ביהמ"ש שיחרר ממעצר פורעים שביצעו לינץ' במשפחה יהודית

לפני כחודשיים הותקפה משפחה יהודית בידי המון ערבים באבנים, מספר פורעים נעצרו והוגשו כנגדם כתבי אישום. בשבוע שעבר החליט ביהמ"ש לנוער לשחררם למעצר בית

ביהמ"ש שיחרר ממעצר פורעים שביצעו לינץ' במשפחה יהודית

שופט בית המשפט העליון, יצחק עמית, דחה בתחילת השבוע את הערר שהגישה הפרקליטות, על החלטת שופט בית המשפט המחוזי לנוער בירושלים, אוהד גורדון, לשחרר למעצר בית שלושה פורעים ערבים אשר השתתפו בלינץ' קשה במשפחה יהודית במהלך חג הסוכות בשכונת בית חנינא ירושלים. בלינץ' נפגעה אם המשפחה מזכוכיות, וסבלה מחתכים, וילדי המשפחה התמלאו בזכוכיות. עו"ד חיים בלייכר מארגון 'חוננו' אשר מייצג את המשפחה תקף את ההחלטה.

בהחלטתו כתב השופט עמית כי: "המשיבים מגיעים ממשפחות נורמטיביות, לא הסתבכו בעבר בפלילים, המעצר קשה להם ומן הסתם הפנימו את לקחם.המשיבים שוהים כיום בכלא דמון לצד אסירים ביטחוניים. כשלעצמי איני משוכנע כי יש בכך להטיב עם המשיבים ועם האינטרס של המדינה", כתב.

הלינץ' הקשה התרחש במהלך חג הסוכות, בעת שהמשפחה עשתה את דרכה לביתם בשכונת נווה יעקב בירושלים, כשהמשפחה נסעה בסמוך לשכונת בית חנינא בעיר החלו עשרות פורעים ערבים לחסום את הכביש המוליך מדרך בגין לעבר השכונה. כאשר עברה המשפחה במקום החלו הפורעים לידות אבנים על רכבם, ניפצו את שמשות הרכב, ואף ניסו לפתוח את דלתות הרכב. בשלב מסוים, כאשר אבן פגעה בחלון שעל ידו ישבה אם המשפחה, ניגש מחבל נוסף ניפץ את השמשה באופן מלא, וחברו הכניס את ידו פנימה וניסה להכות אותה באגרוף בראשה. אבן גדולה שנזרקה לעבר מושב התינוק פגעה במושב ונחתה בנס בין רגליו. רק לאחר דקות ארוכות הצליחה המשפחה להימלט מהמקום תוך שחלקם פצועים. המשטרה פתחה בחקירת האירוע ועצרה מספר מעורבים אך כאמור בשבוע שעבר הורה בית המשפט המחוזי לנוער בירושלים על שחרורם למעצר בית.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את המשפחה תקף את החלטת בית המשפט ואמר: "מתקפות הרצח כלפי אזרחי ישראל חוזרות ונשנות אך באופן בלתי נתפס בתי המשפט משחררים פעם אחר פעם לרחובות הערים את אותם מחבלים. חבל שבתי המשפט מעדיפים את אינטרס הנוחות של המחבלים על פני האינטרס הביטחוני של אזרחי ישראל", מסר בלייכר.

רכבה של משפחה חרדית הותקף באבנים בשכונת בית חנינא בירושלים

בימה

בני ברק: במהלך הלילה בוצע ירי לעבר עסק, האופנוע נמצא מתחת לבניין
רק בישראל: דו"ח תחת דו"ח
נהג משאית נעצר לאחר שביצע עקיפות מסוכנות
ירושלים: בת שנה וחצי לא התעוררה משנתה
ביתר עילית: בת 13 נפגעה מרכב עובר
בצל איומי חמאס: בן גביר עלה הבוקר להר הבית
באותו יום שבו בן גביר עלה: 3 נערים יהודים נעצרו בהר הבית
כשמחרשה פוגשת עמוד חשמל | צפו!
33 נוסעים: תאונה מחרידה בין משאית לאוטובוס שמסיע ילדים | צפו
בני ברק: פלסטיני תקף אישה כשיצאה ממעלית בבני ברק