התלקחות בקווקז: לחימה עזה בין אזרבייג'ן וארמניה

הצבא האזרי פתח במתקפה במטרה לנתק את הציר האחרון המחבר את הבדלנים הארמנים בחבל נגורנו קרבאך עם ארמניה • שני הצדדים מדווחים על אבדות והדי פיצוצים נשמעו באזור

התלקחות בקווקז: לחימה עזה בין אזרבייג'ן וארמניה

לחימה עזה פרצה היום (רביעי) בחבל המריבה נגורנו קרבאך הין ארמניה ואזרבייג'ן ועל פי חלק מהדיווחים יש כמה הרוגים בחילופי האש הכבדים בין הצדדים.

על פי הדיווח של 'ישראל היום', צבא אזרבייג'ן פתח במתקפה נרחבת על ציר לצ'ין, הציר האחרון שנותר בידי הארמנים בין בירת החבל, סטפנקרט, בניסיון לטהר את הציר מנוכחותם של הבדלנים הפרו ארמנים. לטענת של הארמנים שבעה מאנשיהם נפצעו בהפגזה הארמנית.

בנוסף, האזרים ביצעו סדרה של תקיפות אוויריות ממל"טים מתוצרת טורקית מדגם "באירקטר" והשמיד כמה כלי רכב של הכוחות הבדלניים הארמנים. משרד הביטחון האזרי פרסם סרטונים של התקיפות והודיע כי חייל אזרי אחד, בן 18, נהרג בחילופי האש. על פי צילומי מל"ט שפורסמו, האזרים הפגיזו בסיס צבאי ארמני והצליחו לפגוע בכמה כלי רכב צבאיים שנמצאו במקום.

כוח שמירת השלום הרוסי שהוצב בחבל מאז סבב הלחימה האחרון בשנת 2020, במהלכו הצליחו האזרים להביס צבאית את הארמנים ולהשתלט על רוב חלקי החבל, נותר לא פעיל לאורך הלחימה. למרות זאת, הממשל הארמני בחבל פרסם כי פנה לכוח הרוסי במטרה לשמור על השקט.

הלחימה פרצה לאחר שאתמול דרשה באקו מהארמנים להעביר לשליטתם את ציר לצ'ין, ובכך לסיים את השליטה הארמנית במעבר הגבול. הדרישה להעברת הציר היא בעצם הכרזת כניעה עבור הארמנים, שתלויים באספקה ותחמושת בנגורנו קרבאך במשלוחים מארמניה.

אילוסטרציה
מחסן תחמושת התפוצץ בצפון חצי האי קרים • צפו בתיעוד
איראן בונה שלושה לוויינים נוספים שיוכלו לרגל אחר ישראל
פרשת המסמכים הסודיים: האם טראמפ לא ירוץ לנשיאות?
סיכום חדשות השבת: מסמכים "סודיים ביותר" נמצאו באחוזת טראמפ
דיווח: הפשיטה על אחוזת טראמפ נועדה לאתר מסמכים קשורים לנשק גרעיני
אחותו של קים ג'ונג און סיפרה שחלה - והקהל פרץ בבכי
‏תיעוד מארה"ב: מטוס התרסק באמצע כביש מהיר בקליפורניה ועלה בלהבות
טילים שוגרו מאודסה לחצי האי קרים ותקפו את חיל האוויר הרוסי בקרים
סיבה לדאגה: רוסיה שיגרה לוויין צבאי עבור איראן
ביידן הכריז: מצב חירום לאומי במאבק באבעבועות הקוף