הכירו את הפטנטים: בית חולים וירטואלי ומערכת תופים ייחודית

34 פיתוחים טכנולוגיים חדשניים הוצגו ביריד הפרויקטים של הפקולטה למדעי המחשב ע"ש טאוב בטכניון. ביריד הסטודנטים בפקולטה למדעי המחשב ע"ש טאוב הוצגו 34 פרויק...

הכירו את הפטנטים: בית חולים וירטואלי ומערכת תופים ייחודית 3ממציא בית החולים הוורטולי

34 פיתוחים טכנולוגיים חדשניים הוצגו ביריד הפרויקטים של הפקולטה למדעי המחשב ע"ש טאוב בטכניון.

ביריד הסטודנטים בפקולטה למדעי המחשב ע"ש טאוב הוצגו 34 פרויקטי גמר של סטודנטים הלומדים לתואר ראשון בפקולטה במגוון נושאים ובהם IOT, תוכנה, אפליקציות אנדרואיד, AI, סייבר, אבטחת מידע ורשתות תקשורת. בפרויקטים השתתפו עשרות סטודנטים שהציגו את הפיתוחים לחברי סגל בפקולטה ולמומחים מהתעשייה.

בית חולים וירטואלי

הסטודנט אופיר אלמקיאס בנה מערכת וירטואלית המאפשרת אבחון ומעקב אחר שתי בעיות אורטופדיות – כאבי צוואר וכאבים בשורש כף היד. המערכת, הכוללת משקפי מציאות מדומה סטנדרטיים, מספקת זיהוי מוקדם של בעיות אלה ומעקב אחר שיפור או הרעה במצבו של המשתמש.

המערכת אומנה על משתמשים אמיתיים מתוך גישה של למידת מכונה, וכך למדה להתריע על כאבים בשני האזורים האמורים כבר בשלב מוקדם, על סמך תנועותיו של המשתמש. הפרויקט נערך בהנחיית איתי דברן.

מערכת תופים וירטואלית

הכירו מערכת וירטואלית לנגינה על מערכת תופים: התיפוף נעשה באמצעות מקלות אמיתיים המכים במשטחים וירטואליים המדמים מערכת תופים הכוללת שישה תופים, והמשתמש מקבל משוב אקוסטי מיידי. את הפרויקט הנחו תום סופר, אלון בינדר וולדימיר פרחין.

אלגרנטי, פסנתרנית ומוזיקאית יוצרת, חלמה מזה זמן לשלב מוזיקה וטכנולוגיה, היא הצליחה לפתח את המערכת המקורית והמתוחכמת. לדברי עמיתה, "הפרויקט חייב אותנו ללמוד תוכנות שלא הכרנו, לבנות מערכת דינמית יעילה ולספק למשתמשים חוויה מאוד מוחשית של תיפוף."

פטנט נוסף
פיתוח חדשני מאפשר הובלה של מחטים ניתוחיות מעוקלות לרקמות "נחבאות"
גילוי מוקדם של הפרעת לב העלולה להוביל למצבים קריטיים
מחפשים אנשים באינטרנט? חוקרים פיצחו שיטה יעילה עבורכם
הישג עצום: הודפסו רקמות מהונדסות עם רשת כלי דם מסועפת • צפו
ייצור מים באמצעות חומרים זמינים וזולים
כך ינקו את החלל מהפסולת
לראשונה בעולם: הדפסת תלת-מימד של גידול סרטני שלם ופעיל
שנה מראש: המערכת החוזה את תפוקת החלב של כל פרה בעוד שנה
ההסבר לתעלומה רבת שנים בייצור מימן
רוצים לעדכן את הגרסה של הרכב? כך זה יתרחש - בקרוב