מחר: שביתה במשפחתונים המפוקחים

איגוד מטפלות המשפחתונים בכוח לעובדים ישבית מחר (יום ה' 1.9.22) את פתיחת שנת הלימודים במשפחתונים המפוקחים (5 ילדים בגילאי שלושה חודשים עד שלוש שנים). המש...

מחר: שביתה במשפחתונים המפוקחים אילוסטרציה

איגוד מטפלות המשפחתונים בכוח לעובדים ישבית מחר (יום ה' 1.9.22) את פתיחת שנת הלימודים במשפחתונים המפוקחים (5 ילדים בגילאי שלושה חודשים עד שלוש שנים). המשפחתונים הפועלים מביתן של כ 4,000 מטפלות, מהווים מסגרת מפוקחת ומסובסדת לכ- 40,000 הורים.

המטפלות מוחות על כך ששכרן לא עודכן 13 שנים בעוד יוקר המחיה והוצאותיהן נסקו לשמיים. שכרן של המטפלות "יעלה" ב60 ש"ח בלבד בחודש, למרות שההורים יאלצו לשלם עוד 800 ש"ח לחודש!

בעקבות עתירת איגוד המשפחתונים בכוח לעובדים לבג"ץ, המליצה ועדת המחירים (ועדה משותפת למשרדי האוצר והכלכלה) על העלאת התעריף (שכר הלימוד) בעוד כ-550 ש"ח בחודש.

אולם בפועל מוסמסה התוספת ע"י השרים ליברמן וברביבאי - כך שבאופן בלתי נתפס ההורים ישלמו יותר ואילו המטפלות לא ירוויחו יותר אפילו יפסידו. מי ירוויח? קופת המדינה.

הורי משפחתון ישלמו לכל מטפלת 800 שח יותר בחודש (5 הורים כפול כ-160 ש"ח להורה)- ואילו מטפלת בממוצע תרוויח רק עוד 60 ש"ח בחודש בניכוי מיסים. ואיפה ה740 ש"ח שההורים שילמו? יעברו לקופת המדינה (דרך גביית מסים מהמטפלות).

נינט ששון מטפלת וחברת הנהגת איגוד במשפחתונים בכוח לעובדים: מדובר בישראבלוף. ברביבאי וליברמן אומרים להורים- אין ברירה צריך שתשלמו יותר שכר לימוד כדי שהמטפלות יקבלו יותר שכר. אבל לאן באמת הולך הכסף של ההורים? לא אלינו המטפלות! הוא הולך למדינה. אנחנו נקבל כמה עשרות שקלים בודדים בחודש, חלקנו נפסיד 200 ש"ח בחודש בגלל הטריק שהם עשו עם שינוי המיסוי ופיצול התעריף.

פתחיה מסארווה מטפלת נוספת וחברת הנהגת איגוד מטפלות המשפחתונים: "אנחנו ממלאות תפקיד חברתי חשוב. בזכותנו יכולים עשרות אלפי הורים לצאת לעבוד בלב שקט. בתנאים הקיימים כבר הודיעו מטפלות רבות על כוונתן לסגור את המשפחתון המפוקח ולפתוח משפחתון פרטי בו הן יקבעו את התעריף. ומה יהיה אז על הילדים?".

שימי לוינטל כבן ה- 15 אותר כשהוא בריא ושלם
ראיתם אותו? מחפשים אחר אברהם ישעיה בן ה-30
יממה לאחר החיסול: אביו של לוחם הימ"מ נפטר בביתו
בערב שבת: חרדי התמוטט וטבע במקווה במאה שערים
מפחיד: זה השם הנפוץ ביותר בישראל לתינוקות השנה
בני ברק: בת שנה נכוותה קשות ממים רותחים
הממשלה בתוכנית יוצאת דופן שתכפיל את קצבאות הזקנה
ארוחה שהיא חוויה: 4 טיפים שישדרגו את שולחן החג
הותר לפרסום שמו של החייל שנהרג אמש
לראשונה בהיסטוריה: סרבנית גט – הובאה לבית הסוהר