ראש הממשלה בנט: "הסבלנות שלנו אזלה"

ראש הממשלה, נפתלי בנט, נאם בטקס האזכרה לנופלים במערכת צוק איתן. "כמעט שבע שנים חלפו- והמלחמה על קיומנו נמשכת, אויבנו ממשיכים, גם היום, לשלול את עצם קיומ...

ראש הממשלה בנט: "הסבלנות שלנו אזלה"

ראש הממשלה, נפתלי בנט, נאם בטקס האזכרה לנופלים במערכת צוק איתן. "כמעט שבע שנים חלפו- והמלחמה על קיומנו נמשכת, אויבנו ממשיכים, גם היום, לשלול את עצם קיומנו כמדינה יהודית בארץ ישראל" אמר ראש הממשלה שבממשלתו הוכרו הזרמים הרפורמים והקונסרבטיביים.

למרות הירי מרצועת עזה והמשך מדיניות ה"החתול והעכבר" בתקיפות נקודתיות לאחר ירי מרצועת עזה טען בנט: "באותה העת, יכירו אויבנו את הכללים: לא נסבול אלימות, לא נסבול טפטופים, לא נבין או נכיל סוררים. הסבלנות שלנו אזלה".

עוד טען בנט כי יפעל כל שביכולתו על מנת להביא את הנעדרים לחיק משפחותיהם: "אנחנו מציינים שבע שנים למבצע צוק איתן. שבע השנים בהן מחזיקים מחבלי חמאס בחללי צה"ל, הדר גולדין ואורון שאול זיכרם לברכה, הן שבע שנים יותר מדי. אלו גם שנים ארוכות של געגוע וציפייה שנגזרו על משפחותיהם של אזרחינו, אברה מנגיסטו והשאם א-סייד, המוחזקים בידי חמאס. נעשה כל שביכולתנו על מנת להשיבם הביתה".

עוד טען בנט כי לא יאכזב את ציפיית ההורים: "אני יודע ששמעתם לאורך השנים הרבה הבטחות והצהרות. המשפחות ידעו אכזבות ומפחי נפש רבים. כעת, זוהי המשמרת שלנו, זוהי המחויבות שלנו. אנחנו היינו שם כששלחנו את הבנים פנימה ואנחנו כאן כדי להמשיך במחויבות".

כפי שדיווחנו מעל 'בימה' זו, שר הביטחון, בני גנץ נאם הערב בטקס לזכר נפטרי מבצע צוק איתן. גנץ התריע בפני בחירתו של התליין הראשי לנשיא איראן: "אנו עומדים בפני אתגרים רחוקים וקרובים – בחירתו של ראיסי לנשיא איראן, היא עוד עדות להקצנה הצפויה ולתוקפנות האיראנית המתמשכת".

עוד טען גנץ כי ישראל תגן על עצמה על ידי ההסתמכות על האמריקאים: "ישראל תמשיך לפתח את היכולות הנדרשות להגן על עצמה, מול כל איום ואת זאת נעשה ביחד עם ידידנו האמריקאים וכל שותפינו ברחבי העולם".

עוד טען כי חשף גנץ כי פועל לטובתם של תושבי עזה: "אנו פועלים להביא לשקט ארוך טווח, לחיזוק הגורמים המתונים ובראשם הרשות הפלסטינית, להשבת הבנים הביתה, וכן, גם ליצירת מציאות טובה יותר לשכנינו בעזה: שייצאו לעבוד ולהביא לפריחה, במקום להפריח בלוני תבערה. שייצאו סחורות לרחבי העולם במקום לחפור מנהרות, ולהפעיל מחרטות אמל"ח. שמשפחות השבויים והנעדרים יזכו להתאחד עם בניהם - ותושבי עזה יוכלו לחיות בשגרת חיים".

ראש הממשלה, נפתלי בנט
"הקצין יינזף פיקודית על ידי מפקדיו"
צפו: תיעוד מעצר שני הנמלטים מכלא גלבוע מקסדת הלוחמים ומהאוויר
חשיפה: כישלון במשא ומתן על חילופי האסירים בין חמאס לישראל
בנט על תפיסת המחבלים: "את מה שהתקלקל - אפשר לתקן"
לאחר שבועיים: נתפסו שני המחבלים הנמלטים מכלא גבלוע
לאחר אינספור פריצות - הפורץ הסדרתי לחנויות נלכד על חם
בנט: אצא למבצע צבאי לעזה אם נצטרך גם עם הקואליציה הזאת
שקד: "אבו מאזן משלם כספים למחבלים שרוצחים יהודים"
שר המשפטים: "אין דבר מסוכן יותר לישראל אם ניכשל במשימה הזו"
ירושלים: פיגוע בתחנה המרכזית