מחר במירון: הורי הנספים באסון בכינוס חיזוק

כינוס ראשוני של הורי הנספים באסון מירון יתקיים מחר בשעות אחה"צ, בהיכל התורה – אור הרשב"י הצמוד לציונו של רשב"י הקדוש • כל הפרטים

מחר במירון: הורי הנספים באסון בכינוס חיזוק

הרב מאיר נחמן אלחדד מספיד את בניו שניספו במירון

"זה מה שבכיתי כל הלילה".. "כל הלילה הייתי בחוסר אונים מוחלט, זעקתי: ריבונו של עולם, אבקש דבר אחד! אל תיקח לי את האמונה! תן לי אמונה! זה מה שבכיתי כל הלילה"... כך, במשפטים קצרים ומטלטלים אלו, מסכם הרב מאיר נחמן אלחדד את שעות האימה שעבר. אלו היו השעות הקשות ביותר.

האבא התרוצץ במעלה ההר כשהוא מנסה בכל כוחו למצוא את בניו יקיריו, ולשווא. אין מילים המסוגלות לתאר את הרגעים הקשים האלו, ודווקא בשעות אפילה מצמררות אלו, בוקע אורו הזך של האב היקר. "אל תיקח לי את האמונה! תן לי אמונה"!... אמונה. זוהי בקשתו של האבא ממי שאמר והיה העולם. די לנו בשמיעת סיפור זה היוצא בכנות ואמונה תמימה מליבו של האב, וקיבלנו את שיעור המוסר הגדול ביותר.

וגם עכשיו, עוד דמעתם על לחיים, וכל רוחות שבעולם לא יכולים להם, למשפחות השכולות המקבלות את הדין באהבה, בצידוק הדין, כבן הבוטח באביו ללא כל תנאי. עולים להם ההורים אל 'היכל התורה אור הרשב"י' ומשם ירעידו לבבות, יזעקו את דבר האמונה ואהבת הבורא אל כל קצוות תבל.

הכינוס ב'היכל התורה אור הרשב"י' ששעריו נפתחו לפני כחודש, ייערך מחר (ראשון) המספד המרטיט והראשון על הנספים. בכינוס ישתתפו הרב מאיר נחמן אלחדד, ששיכל את שני ילדיו הבחור יוסף דוד והילד משה מרדכי ז"ל, והרב יעקב ליבוביץ ששיכל את בנו הבחור שלמה זלמן ז"ל. רבני צפת, מקום מגוריהם של משפחות הנספים, לצד רבנים נוספים, ישתתפו במעמד ההספד לצד מאות איש שיתאספו בהיכל התורה ומחוצה לה.

הכינוס יועבר בשידור חי ב'קו תתחזק' שהוקם על ידי ישיבת 'אור הרשב"י'. בקו תתחזק מעבירים גדולי ישראל מסרים ודברי חיזוק לכלל ישראל בעקבות השבר הנורא, וכן יושמעו שם דבריהם המחזקים של ההורים הנאצלים, כמו גם של שאר ההורים החשובים שבימים האחרונים מעצימים את כלל ישראל במידת האמונה והביטחון בבורא עולם.

מישיבת אור הרשב"י נמסר כי הכינוס יחל בשעה 6:00 בערב בהיכל הצמוד לציון הרשב"י, והסעות חינם ייצאו מצפת בשעה 17:30, כאשר האיסוף במסלול קו 980. הכניסה חופשית והקהל הרחב מוזמן לכינוס.

בנוסף לכך, סעודת התחזקות ייחודית תיערך לבני המשפחות וקרוביהם בלבד, בבית ישיבת אור הרשב"י שבכניסה לאתרא קדישא מירון.

ואנו, כלל ישראל, הדואבים והשותפים בצערם ומתאבלים מרה, מחזיקים אנו בכנפות בגדיהם של המשפחות, שואבים מהם עידוד ונוחם, אמונה וביטחון. יראה בורא עולם באהבת בניו, ויחיש נחמה וישועה למשפחות הנספים, יחד עם כלל ישראל.

הבוגר הגיע למדרשה החסידית בביתר כדי לערוך סיום הש"ס
"עושים עבודת קודש": ראש עיריית בני ברק נפגש עם ראשי זק"א בלשכתו
האלמנה הצעירה מאסון מירון חיזקה אלפי נשים חרדיות
בסאסוב חילקו תעודות לתלמידי הישיבה ומתנות לתומכים
ראש המכון למצוות התלויות בארץ השיא את בנו • גלריה‎
תיעוד: שמחת החתונה לנכד האדמו"ר מקאמרנא
סיכום שבע ברכות בשמחת בית ויזניץ - וויען - ראדמישלא - דעעש
תיעוד: בסאטמאר ערכו 'חומש סעודה'
"תודה לך השם": הפוסק שר עם הבחורים האמריקאים • צפו
ביוזמתו של ח"כ משה גפני: המתווה לפיצוי נפגעי אסון יוצא לדרך