נדחה בטרומית: חיבור בתים בהתיישבות הצעירה לחשמל

מליאת הכנסת דחתה בקריאה טרומית את הצעת חוק חיבור בתים בהתיישבות הצעירה לחשמל, של חבר הכנסת יריב לוין כאשר 48 חברי כנסת תמכו לעומת 59 שהתנגדו. מוצע כי חב...

נדחה בטרומית: חיבור בתים בהתיישבות הצעירה לחשמל ראשי סיעת ש״ס בכנסת במאבק היישובים הצעירים וההסדרה שלהם

מליאת הכנסת דחתה בקריאה טרומית את הצעת חוק חיבור בתים בהתיישבות הצעירה לחשמל, של חבר הכנסת יריב לוין כאשר 48 חברי כנסת תמכו לעומת 59 שהתנגדו.

מוצע כי חברת החשמל תחבר את השכונות והיישובים בהתיישבות הצעירה ביהודה ושומרון לרשת החשמל, ותקים לשם כך את התשתיות הנדרשות.

בדברי ההסבר להצעה נכתב: "יישובים רבים בהתיישבות הצעירה ביהודה ושומרון, סובלים במשך שנים מהיעדר קידום תכנון. כתוצאה מכך, לא ניתן לחבר את היישובים, הבתים ומבני הציבור הקיימים בהם לרשת החשמל. המצב כאמור גורם לכך שהתושבים, ובהם ילדים רבים, חיים בתנאים שאינם הולמים תנאי מגורים סבירים. בין היתר, כתוצאה ממחסור באספקת חשמל סדירה ובהיקף הנדרש, נותרים רבים ללא חימום ומים חמים בחורף וללא מיזוג אוויר בימים חמים".

עוד נכתב: "המדינה אינה יכולה להתנער מאחריותה לדאוג לחלוצים, תושבי ההתיישבות הצעירה, אשר הסדרתה אינה מתבצעת בשל היעדר קידומה על ידי הממשלה. חקיקת החוק המוצע תשים סוף לסבלם של תושבי וילדי ההתיישבות הצעירה, ותשים סוף לקיפוח ממנו הם סובלים."

ח"כ יריב לוין נאם: "ביקרתי במאהל של ההתיישבות הצעירה. 20,000 ישראלים שעושים מילואים, משלמים מסים, חיים בלי אספקת מים וחשמל נורמלית, רק בגלל הססנות של הממשלה. נמאס להם מהבטחות הסרק של ראש הממשלה. הם אינם אזרחים סוג ב'. אשרו להם כבר היום חיבור חשמל".

השר מתן כהנא השיב בשם הממשלה: "האירוניה מתהפכת בקברה. אין דבר שמפחיד את הליכוד – יותר מאשר הסדרת ההתיישבות הצעירה. כל התקדמות במה שקשור בהתיישבות הצעירה תהיה מבחינת הליכוד אסון פוליטי. לכן מה שאתם רוצים כאן זה לעשות הכול כדי למנוע כל התקדמות בהסדרת ההתיישבות הצעירה. אתם הרי יודעים היטב שהדרך לטפל בנושא ההומניטרי הזה עוברת דרך חיבור חוק החשמל על ידי צו אלוף, ולא באמצעות הצעות חוק מטרילות"

השר כהנא
גנץ דחה את בקשת בן גביר לבקר את החייל שנשלח למחבוש
הרמטכ"ל ונתניהו תוקפים את בן גביר: להשאיר את צה"ל מחוץ לפוליטיקה
הבקשה של בן גביר מגנץ: "ברצוני לבקר את החייל בבית הכלא הצבאי"
אייזנקוט: "התנהגות הקואליציה העתידית עשויה להביא לפירוק הצבא"
החייל שקרא "בן גביר יעשה סדר" - נשלח ל-10 ימים בכלא צבאי
דרעי זועם: לא מצליח להבין איך לא החלפנו את יו"ר הכנסת
'נעם' ו'הליכוד' חתמו על הסכם: מעוז ישמש כסגן שר
לאחר שהתפטר מההמשלה ומהכנסת: בנט יוצא למסע הרצאות בעולם
דרעי יקבל את הפנים והבריאות, בסביבתו דוחים את הביקורת
גנץ: נתניהו יוצר לבן גביר צבא פרטי ביו"ש ומסכן את הפעלת הכוח