״כל תכליתו להערים על החוק ועל המחוקק״: זעם על הסדר הטיעון עם דרעי

התנועה לאיכות השלטון עתרה היום (רביעי) לפני זמן קצר לבג״ץ נגד הסדר הטיעון המקל שנחתם עם ח״כ אריה דרעי ונגד העדר הקלון בו. התנועה דורשת מבית המשפט העליון...

״כל תכליתו להערים על החוק ועל המחוקק״: זעם על הסדר הטיעון עם דרעי יו''ר ש''ס, אריה דרעי

התנועה לאיכות השלטון עתרה היום (רביעי) לפני זמן קצר לבג״ץ נגד הסדר הטיעון המקל שנחתם עם ח״כ אריה דרעי ונגד העדר הקלון בו.

התנועה דורשת מבית המשפט העליון שיוציא ליועמ״ש ולפרקליט המדינה צווים על תנאי המורים להם להסביר מדוע לא דרשו הטלת קלון בהסדר. עוד ביקשה התנועה לאיכות השלטון מבית המשפט לקיים דיון דחוף בנושא, בייחוד לאור סיום תפקידו הקרוב של היועמ״ש מנדלבליט ב-31/1. בינתיים, מבקשת התנועה מבית המשפט להוציא צו ביניים שיקפיא את תוקפו של הסדר הטיעון - וזאת עד לדיון בעתירה. ״מקרה נדיר שלוקה בפגם מהותי המחייב את התערבות בית המשפט בשיקול הדעת המנהלי״.

התנועה לאיכות השלטון טוענת בעתירה כי ההחלטה לא להטיל קלון על ח״כ דרעי, שהורשע כבר בעבר בשורת עבירות שחיתות בעודו מכהן כנבחר ציבור, לוקה בחוסר סבירות קיצוני.

עוד אמרו: ״מדובר בהסדר טיעון שכל תכליתו היא להערים על החוק ועל המחוקק, לחמוק בין החרכים הצרים שהותירו המחוקקים בחשבם כי ישנם מצבים שלעולם לא יוכלו לקרות – והנה, אנו מגלים כעת כי ליצירתיות המשפטית גבולות רחבים משיכל לחשוב המחוקק אי פעם, ובפנינו הסדר טיעון שכל תכליתו במתן מוצא חמקמק למי שפעם אחר פעם הפר את חוקיה של מדינת ישראל, ולאפשר לו לשוב לכס המיניסטר״.

לסיום דרשו: ״חרף היותה חלק מהותי מההליך הפלילי, תכלית הטלת הקלון המשפטי היא תכלית ציבורית, ושאלת הקלון מבוססת על שיקולים מן המשפט הציבורי. בראש השיקולים, עומדים ההגנה על מעמדו ויוקרתו של השירות הציבורי, שמירה על אמון הציבור בנבחריו והקפדה על מילוי תפקידים שלטוניים באופן ראוי, חוקי ותקין״.

"לכל שבת יש מוצאי שבת": הנאום של אבוטבול בחוק הטלפונים הכשרים
הנדל רוצה לחנך את החרדים: מקלב במתקפה חריפה כנגד שר התקשורת • צפו
חוק הקומה הכשרה עבר בקריאה ראשונה
בכירים בליכוד לנתניהו: זו ההזדמנות האחרונה
"אין להם בושה!": קרעי על הדרישות להעביר את חוק המטרו
"חוסר אחריות אדיר למדינת ישראל": דבריו של סמוטריץ' בישיבת הסיעה
"אין גבול לצביעות של השמאל": בן גביר בתגובה לדברי גדי סוקניק
"העיקר על המחבלים מאלעד ריחמו": בן גביר על מעצר היהודי מהשומרון
"אנחנו לא נהיה ילדים טובים": גפני על האמירה של מיקי זוהר
בנט דורש אחדות: ממשלת ביבי-בן גביר-סמוטריץ׳ לא טובה לישראל