הטייס שנעצר בארגנטינה - דמות מפתח במשלוחי הנשק האיראניים

גולמרזה גשמי הטיס את הבואינג 747 שהוחרם החודש בבואנוס איירס • בעבר הוא היה בכיר במשמרות המהפכה, והטיס משלוחי נשק במזרח התיכון

הטייס שנעצר בארגנטינה - דמות מפתח במשלוחי הנשק האיראניים משלוח נשק, אילוסטרציה

unknownב־6 ביוני 2022 החליטו הרשויות בארגנטינה להחרים מטוס מטען של חברת התעופה Emtrasur Cargo, זרוע המטען של חברת התעופה הוונצואלית הלאומית Conviasa, אחרי שנחת ליד בואנוס איירס. כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

למעשה מדובר במטוס של חברת התעופה האיראנית Mahan Air, שהיה בשימוש של חברת המטען הוונצואלית מאז פברואר השנה, וכבר העביר עשרות טונות של מטען ברחבי אמריקה הלטינית. המטוס הוחרם בעקבות מידע שהתקבל על קשרים של חמשת אנשי הצוות האיראנים עם כוח קודס של משמרות המהפכה.

מחקירה שבוצעה עולה שהטייס של המטוס, גולמרזה גשמי, הוא גנרל לשעבר בחיל האוויר והחלל של משמרות המהפכה, והיה מעורב באופן ישיר בטיסות המטען של Mahan Air לסוריה דרך זרוע המטען שלה, חברת Fars Air Qeshm. המטוס עצמו שימש לטיסות מקומיות באיראן, אך הפך אשתקד למטוס מטען. בוונצואלה צבעו אותו מחדש, ומאז הן האיראנים והן הוונצואלים משתמשים בו ברחבי העולם.

אז מי בעלי המטוס?

אדם שהיה בעבר בחברת התעופה האיראנית חשף בעילום שם כל הנוגע לבעלות האמיתית, ואמר: "חברת התעופה הוונצואלית למעשה רק חכרה את המטוס. חברת התעופה האיראנית נוהגת לעשות זאת ובכך היא יכולה להפעיל מטוסים של חברות תעופה שאינן נתונות תחת סנקציות משרד האוצר האמריקני". מנגד מכחישים בחברת Conviasa וגם ראש ארגון התעופה האזרחית של איראן, שהמטוס קשור לחברת התעופה האיראנית.

מהרן ינטסרשט, מכונן אוויר שעבד בעבר במטוס נוסעים מדגם Tu-154M, עמד בראש התחנה האיראנית של חברת התעופה הרוסית אירופלוט בשנות ה־2000 המוקדמות, ואז גם יצא לו לפגוש את גשמי.

ינטסרשט פירט על הקשרים בין גשמי למשמרות המהפכה: "הייתי בתפקיד בשנת 2005 או 2006 ורציתי לטוס במטוס מטען כבד מדגם Ilyushin Il-76. אמרו לי שיש חברת מטען בשם Fotros, שמטיסה את הדגם שרציתי, והלכתי לבקר במשרדי החברה. שם פגשתי את גשמי, שבאותה התקופה היה בריגדיר גנרל (מקביל לתת־אלוף) במשמרות המהפכה ואחראי המבצעים. כמה ימים בודדים אחרי הביקור שלי שם, חדלה החברה לפעול, ורק בדיעבד התברר לי ש־Fotros היתה למעשה חברת קשר של חיל האוויר והחלל של משמרות המהפכה, והיא ביצעה משלוחי אמל"ח למדינות באפריקה ובמזרח התיכון".

ינטסרשט גם סיפר על הפופולריות של גשמי בקרב טייסים אחרי שהצליח למנוע התרסקות מטוס משמרות המהפכה ב־24 בפברואר 2002. גשמי עצמו סיפר על המקרה לעיתון של משמרות המהפכה.

לדבריו, שריפה פרצה חמש דקות לאחר ההמראה בגובה 24 אלף רגל. הוא השתמש במטף החירום אך לא הצליח למנוע מהאש להתפשט מהמנוע לכנף, וכתוצאה מכך המנוע ניתק. כדי למנוע את התרסקותו הכמעט־ודאית של המטוס והרג של כ־200 האנשים שעליו, גשמי החליט לטוס אל תוך ענן גשם וברד. התרגיל עבד והאש כובתה, ואז הוא נחת נחיתת חירום. בעקבות המקרה הוא קיבל העלאה בדרגה באופן מזורז, והוטלה עליו האחריות לפעילות החיצונית והמסחרית של חיל האוויר והחלל. לאחר פרישתו לגמלאות ממשמרות המהפכה בשנת 2009 בדרגת בריגדיר גנרל, הוא הצטרף ל־Mahan Air ושם נהיה אחראי לפעילות טיסות המטען.

בשנת 2016 עזב באופן זמני את חברת התעופה כדי לעמוד בראש חברת תעופה אחרת, Iran Naft (שמוכרת גם כ־Karun Airlines), אך חזר מאוחר יותר ל־Mahan Air, והוא ממשיך להטיס את מטוסי המטען שלה (לפעמים דרך חברת הבת Fars Air Qeshm). הוא נוטה להתנדב לטיסות מטען לסוריה ולאתיופיה, כאשר במטען נמצא אמל"ח שנמכר מטעם משרד ההגנה האיראני לאתיופיה ולסוריה.

דיווח: הפשיטה על אחוזת טראמפ נועדה לאתר מסמכים קשורים לנשק גרעיני
אחותו של קים ג'ונג און סיפרה שחלה - והקהל פרץ בבכי
‏תיעוד מארה"ב: מטוס התרסק באמצע כביש מהיר בקליפורניה ועלה בלהבות
טילים שוגרו מאודסה לחצי האי קרים ותקפו את חיל האוויר הרוסי בקרים
סיבה לדאגה: רוסיה שיגרה לוויין צבאי עבור איראן
ביידן הכריז: מצב חירום לאומי במאבק באבעבועות הקוף
סמוך לבית הלבן: ארבעה אנשים במצב קשה לאחר שנפגעו מברק
התלקחות בקווקז: לחימה עזה בין אזרבייג'ן וארמניה
תביעות ענק נגד מטא: "השתמשה במידע רפואי ללא ידיעת החולים"
הוצאה להורג בירי: כך חמאס בונה הרתעה