10 שנות מאסר נגזרו על יו''ר סיעת ישראל ביתנו בדימוס

בית המשפט גזר 10 שנות מאסר ליו''ר סיעת ישראל ביתנו לשעבר, פאינה קירשנבוים • מפלגתה מסרה: "קירשנבאום עברה הליך משפטי ארוך ומתיש של למעלה משבע שנים"

10 שנות מאסר נגזרו על יו''ר סיעת ישראל ביתנו בדימוס שר האוצר יו''ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן

בית המשפט המחוזי ת"א גזר היום על יו''ר סיעת ישראל ביתנו לשעבר פאינה קירשנבאום 10 שנות מאסר, 12 חודשי מאסר על תנאי, 900 אלף שח קנס וכן חילוט בגובה מיליון ש''ח.


כזכור, קירשנבאום הורשעה בין היתר בריבוי עבירות שוחד, ריבוי עבירות של הלבנת הון, שימוש במרמה, עבירות מס, עבירות הפרת אמונים ועוד רמי כהן הורשע בעבירות שוחד, הלבנת הון, זיוף מסמך, קבלת דבר במרמה, שיבוש הלכי משפט ואיומים ועוד.


לאחר מתן גזר הדין מסר עו"ד ד"ר מאור אבן חן מהמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה: "העונש שנגזר על פאינה קירשנבאום ורמי כהן הולם את המעשים החמורים בהם הם הורשעו. בית המשפט קיבל את עמדת הפרקליטות וקבע כי הגיע העת להחמיר את הענישה בגין עבירות שחיתות שלטונית. העונשים שנגזרו על קירשנבאום וכהן מהווים תמרור אזהרה ברור לכל עובד ונבחר ציבור שידעו כי השחיתות אינה משתלמת."


מישראל ביתנו נמסר: ”מפלגת ישראל ביתנו מצטערת על העונש הכבד שהוטל על פאינה קירשנבאום. אנו סבורים שמדובר בהחלטה מחמירה ומקווים שבית המשפט העליון יתחשב בעובדה שגב’ קירשנבאום עברה הליך משפטי ארוך ומתיש של למעלה משבע שנים ויבחר לקצר את העונש”.


ח"כ ינון אזולאי הגיב: "גזר הדין החמור של פאינה קירשנבאום ממפלגת ישראל ביתנו, מזכיר לנו מאיזה חומר אנושי מורכבת המפלגה ש'ממשלת השינוי' נתנה לה את השליטה על הקופה הציבורית, שר האוצר, שר במשרד האוצר, יו"ר ועדת הכספים וכל מה שנדרש כדי לשחק בכספי המדינה, ועל הדרך להתעמר בחלשים ובילדים".


ח"כ אורי מקלב על גזר הדין לשרה לשעבר פאינה קירשנבוים: "במשך שנים רבות 'ישראל ביתנו' לוקחים את הכסף הציבורי של כל עם ישראל לצורכיהם הפרטיים. בישראל ביתנו כולם עושי דברו של ליברמן ופועלים בשליחתו".


עוד אמר: "הם לא רק לקחו אלא השחיתו את המערכת, זו פרשת שחיתות המתאימה לנגירה ומה שמעניין את ליברמן זו גזלת פת לחמם של הילדים החרדים. לצערינו השרה לעבר פאינה קירשנבוים משלמת היום על מעשי השחיתות של ליברמן".


ח״כ מאיר פרוש אמר בתגובה על פסק הדין בעניין השחיתות בישראל ביתנו: ״מסכנה פאינה קירשנבוים, את המיליון שקל איווט ליברמן כנראה יסדר לה, אבל נשארו לה תשע שנים בכלא״.מהליכוד נמסר בתגובה: "פאינה קירשנבאום, יד ימינו של שר האוצר אביגדור ליברמן, נשלחה היום ל-10 שנות מאסר על שוחד בפרשת ״ישראל ביתנו״. כשבהקלטה בפרשייה נשמעו שני חשודים משוחחים על העברה מפוקפקת של כספים ואומרים שזה ״לשביעות רצונו של הבוס״, נשאלה קירשנבאום בעדותה : ״מי הבוס?״. היא השיבה: ״כנראה ליברמן״.


עוד ציינו: "באופן מדהים יו״ר המפלגה ליברמן אפילו לא זומן לחקירה בעקבות העדות בפרשה. האיש המושחת ביותר בתולדות הפוליטיקה הישראלית מאותרג לחלוטין וביתר שאת מאז שהחליט לעבור לשמאל. בתו של ליברמן קיבלה מיליוני דולרים בגיל 21 ואף אחד עדיין לא יודע על מה ולמה. זה האיש שבידו קופת המדינה - וכמובן התקשורת שותקת".ח”כ עמיחי שיקלי מימינה אמר: ”פרשת השחיתות מהחמורות בתולדות המדינה חתומה על שמה של מפלגת ישראל ביתנו שהמזכ״לית שלה פאינה קירשנבאום קיבלה הבוקר עשר שנות מאסר בפועל. איזו בושה”.


ח”כ שלמה קרעי מהליכוד מסר: ”עשר שנות מאסר לסגנית שר של ליברמן וליברמן עדיין מסתובב חופשי… לא פלא שערק לשמאל. שם האתרוג יותר מהודר”.


התנועה לאיכות השלטון מסרה: "נבחרת ציבור אשר עשתה בכספי ציבור כבשלה, ולאחר מכן מילאה פיה מים בחקירה והקשתה על גורמי שלטון החוק לבצע עבודתם צריכה להענש באופן החמור ביותר הקבוע בחוק".


עוד ציינו: "על רקע זה פנינו ליחידת האכיפה האזרחית בדרישה שתוגש כנגדה תביעה אזרחית בגין הנזקים הכלכליים והכלל-משקיים שנגרמו בשל פעילותה הפלילית, על מנת שההרתעה תהיה שלמה".

באמצע הכביש: המשטרה עצרה חרדים והאשימה אותם
מכת הזיופים: נתפסו נערים שביצעו קניות בשטרות מזויפים בב''ב
עצורים בהתפרעויות במזרח ירושלים: "נפעל ביד קשה"
אלו השינויים בתנועה בעקבות הילולת רשב''י
פעם שלישית בשלושה ימים: גבר במצב קשה בעקבות הכשת נחש
יהודי נפצע קל לאחר שהותקף בעיסאוויה על ידי פלשתינים
שוב: נציב הכבאות אוסר להדליק מדורות בל''ג בעומר
הובא למנוחות לוחם הימ''מ נועם ז''ל
בג״ץ קבע: פרויקט הרכבל ייצא לדרך
החל ממחר: תרגילי התרעות ברחבי הארץ