הורחב החריג ההומניטרי של קרובי משפחה והחריג העסקי

ועדת החוקה אישרה היום (ג') את תקנות התו ירוק באירועי תרבות בישיבה ותפילה בשטח פתוח, הארכת התו הירוק והגדרת התו הירוק הזמני. כמו כן קיצרה את תקנות תו היר...

הורחב החריג ההומניטרי של קרובי משפחה והחריג העסקי

ועדת החוקה אישרה היום (ג') את תקנות התו ירוק באירועי תרבות בישיבה ותפילה בשטח פתוח, הארכת התו הירוק והגדרת התו הירוק הזמני. כמו כן קיצרה את תקנות תו הירוק לעובדים במוסדות בריאות, רווחה ובמקומות הפועלים בתו ירוק בתחום הפנאי. כלל תקנות התו הירוק קוצרו ויעמדו בתוקף עד ל-10.1.22.

עוד אישרה הוועדה את תקנות הגבלת היציאה מישראל עם רשימת המדינות האדומות המעודכנת והרחבת החריג ההומניטרי לקרובי משפחה והרחבת החריג העסקי. תקנות אלו יעמדו בתוקף עד ל-12.1.22. הוועדה אישרה לשבוע בלבד את תקנות התו הירוק לעובדים.

היו"ר ח"כ גלעד קריב קיצר את תוקף התקנות שנועדו במקור עד ל-31.1 בעקבות הפער לדבריו בין ההקלה על הנכנסים למקומות המסחר בתו ירוק זמני אל מול השארת המצב הקיים של חובת שתי בדיקות אנטיגן לעובדים

קריב: "היה ראוי לחשוב איך לוקחים ומטילים באבחת חרב חובת בדיקות על ציבור של עשרות אלפי מועסקים כשבאותה נשימה מאפשרים כניסה למסחר עם חיסון שלא מייצר מוגנות. ברור שהתו הירוק הזמני רלוונטי למסחר, אבל לשלוח את העובדים באותם מקומות לשתי בדיקות?".

אילנה גנס, ראש מטה שירותי בריאות הציבור בהתייחסה לתו הירוק אמרה: "למתן תו ירוק על מנת חיסון אחת אין היגיון אפידמיולוגי. זו החלטת ממשלה".

בנוסף, ועדת החוקה אישרה את תקנות הגבלת היציאה מישראל עם רשימת המדינות האדומות המעודכנת והרחבת החריג ההומניטרי לקרובי משפחה שדרש יו"ר הוועדה ח"כ קריב. מועד תחילת התקנות יהיה עם פרסומן בשעות הקרובות ותקנות הגבלת היציאה בכללן יוארכו עד ל-12.1.22.

רשימת המדינות האדומות שיציאה אליהן נאסרה תשתנה ותכלול את איחוד האמירויות, ארה"ב, אתיופיה, בריטניה, טנזניה, מקסיקו, שוויץ וטורקיה.

ח"כל דב ליפמן: "אין ספק שציבור העולים ויהדות העולם לא מבינים בכלל למה ממשיכים עם המדינות האדומות ולא מבינים את הבידוד של שבעה ימים אם אין בארץ בידוד של שבעה ימים. אני רוצה להביע את הסבל שקורה עכשיו. הגעתי למצב שאני אומר לאנשים לכתוב בבקשה שהם ראו טלוויזיה שבוועדת החוקה הבטיחו כך וכך. הארגון שלי עסוק יום ולילה לעזור לאנשים לקבל את האישור שכבר הבטיחו שהם יקבלו ולכן קשה לי לשבת פה ולשמוע שתאשרו שוב את התקנות על תנאי ש.. כאשר שבו והבטיחו אבל זה לא מופיע באתר שיש את הקטגוריה שהבטיחו".

יו''ר וועדת החוקה
סוכלה הברחה של 20 ק"ג זהב שהוסתרו ברכב במעבר אלנבי
לוחם גבעתי שהתבטא פוליטית שוחרר הבוקר מהכלא הצבאי
מזג האוויר: מעונן חלקית עד בהיר בעננות גבוהה ובינונית
דרמה בנתב"ג: פלסטיני שב"ח ניסה לפרוץ את המחסום ונורה
זוועה: פלסטינים השפילו עוברי אורח חרדים בעיר העתיקה ונעצרו
מהיום: "נתיב פלוס" יחל לפעול בכביש 1
מזג האוויר: בהיר וחם מהרגיל
החובש יואל סוויסה ז"ל נהרג בתאונת דרכים קטלנית בדרום
ביהמ"ש שיחרר ממעצר פורעים שביצעו לינץ' במשפחה יהודית
הפעוט יאיר צפירה ז"ל בן 3 חודשים נמצא הבוקר ללא הכרה בביתו