בנט על תפיסת המחבלים: "את מה שהתקלקל - אפשר לתקן"

ראש הממשלה, נפתלי בנט, ברך את כוחות הביטחון על תפיסת שני המחבלים הנותרים שברחו מכלא גלבוע: "מבצע מרשים, מתוחכם ומהיר, את מה שהתקלקל - אפשר לתקן"

בנט על תפיסת המחבלים: "את מה שהתקלקל - אפשר לתקן"

ראש הממשלה, נפתלי בנט, התייחס הבוקר (א׳), י"ג בתשרי תשפ"ב, לפעילות כוחות הביטחון אשר הובילו ללכידת שני המחבלים הנותרים שברחו מכלא גלבוע: "תם ונשלם. כל ששת המחבלים נתפסו ויחזרו לכלא, במבצע מרשים, מתוחכם ומהיר של השב"כ, המשטרה וצה"ל. אני רוצה להודות לכוחות הביטחון שפעלו, לילות כימים, גם בשבת ובחג, כדי להביא את האירוע לידי סיום. את מה שהתקלקל - אפשר לתקן".

לאחר מעצרם של שני האסירים הביטחוניים האחרונים שנמלטו מבית הסוהר גלבוע, מסר השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב: ״אני רוצה להודות למשטרת ישראל ולכוחות צה״ל והשב״כ המסייעים על השלמת המרדף, מתחילתו ועד סופו. מהמפכ״ל, רב-ניצב יעקב שבתאי, ומפקד מחוז צפון, ניצב שמעון לביא, ועד אחרון לוחמי הימ״מ ושוטרי הסיור, אני גאה בכוחות על המיומנות שהובילה לאיתורם ולכידתם של ששת המחבלים הנמלטים״.

השר בר-לב הוסיף, ״המצוד תם בצורה מוצלחת אך המשימה עדיין לא נגמרה, יש לוודא שאירוע כזה לא יחזור על עצמו גם בעתיד - ולכן בימים הקרובים אביא לאישור הממשלה את הקמת ועדת הבדיקה הממשלתית, שלה אורה לבדוק את השתלשלות הנסיבות שהובילו להתרחשות ההימלטות, מסקנות והמלצות באשר למכלול ההיבטים הפרטניים והמערכתיים שהאירוע עורר״.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "מברך את כוחות הביטחון על לכידתם של 2 המחבלים האחרונים שנמלטו מכלא גלבוע. כמובן שהיה עדיף להביא אותם מתים ולא לסכן את חיילנו, אנחנו לא צריכים לרחם על אף מחבל".

שר התקשורת יועז הנדל הגיב: "מברך את כוחות הביטחון על השלמת המשימה. ‏יש לנו לוחמים ומפקדים מעולים. ‏ויש להם גיבוי מלא מהדרג המדיני. תמיד. כשמצליחים מבצעית וכשטועים. ‏משנתפסו המחבלים הגיע הזמן לתחקר את הכשלים שהובילו את ישראל לחוסר משילות רוחבי בשנים האחרונות. ‏רק כך נשתפר".

ח״כ אופיר סופר (הציונות הדתית) על תפיסת המחבלים הלילה הגיב: "יישר כח גדול לכוחות צה״ל, מג״ב והשב״כ על תפיסת המחבלים הלילה. תפיסת המחבלים מעוררת כבוד אך בריחתם והתנהלות שב״ס ורשויות המדינה בתנאי כליאתם מבישה וחייבת שינוי מיידי. המלחמה בטרור אינה נגמרת גם בין כותלי בית הסוהר".

השר לביטחון פנים עמר בר לבפיר הבריחה מכלא גלבוע

מעצר שני המחבלים בג'נין

מחבל ששוחרר בעבר בעסקת שליט ישוב וירצה מאסר עולם
כתב אישום נגד מחבלים שהשליכו מטעני נפץ על כוחות הביטחון
לוחם מג"ב נפצע ממטען שהושלך לעבר הכוחות הביטחון
יהודה ושומרון: אשה נפצעה כתוצאה מיידוי אבנים
כוחות הביטחון עצרו בכיר בארגון הטרור הג'יהאד האיסלאמי
מחסום שועפט: נעצר חשוד שהחזיק ברכבו נשק מסוג M-16
מחבל שזרק בקת"ב על בית משפחה יהודית נתבע על ידם
כוחות הביטחון פעלו הלילה למעצר שבעה מבוקשים באוגדת יו"ש
מטוסי קרב צהל"ים תקפו הלילה מטרות ברצועת עזה
רקטה שוגרה הערב משטח רצועת עזה לשטח ישראל