח הנכון הוא ניהול סיכונים. יש צרכי בריאות וצרכים אחרים כמו כלכלה ועוד ואנחנו צריכים לאזן בין הצרכים והאינטרסים והערכים והשיקולים ובסופו של דבר למצוא איזון שישקף ניהול הגיוני של סיכונים".

עוד עקץ סמוטריץ': "הביקורת המרכזית שלי היא שתוך תהליך האיזון יש סל שלם של ערכים שלא נמצא על כפות המאזניים, יש בריאות, וכלכלה וחופש הפגנה ומסיבות הדבקה ועוד".

סמוטריץ' התריס על החלטות קבינט הקורונה: "הערכים היהודיים פשוט לא נמצאים על השולחן, טבילה במקווה? אתם יודעים שעד היום, 10 חודשים אין מתווה של טבילה של נשים בבידוד?! משרד הדתות הניח מתווה פתוח ומסודר, ואין. מי שלא מבין את המשמעות של טהרת המשפחה, מי שלא מבין מה המשמעות של חתונה, של להקים בית בישראל, להקים חרבה מחורבת ירושלים, לא מבינים מה זה עבור הציבור הדתי".

עוד תקף סמוטריץ' את גמזו: "ממונה הקורונה הקודם בא ואומר נו, אז לא יתחתנו כמה חודשים, לא נורא". "עכשיו מה קורה? כשהכל אסור, הכל מותר". תמה ח''כ סמוטריץ'.

"אין בעיה לייצר מתווה, כבר הצעתי לשר הבריאות ולשר הפנים איך אפשר לייצר חתונות תוך שמירה על הכללים בזהירות הראויה. השלב הראשון באיזונים הוא להעניק לכל ערך מהערכים המתנגשים את משקל הראוי לה והתחושה היא שהערכים היהודיים כלל לא נספרים בתהליכי קבלת ההחלטות" סיכם סמוטריץ'.

ח''כ סמוטריץ'
האבא מתחנן: תעשו דבר טוב בשביל הבן ואימו המאושפזים
המשנה ליועמ"ש: "רשות מקומית אינה רשאית לעשות דין לעצמה"
8,000 ש''ח: שוד בנק באשדוד
בן 30 התחשמל למוות בביתו בנתיבות
החל ממחר: הפחתת עומס במחסומי המשטרה
לכבוד הילולת ה'בבא סאלי': סגר על הציון
הובא למנוחות: שלדון אדלסון נקבר בירושלים
חבר המועצת הירושלמי: להרוס את בתי הכנסת הלא-חוקיים
מכבל חשמל: צעיר התחשמל למוות
זעזוע בחריש: ראש העיר הדתי יוזם חילול השבת בעיר