גנץ: מאוד מקווה שגורמים חיצוניים לא יכפו עלינו את המינויים • צפו

גנץ בפתח ישיבת הממשלה מזהיר את החמאס: "לא יהיו בתחום הזה שום הנחות קורונה" • לגבי חידוש המינויים: "מאוד מקווה שלא תהיה התערבות של גורמים חיצוניים"

גנץ: מאוד מקווה שגורמים חיצוניים לא יכפו עלינו את המינויים • צפו

שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ בפתח ישיבת הממשלה:

"בעקבות הירי לכיוון אשקלון- צה"ל ביצע הלילה תקיפה רבה ועוצמתית, המחיר שאנחנו נפדה על כל פגיעה בריבונות שלנו יימשך, ילך ויאמיר. לא יהיו בתחום הזה שום הנחות קורונה. אנחנו חיים עם מגוון רחב מאוד של תכניות מבצעיות להגן על תושבי הדרום ואם הפרות הריבונות האלו והפגיעות הביטחוניות תימשכנה – חמאס ותושבי עזה יפגשו את התכניות האלו בקרוב ומקרוב ואני ממליץ להם שלא יעשו זאת.

אני שמח על ההחלטות שתבואנה היום בתחום חיזוק יישובי עוטף עזה וחיזוק החוסן באזור הזה, גם בעידן בו אין תקציב או בעידן שלקראת תקציב, אלו דברים חשובים. יש עוד חמישה תחומים שאני ממליץ שתהיה בהם ועדה שתביא לנו החלטת המשך: סיוע לאשקלון, מימון המיגון בעיריית שדרות, כביש 232, קציר ירוק לחקלאים, ותעדוף רכש כחול לבן מהעוטף. אני מצפה שנעשה את זה בשבועות הקרובים ונפתור את כל הבעיות שנמצאות באזור הזה.

בנושא הקורונה אמר גנץ: אני מברך על ההתקדמות בנושא הקורונה, אני חושב שיש בסך הכל קשיים במגמת הירידה של התחלואה, אנחנו רואים את זה, אבל יש יותר ויותר קשב ציבורי. אני סבור שהמדיניות הדיפרנציאלית שלנו היא מדיניות נכונה, ואני כמובן שמח על הנושא של תהליכי החיסונים שהולכים ונרכשים, גם מפותחים כחול לבן במכון הביולוגי. צר לי ששמעתי מהתקשורת, שישיבת הקבינט נדחית ליום שני כי אני חושב שביום שלישי כבר מחכים להחלטות וטוב היה אם היינו מקדימים את העניין. יש הרבה גופים ואנשים במשק שמחכים להחלטות ממשלת ישראל ואנחנו חייבם להתקדם בנושא.

בנושא המינויים המובאים לממשלה אמר גנץ: אנחנו מחדשים את המינויים, לפחות את חלקם, כבר עכשיו. אני חושב שאנחנו צריכים לקדם את כל המינויים במשרדים השונים. מדינת ישראל צריכה חשכ"ל, ומשטרת ישראל צריכה מפכ"ל. אנחנו חייבים להמשיך לקדם את כל המינויים, אני מאוד מקווה שלא תהיה התערבות של גורמים חיצוניים שתכפה עלינו את המינויים. עכשיו כשמינינו חשכ"ל, צריך לקדם את כל התקציבים שהבטחנו לציבור.

שר הביטחון ביקש לציין כי הוא מברך על חזרתו של יונתן פולארד לארץ ומאחל לו בריאות ואריכות ימים.

גנץ בפתח ישיבת הממשלה

צילום: טל עוז

אייכלר:"הבסיס המוסרי של הממשלה היא לאפשר לבני הישיבות ולתשב"ר ללמוד בלי הפרעה"
נתניהו בביקור במנהלת אכיפת הקורונה: קורא לבני גנץ ללכת לאחדות
שרי העבודה יצביעו מחר בעד פיזור הכנסת
השר אריה דרעי בראיון ארוך: "אם יעבור נגמרה השותפות הקואליציונית"
ביהדות התורה תוקפים את גנץ: הפרה בוטה של ההסכם הקואליצוני
ח''כ בוסו תוקף את כחול-לבן: "בורחים מהאחריות" • צפו:
נתניהו מפחד מבחירות • צפו
'המודיע' בהתקפה על נתניהו; הליכוד מחזיר
"העבריינית הגדולה ביותר": הממשלה לא מעבירה את משרדיה לירושלים
מעשים חמורים: פרקליטי נתניהו דורשים לבטל את כתב האישום נגדו