בנט תוקף: "נתניהו נכשל בהרכבת ממשלה ימנית" • צפו

בנט בהצהרה לתקשורת בפתח לממשלת שמאל: "לא דרשנו שררה" • "אך נתניהו טרק עליה את הדלת"

בנט תוקף: "נתניהו נכשל בהרכבת ממשלה ימנית" • צפו

יו"ר ימינה, נפתלי בנט, יצא בהצהרה לתקשורת לתרץ את זליגתו לממשלת שמאל: "מזה שנתיים וחצי שמדינת ישראל נמצאת בסחרור אינסופי של בחירות. כאילו אחזה בנו מחלה של השמדה עצמית. עוד בחירות ועוד בחירות - זה לא רק פארסה יקרה ומיותרת. זו גם פגיעה ישירה ומיידית בחיים של בני אדם".

עוד הוסיף בנט: "בפגועי המלחמות שאין ממשלה מתפקדת שתעזור להם. בעסקים שקרסו בקורונה שאין ממשלה מתפקדת כדי להסיר מהם ביורוקרטיה. באזרחים שחיים בנגב ובגליל תחת אלימות קשה. אין תקציב, אין ממשלה, אין תכניות עבודה. יש רק מריבות, כאוס, שנאה ובעיקר – חרדה עצומה בציבור".

בנט תירץ את כישלון הרכבת הממשלה לא בסירובו לשיתוף פעולה אלא תלה זאת בנתניהו: "האמת היא פשוטה - נתניהו נכשל בהרכבת ממשלה ימנית".

"עשיתי הכל, יחד עם חבריי, כדי שזה יצליח". טען בנט. "חברי הכנסת של ימינה היו מהראשונים שהתייצבו ואמרו פומבית - ניכנס לממשלה ימנית".

למרות שבנט מועמד לראשות ממשלה, טען בנט כי "לא דרשנו שררה. דרשנו ממשלה שאכפת לה מהאזרחים".

עוד טען כי: "אפילו ביממה האחרונה עשינו ניסיון אחרון להותיר אפשרות לממשלת ימין, אך נתניהו טרק עליה את הדלת".

לטענת בנט ישנן 2 אפשרויות: "להמשיך בעוד בחירות ועוד בחירות עם עסקים קורסים, או להקים ממשלת חירום רחבה, מאתגרת אמנם, אבל כזאת שתוציא את העגלה מהבוץ. פשוט. שתי אופציות. או בחירות או ממשלת חירום. אני אעדיף להוציא את העגלה מהבוץ במקום שהעגלה תתחפר ותטביע את כולנו".

בנט פנה לחברי המפלגות הימניות וטען כי: "זה הזמן לעצור ולחשב מסלול מחדש. מי שיקח את ישראל, בציניות, לבחירות חמישיות, על בסיס אינטרסים אישיים, בניגוד מוחלט לצרכי העם והמדינה - העם לא יסלח לו. זה הזמן להקמת ממשלת אחדות. כל מפלגות הימין מוזמנות פנינה. אל תתלוננו על המציאות, תייצרו מציאות. הדלת פתוחה בפני כל המפלגות לצורך ההקמה".

בנט פרס את האידאולוגיה המנחה אותו: "יש רק קו אחד שמנחה אותנו: לא לבחירות חמישיות. מי שלא מצטרף לממשלת אחדות, פוגע באחדות. מי שמנסה להוביל אותנו לבחירות חמישיות, ימצא אותנו מולו".

"זו הזדמנות לפעול יחד בתחומים שאנחנו כן מסכימים". אמר בנט והוסיף: "הזדמנות להרגיע את החרדה הגדולה בעם. הזדמנות לזכור שאנחנו עם אחד. האם באמת ח"כ עומר ברלב ממפלגת העבודה וח"כ מתן כהנא אינם יכולים לשבת באותה קואליציה? האם אנשים שמסוגלים להילחם יחד בלבנון או בעזה, אינם מסוגלים לשבת יחד באותה ממשלה? זה באמת כ״כ לא אפשרי? הממשלה שאנו שואפים להקים לא תהיה ממשלת נגד, אלא ממשלת בעד".

"בימים הקרובים ניכנס למ"מ ונעמוד על עקרונות היסוד החשובים לנו במחנה הימין". טען בנט ביחס לממשלת שמאל, אשר תרקום עור וגידים בימים הבאים.

בנט טוען: "לא ביקשתי מנתניהו את ראשות הממשלה, אלא ממשלה"

ערוץ הכנסת

כך ייראה יומו הראשון של יאיר לפיד כראש הממשלה
חיסכון של מאות אלפי חיסכון לזוגות הצעירים
פה אחד: הצעת החוק לאיסור פרסום שמות נפגעים נכנסה לספר החוקים
"״הצלחנו בסור מרע": החכי"ם על פיזור הכנסת
בן גביר במסר לדרעי: היועץ שלך גורם למלחמה בימין
לפיד הוכתר כראש ממשלה
280 אלף ש''ח ועבודת שירות: העונש לאחיו של יו''ר ש''ס
נקבע סופית: הבחירות בעוד ארבעה חודשים
הוחלט סופית: הכנסת מפוזרת
"עוזב היום בבושת פנים": הפוליטיקאים מגיבים לפרישת בנט