סיכום חדשות השבת והחג: הפצוע מחיפה משחזר את פיגוע הדקירה

לדבריו ניצל בזכות שני בחורים ערבים שניסו לעצור את המחבלת • באיחוד האמירויות הצטרפו לשורה של גינויים בעולם הערבי • רכבו של המפכ'' • במוסקבה גינו את ישראל

סיכום חדשות השבת והחג: הפצוע מחיפה משחזר את פיגוע הדקירה

בן ה-47, שנפצע קל-בינוני אתמול (שישי) בפיגוע הדקירה שביצעה בת 15 מהעיר בגן הזכרון בחיפה, סיפר הערב (מוצ"ש) את שארע: "היא צעקה משהו בערבית ואני הבנתי רק את המילה 'פלשתין'. בעוד אני על הרצפה התחלתי להיאבק בה בבעיטות - בגלל זה יש לי פצע ברגל. התחלתי לצעוק שיעזרו לי. במקום הופיעו שני בחורים ערבים צעירים שדיברו איתה וניסו לעצור אותה". כך התפרסם ב'ישראל היום'.

גינוי אמירתי

‏באיחוד האמירויות הצטרפו אמש (שישי) לגינויים בעולם הערבי של ישראל בעקבות האירועים בהר הבית. במשרד החוץ האמירותי הדגישו את הצורך בריסון עצמי ובהגנה על מתפללים. "על הרשויות בישראל לכבד את הזכויות הדתיות של הפלשתינים ולעצור פרקטיקות שפוגעות בקדושת המסגד", אמרו.

בדרך לארוחת החג: רכבו של המפכ"ל התהפך בכביש 6

מפכ"ל המשטרה קובי שבתאי התהפך אמש (שישי) עם רכבו בדרך לסעודת חג באשקלון. במהלך נסיעתם של שבתאי ומשפחתו בכביש 6 באזור השפלה, אירע פיצוץ באחד מגלגלי הרכב. כתוצאה מכך הרכב התהפך.

המפכ"ל לא נפצע כלל בתאונת הדרכים. ואולם, שניים מהנוסעים נפצעו באורח קל. אשתו ומאבטחו סבלו מחבלות יבשות והם פונו ליתר ביטחון לבדיקות כלליות. כמו כן, יצוין כי המפכ"ל לא נהג ברכב בזמן תאונת הדרכים.

מפכ''ל המשטרה

רוסיה גינתה את ישראל ואת לפיד

מוסקבה גינתה בחריפות את ישראל ואת שר החוץ הישראלי יאיר לפיד. זאת לאחר שישראל תמכה בתחילת השבוע בסילוקה של רוסיה ממועצת זכויות האדם של האו"ם.

לצד זאת, רוסיה הודיעה היום כי היא אוסרת על ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון ועל שרים בכירים אחרים להיכנס לרוסיה בשל "עמדה עוינת" בנוגע למלחמה באוקראינה.

דיווח ערבי: מצרים תיווכה בין ישראל לחמאס בעניין העצורים הפלשתינים בהר הבית

העיתון "אל-ערבי אל-ג'דיד" דיווח אמש כי יש אינדיקציות לכך שמאמצי התיווך שניהלה קהיר למניעת הסלמה בעקבות המהומות בהר הבית הצליחו. על פי הדיווח בעיתון המזוהה עם קטאר, בכירים במודיעין המצרי קיימו מגעים עם בכירים בממשלת ישראל ועם הנהגת חמאס, מה שהוביל לסיכום בעניין העצורים הפלשתינים שהתפרעו בהר הבית בבוקר שישי.

הפיליפינים: עלה ל-167 מניין ההרוגים בסופה "מגי"

לפחות 167 בני אדם נהרגו במפולות ובשיטפונות לאחר שהסופה הטרופית "מגי" פגעה באיים הפיליפינים ביום ראשון שעבר. בנוסף, 110 בני אדם נעדרים ו-1.9 מיליון נפגעו ישירות כתוצאה מנזקי הסופה, כך מסרה היום סוכנות האסונות הלאומית במדינה.

לפיד עם שר החוץ הרוסיזירת הפיגוע בחיפה
מטוסי קרב צהל"ים תקפו הלילה מטרות ברצועת עזה
רקטה שוגרה הערב משטח רצועת עזה לשטח ישראל
מפקד הפלוגה במג"ב שניטרל את המחבל בפיגוע בחווארה משחזר
לוחמים ניטרלו מחבל חמוש בסכין באיזור חווארה
סיכום חדשות השבת: פיגוע דקירה בחווארה
נעצר מבוקש החשוד בביצוע פיגועי ירי במרחב העיר שכם
מבצע בבית הסוהר הוביל לתפיסה רחבת היקף של מכשירי טלפון וסכינים
ראשוני: פיגוע ירי סמוך לעופרה, המחבלים נמלטו
בית המשפט הרשיע את המחבל מעאד חאמד שרצח את מלאכי רוזנפלד הי"ד
שרת הפנים שקד שללה את תושבותו של המחבל סלאח חמורי