לראשונה: פקחים יסיירו בשטחי C כנגד בנייה לא חוקית של פלסטינים

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים מירי רגב התראיינה לכתבת הפוליטית של מקור ראשון עטרה גרמן במסגרת ועידת "המלחמה השקטה" שמקיים העיתון בשיתוף עמותת רגבים. השרה...

לראשונה: פקחים יסיירו בשטחי C כנגד בנייה לא חוקית של פלסטינים שטחי C ביו

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים מירי רגב התראיינה לכתבת הפוליטית של מקור ראשון עטרה גרמן במסגרת ועידת "המלחמה השקטה" שמקיים העיתון בשיתוף עמותת רגבים. השרה רגב אמרה כי הסתיים מכרז להקמת סיירת של פקחי שתפעל לצילום ואיתור חריגות בניה של פלסטינים בשטחי C ותעביר את החומרים שייאספו לטיפול המינהל האזרחי. השרה התייחסה גם לנושא ההתיישבות הצעירה- "לא נתמוך בהסדרת ההתיישבות הבדואית בדרום עד שלא נפעל להסדרת ההתיישבות הצעירה". ובאשר להחלת הריבונות- "הריבונות היא ממש על השולחן", ותקפה גם את פעילותו של בנט כשר בטחון- "בלדבר ולצייץ הוא כנראה טוב, בלעשות-הרבה פחות."

שרת התחבורה והבטיחות הדרכים מירי רגב התראיינה לועידת "המלחמה השקטה" של מקור ראשון ועמותת רגבים בנושא ההשתלטות הפלסטינית על שטחי C . בראיון לכתבת הפוליטית של העיתון עטרה גרמן סיפרה השרה רגב לראשונה על הקמת סיירת פקחים כנגד חריגות בניה של פלסטינים בשטחי C-

"האינטרס הלאומי זה לשמור ולפתח את שטחי c. אין ספק שאנחנו צריכים לעשות את כל מה שניתן כדי למנוע את אותה השתלטות פלסטינאית על שטחי c , אני חייבת לבשר לכם, אמנם זה לא תחת משרדי, אבל זו בשורה למקור ראשון, שהסתיים מכרז קול קורא של פקחי תנועה, סיירת פקחי תנועה בשטח של המשרד להתיישבות, של צחי הנגבי, שאותה סיירת שמתואמת עם הרשויות, תוכל ללכת ולצלם את אותם חריגות בניה בשטח, להעביר את זה למינהל האזרחי ולטפל בזה בהתאם לצורך הנקודתי שיעלה בשטח. זאת עשיה, זאת פעם ראשונה, זה לא היה בעבר, מעולם לא הייתה סיירת של פקחים שהלכו ובדקו את הקרקע בשטחי סי וזה מה שקורה היום."

רגב הטילה וטו על הסדרת ההתיישבות הבדואית בדרום עד שתאושר הסדרת ההתיישבות הצעירה- "אני זאת שהייתי הראשונה בישיבת הממשלה להגיד לבני גנץ

שאנחנו לא נתמוך בהסדרת ההתיישבות הבדואית בדרום, לא שיש לי איזה דבר, עד שלא נפעל להסדרת ההתיישבות הצעירה.

עד היום בגלל פריטטי- שמה פריטטי, בגלל שאי אפשר לקבל החלטות, זאת הסיבה שאנחנו צריכים ממשלה יציבה חזקה ימנית, לא הצלחנו להעביר את ההחלטה של ההתיישבות הצעירה."

באשר לנושא החלת הריבונות

"אנחנו מקדמים את ההתיישבות ביהודה ושומרון. מקדמים ריבנוות דה פקטו בשטח יהודה ושומרון. הריבונות היא ממש על השולחן. האינטרסים הלאומיים והביטחוניים של מדינת ישראל ידועים לנו , אין מי שמקדם אותם ומוביל אותם יותר מרה"מ נתניהו. רק ממשלת ימין יציבה בראשותו של נתניהו תמשיך להוביל."

על הבירוקרטיה בנושא הבניה ביו"ש:

אלו דברים שנמצאים במשרד הביטחון תחת המנהל האזרחי. היה שר בטחון כזה- קוראים לו בנט, לא ראיתי שהוא עשה משהו. אני חצי שנה במשרד הזה. תראי כמה פרויקטים הצלחתי לעשות. בלדבר ולצייץ הוא כנראה טוב, בלעשות-הרבה פחות.

על הצבעת מצביעי מהציונות הדתית לימינה

- כל קול שהולך לבנט הולך ללפיד. מי שמהציונות הדתית חושב להצביע לבנט יבין שהקול שלו הולך לאיבוד לטובת לפיד ,ומי שרוצה ממשלת ימין חזקה ויציבה יחד עם הציונות הדתית ויש לנו הזדמנות היסטורית לעשות את זה, צריך לבוא ולהצביע לימין.

ריססה גרפיטי על בית כנסת ונעצרה
ניצול הלינץ' תחת חקירות קשות ומניעת שינה: "אודה בשב"כ ברצח היטלר"
עשרות ח''כים למפכ"ל וראש השב"כ: אפשרו לעצור הלינץ' לפגוש עו''ד
מורים בתיכון בעכו הסיתו ברשת נגד ישראל - וזומנו לשימוע
ארבל: "יש רגעים שבהם אי אפשר לשתוק"
הכירו: דחפור על שלט בצה''ל
בנט: "הכלל החדש שלנו הוא: מי ששולח - משלם"
חסר תקדים: בלון תצפית של צה''ל נפל בעזה
נסיון לינץ': "סינוורו אותנו עם לייזר, ופתאום חטפנו מטר אבנים"
הלילה: צה''ל נתקל בחוליית מחבלים