אבוטבול: "100 ישראלים שסורבו כניסה לירדן רק בגלל שהם יהודים"

ח״כ משה אבוטבול (ש״ס) במכתב חמור לרה״מ ושר החוץ יאיר לפיד על ההשפלה שחוו אמש מעל 100 ישראלים ע״י הירדנים: ״התקבלו בלשכתי פניות רבות מאזרחים ישראלים שעבר...

אבוטבול: "100 ישראלים שסורבו כניסה לירדן רק בגלל שהם יהודים" ח''כ אבוטבול

ח״כ משה אבוטבול (ש״ס) במכתב חמור לרה״מ ושר החוץ יאיר לפיד על ההשפלה שחוו אמש מעל 100 ישראלים ע״י הירדנים: ״התקבלו בלשכתי פניות רבות מאזרחים ישראלים שעברו אמש השפלה בוטה ומכפירה ע"י הירדנים במעבר הגבול אילת ירדן כאשר ביקשו לעלות לרגל לקבר אהרן הכהן זיע"א ולבקר בירדן -מדינה אשר לה הסכם שלום עם מדינת ישראל ויחסי גומלין בסוגיות של חלוקת מי הירדן, שת"פ ביטחוני, כלכלי ותיירותי. מדובר במעל 100 ישראלים שסורבו כניסה לירדן רק בגלל שהם יהודים, זה נאמר להם במפורש על ידי הירדנים וגם על ידי עובדים במעבר בצד הישראלי".

עוד אמר: "בשעת הבידוק רוקנו להם את התיקים ועברו על כל פריט ולכל פריט שהיה לו סממן יהודי הושלך הצידה בזלזול בטענה של סיכון בטחוני מדובר בכיפות, טליתות, ציציות, תפילין, סידורים וספרי לימוד. רק להמחיש את העוינות כל דבר מאכל ומשקה שנמצא ברשותם הושלך לפח - מה שהביאו כשר שיהיה להם מה לאכול ב 3 ימי השהות... מה הסיכון הביטחוני בזה? הם הוזהרו לטשטש כל סימן זיהוי יהודי, הירדנים ביקשו מאנשים לגזור פאות כתנאי כניסה כאשר בסוף הם התפשרו שימרחו ג'ל על שיער הפאות ולהדביק אותם לראש מתחת לכובע קסקט.. כמובן שלהסיר כיפות, ציציות ואפילו חולצות לבנות מכופתרות ומכנסי כותנה אלגנטיים וללבוש לחילופין מכנסי ג'ינס או מכנסיים קצרים וחולצות טריקו״.

אבוטבול הדגיש: ״במקום שישראל תגנה התנהגות משפילה וחמורה זו לאזרחיה, רשות שדות התעופה טענו כרגיל ״החרדים התפרעו״! אך מעדויות שקיבלתי בחורי הישיבה והאברכים שנסעו בקבוצה התנהגו באיפוק ראוי להערצה ובהתבטלות גמורה ממש ולא התפרעו כמו שפורסם בתקשורת״.

ח״כ אבוטבול הוסיף בכאב: ״אני רואה זאת בחומרה רבה שכאשר מדובר בחרדים היד קלה על ההדק, וניתן ויש שיטענו שאף רצוי לעשות להם מה שרוצים "כצאן מובל לטבח". אם זה שוטרים שמכים וחובטים ללא רחם בחרדים, או תקשורת שמסיתה ומכפישה עד שגופים רשמיים כרשות שדות התעופה אף מעיזים להמציא טענות התפרעות... זה קורה באופן שוטף בישראל וממילא נראה שמחלחל אף לירדנים. בעת האירוע המתואר היית בפגישה עם מלך ירדן מתוקף תפקידך כשר החוץ וכראש ממשלת ישראל בדיוק כאשר אזרחי מדינתך מוצאים את עצמם מתנצלים על יהדותם ודתם כמו בשנים אפלות שסברנו שכבר עברו ופסו מן העולם ובפרט שבעולם הנאור מדברים על חופש דת, שוויון זכויות, הכלת האחר וכיבוד השונה, אך מסתבר שבשעת מבחן אמיתית הכל נדחק הצידה וחוזרים למראות הקשים שהעם היהודי סבל בגלויות״.

עוד כתב הח״כ: ״יאמר ברורות; לא יתכן שהצד הירדני רוצה ושמח בקבלת התיירות הישראלית מחד, דבר שגם מועיל לו כלכלית, ומאידך למרות הסכם השלום התחושה הינה שלהגיע כיהודי המעוניין להתפלל בקברו של מנהיג היהדות וממקימיה אהרן הכהן שהיה אוהב שלום ורודף שלום זאת לצד אחיו משה רבינו ע״ה יהיה כרוך במסירות נפש, בסיכון ובביזוי בניו ובני בניו מהעם היהודי״.

לסיום כתב הח״כ: ״אבקשך להיכנס לעובי הקורה ולנקוט בפעולות שיבהירו קבל עם ועולם שהחרדים, הדתיים ושומרי המסורת והמצוות הם אזרחי ישראל שווים ומדינת ישראל תעמוד על זכויותיהם להיראות / להתלבש ולקיים את דתם בכל מקום בעולם המצהיר על מדינתו כדמוקרטית, ואולי זה יביא לשינוי מגמת האנטישמיות בארץ ובעולם. שיחת הבהרה לשגריר ירדן בישראל זה מינימום בעת הזו לאור מסכת ההשפלות שעברו. על משרד החוץ לחדד מול הירדנים את הנהלים על כיבוד הדת וכלי קודש כפי שישראל שומרת על הסטטוס קוו כלפי מקומות דת מוסלמיים ואנו מכבדים את הבאים לשערי מדינת ישראל ולא בודקים בבגדיהם "ובציציותיהם". אציין שאף אני אישית בנסיעתי לירדן לפני מס׳ שנים חוויתי חוויה קשה דומה ע״י הירדנים, תחושת חוסר אונים ומשום מה נדמה שישראל לא עושה דבר בעניין״.

המפכ"ל שיבח את השוטרים שניטרלו של המחבל: "פעלו כנדרש"
משפחתה עודכנה: מצבה של החיילת שנפגעה - בינוני
פיגוע סמוך לכוכב יעקב: מחבל דרס חיילת ופצע אותה קשה
כתב אישום נגד ארבעה מחבלים שניסו לרצוח יהודים
נעצר פלסטיני ששיבח את מעשיהם של מחבלים והחזיק חומרי הסתה
כוחות הבטחון עצרו 16 מבוקשים ביו"ש ובחטיבת הבקעה והעמקים
חייל צה"ל חמד לצון ודיווח למשטרה: "חטפו אותנו"
הצהרת תובע נגד פלסטינים שהשליכו אבנים בסילוואן
נהג אוטובוס נפצע באורח קל מזריקת אבנים בירושלים
"לקיים שגרת חיים מלאה": מפכ"ל המשטרה סייר יחד עם הממ"ז בירושלים