הרב בטקס ההשבעה: "בבית מחוקקים צריכים ללכת לפי 7 מצוות בני נח"

לפני כחודשיים, נערכו בחירות לבית המחוקקים בניו ג'רזי, ובשבוע שעבר, נערך טקס ההשבעה של 80 הנבחרים - אסעמבלי. לרוב עושים את הטקס במקום קטן יחסית, אך הפעם ...

הרב בטקס ההשבעה: "בבית מחוקקים צריכים ללכת לפי 7 מצוות בני נח" הרב מרדכי קנלסקי מנהל ארגון

לפני כחודשיים, נערכו בחירות לבית המחוקקים בניו ג'רזי, ובשבוע שעבר, נערך טקס ההשבעה של 80 הנבחרים - אסעמבלי. לרוב עושים את הטקס במקום קטן יחסית, אך הפעם עקב כך שהמעמד היה ה-220 במספר ורצו שכל בני המשפחה יוכלו גם הם להגיע, ועקב נגיף הקורונה - האירוע נערך במקום גדול יותר.

שליח חב"ד, הרב מרדכי קנלסקי מנהל ארגון "ברית אברהם" בניו ג'רזי, קיבל טלפון מדובר בית המחוקקים והוזמן במפתיע להיות הרב שמברך את המחוקקים. לאחר טקס ההשבעה, הרב קנסלקי נקרא אל דוכן הנואמים ונשא על כך שהרבי מליובאוויטש אמר שבבית מחוקקים צריכים ללכת לפי ז' מצוות בני נוח ולפי זה הכל צריך לעמוד.

עוד אמר: "התחילו שנה חדשה (למניינם) ובכל שנה צריכים לקחת הנהגה טובה חדשה, והציע בפני הנוכחים, שיתחילו בעניין החינוך, שבכל בתי הספר יהיה "רגע של שתיקה", שידעו שיש אלוקים בעולם".

עוד עורר את הגויים לכך: "שכל אחד ימצא זמן בערב או באמצע שבוע, לתת 5/10 דק' שכל המשפחה יושבים ביחד לשוחח בלי טלפונים ומכשירים אחרים. לדבר אחד עם השני כמו משפחה זהו דבר שצריכים להשפיע על כולם, ואם בבית המחוקקים יקיימו זאת, ממילא זה ישפיע על כל המדינה".

לאחר הדברים הקצרים, הקהל מחא כפיים בהתלהבות. במהלך הנאום, מאחורי הרב קנלסקי עמדו ראש הרפובליקנים, ראש הדמוקרטים ונשיא בית המשפט שהשביע את האנשים ואישי ציבור נוספים. דובר בית המחוקקים שהזמין את הרב לאירוע, פנה אליו וביקש לדבר עמו על נושא החינוך, לראות כיצד לפעול זאת הלאה... כי זהו דבר חשוב ביותר.

זוועה באוקראינה: עשרה אזרחים נהרגו מפגיעת פגז
נראה אתכם: ג'אגלינג וסידור שלוש קוביות הונגריות בו זמנית
ארה"ב תוציא ארגונים אסלאמיים ויהודיים מרשימת ארגוני הטרור
בעקבת פינלנד: שבדיה הצהירה כי בכוונתה להצטרף לנאט"ו
"אפס מקרי הדבקה": הסגר הגדול ביותר בסין הגיע לסוף המיוחל
דו"ח מודיעין: צבא רוסיה איבד שליש מכוחותיו באוקראינה
רוסיה מאיימת על שבדיה ופינלנד: "הן יהפכו לאויבות שלנו"
במלאות 77 ל'חג הנצחון': מוסקבה אומרים תודה ל'וֶטֶרָנִים' היהודים
באודסה מתכוננים לגרוע מכל: "חבל מאוד שאין לנו כיפת ברזל":
בעקבות טביעת ספינת מהגרים לבנונית: המופתי בטריפולי הותקף