אבוטבול: "100 ישראלים שסורבו כניסה לירדן רק בגלל שהם יהודים"

ח״כ משה אבוטבול (ש״ס) במכתב חמור לרה״מ ושר החוץ יאיר לפיד על ההשפלה שחוו אמש מעל 100 ישראלים ע״י הירדנים: ״התקבלו בלשכתי פניות רבות מאזרחים ישראלים שעבר...

אבוטבול: "100 ישראלים שסורבו כניסה לירדן רק בגלל שהם יהודים" ח''כ אבוטבול

ח״כ משה אבוטבול (ש״ס) במכתב חמור לרה״מ ושר החוץ יאיר לפיד על ההשפלה שחוו אמש מעל 100 ישראלים ע״י הירדנים: ״התקבלו בלשכתי פניות רבות מאזרחים ישראלים שעברו אמש השפלה בוטה ומכפירה ע"י הירדנים במעבר הגבול אילת ירדן כאשר ביקשו לעלות לרגל לקבר אהרן הכהן זיע"א ולבקר בירדן -מדינה אשר לה הסכם שלום עם מדינת ישראל ויחסי גומלין בסוגיות של חלוקת מי הירדן, שת"פ ביטחוני, כלכלי ותיירותי. מדובר במעל 100 ישראלים שסורבו כניסה לירדן רק בגלל שהם יהודים, זה נאמר להם במפורש על ידי הירדנים וגם על ידי עובדים במעבר בצד הישראלי".

עוד אמר: "בשעת הבידוק רוקנו להם את התיקים ועברו על כל פריט ולכל פריט שהיה לו סממן יהודי הושלך הצידה בזלזול בטענה של סיכון בטחוני מדובר בכיפות, טליתות, ציציות, תפילין, סידורים וספרי לימוד. רק להמחיש את העוינות כל דבר מאכל ומשקה שנמצא ברשותם הושלך לפח - מה שהביאו כשר שיהיה להם מה לאכול ב 3 ימי השהות... מה הסיכון הביטחוני בזה? הם הוזהרו לטשטש כל סימן זיהוי יהודי, הירדנים ביקשו מאנשים לגזור פאות כתנאי כניסה כאשר בסוף הם התפשרו שימרחו ג'ל על שיער הפאות ולהדביק אותם לראש מתחת לכובע קסקט.. כמובן שלהסיר כיפות, ציציות ואפילו חולצות לבנות מכופתרות ומכנסי כותנה אלגנטיים וללבוש לחילופין מכנסי ג'ינס או מכנסיים קצרים וחולצות טריקו״.

אבוטבול הדגיש: ״במקום שישראל תגנה התנהגות משפילה וחמורה זו לאזרחיה, רשות שדות התעופה טענו כרגיל ״החרדים התפרעו״! אך מעדויות שקיבלתי בחורי הישיבה והאברכים שנסעו בקבוצה התנהגו באיפוק ראוי להערצה ובהתבטלות גמורה ממש ולא התפרעו כמו שפורסם בתקשורת״.

ח״כ אבוטבול הוסיף בכאב: ״אני רואה זאת בחומרה רבה שכאשר מדובר בחרדים היד קלה על ההדק, וניתן ויש שיטענו שאף רצוי לעשות להם מה שרוצים "כצאן מובל לטבח". אם זה שוטרים שמכים וחובטים ללא רחם בחרדים, או תקשורת שמסיתה ומכפישה עד שגופים רשמיים כרשות שדות התעופה אף מעיזים להמציא טענות התפרעות... זה קורה באופן שוטף בישראל וממילא נראה שמחלחל אף לירדנים. בעת האירוע המתואר היית בפגישה עם מלך ירדן מתוקף תפקידך כשר החוץ וכראש ממשלת ישראל בדיוק כאשר אזרחי מדינתך מוצאים את עצמם מתנצלים על יהדותם ודתם כמו בשנים אפלות שסברנו שכבר עברו ופסו מן העולם ובפרט שבעולם הנאור מדברים על חופש דת, שוויון זכויות, הכלת האחר וכיבוד השונה, אך מסתבר שבשעת מבחן אמיתית הכל נדחק הצידה וחוזרים למראות הקשים שהעם היהודי סבל בגלויות״.

עוד כתב הח״כ: ״יאמר ברורות; לא יתכן שהצד הירדני רוצה ושמח בקבלת התיירות הישראלית מחד, דבר שגם מועיל לו כלכלית, ומאידך למרות הסכם השלום התחושה הינה שלהגיע כיהודי המעוניין להתפלל בקברו של מנהיג היהדות וממקימיה אהרן הכהן שהיה אוהב שלום ורודף שלום זאת לצד אחיו משה רבינו ע״ה יהיה כרוך במסירות נפש, בסיכון ובביזוי בניו ובני בניו מהעם היהודי״.

לסיום כתב הח״כ: ״אבקשך להיכנס לעובי הקורה ולנקוט בפעולות שיבהירו קבל עם ועולם שהחרדים, הדתיים ושומרי המסורת והמצוות הם אזרחי ישראל שווים ומדינת ישראל תעמוד על זכויותיהם להיראות / להתלבש ולקיים את דתם בכל מקום בעולם המצהיר על מדינתו כדמוקרטית, ואולי זה יביא לשינוי מגמת האנטישמיות בארץ ובעולם. שיחת הבהרה לשגריר ירדן בישראל זה מינימום בעת הזו לאור מסכת ההשפלות שעברו. על משרד החוץ לחדד מול הירדנים את הנהלים על כיבוד הדת וכלי קודש כפי שישראל שומרת על הסטטוס קוו כלפי מקומות דת מוסלמיים ואנו מכבדים את הבאים לשערי מדינת ישראל ולא בודקים בבגדיהם "ובציציותיהם". אציין שאף אני אישית בנסיעתי לירדן לפני מס׳ שנים חוויתי חוויה קשה דומה ע״י הירדנים, תחושת חוסר אונים ומשום מה נדמה שישראל לא עושה דבר בעניין״.

גנץ: "נטפל ונסכל כל ניסיון להפר את ריבונותנו ונגבה על כך מחיר"
יכיר את הכלא מבפנים: קצין בשב''ס הורשע במאסר
מנהרת טרור סוכלה בצפון הרצועה • צפו בתיעודים
"זריקת אבנים ובקבוקי תבערה: כוחותינו עצרו 12 מבוקשים ברחבי יו"ש
נאבקים באלימות? פקחי מטרופולין יישאו מצלמות גוף במהלך הנסיעות
הותר לפרסום: סמ"ר נתן פיטוסי הוא החייל שנורה למוות בשוגג
הפרעות בעכו: כתב אישום נוסף כנגד מחבל שביצע לינץ' ביהודי
דאע"ש בישראל? שב"כ חשף וסיכל התארגנויות של דאע"ש בתוך ישראל
"חילופי ירי ובלוקים מושלכים": כוחותינו במעצרים נרחבים הלילה ביו"ש
מחבל נהרג לאחר שניסה לבצע פיגוע