סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי לפספס

מספר המתים מקורונה חצה את רף ה-2 מיליון • היולדת שחלתה בנגיף עדיין בסכנה • יתקיימו בחירות ברשות • וואטסאפ דוחה את מועד אישור תנאי השימוש

סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי לפספס מחלקת קורונה. אילוסטרציה

מספר המתים מקורונה חצה את רף ה-2 מיליון

לפי נתוני אוניברסיטת ג'ון הופקינס בארצות הברית, נרשמה אתמול (שישי) נקודת ציון עגומה כאשר מספר הקורבנות מקורונה חצה את רף שני מיליון בני אדם. כך עולה על פי על פי הפרסום בישראל היום.

מזכ"ל האו"ם, אנטוניו גוטרס, הגיב לבשורה ואמר במהלך מסיבת עיתונאים: "חשוב לזכור שמאחורי כל המספר הנורא מסתתרים שמות ופנים". לדבריו, המספרים עלו בעקבות "היעדר שיתוף פעולה עולמי. המדע הצליח, אבל הסולידריות נכשלה".

היולדת שחלתה בקורונה עדיין בסכנת חיים
רופאים במחלקת טיפול נמרץ קורונה בבית החולים בילינסון ממשיכים להיאבק על חייה של אישה בשנות ה-30 לחייה, שנדבקה בנגיף. אתמול הוחלט ליילד בניתוח קיסרי את האישה, שהייתה בשבוע ה-31 להריונה. הפג נולד במשקל של כ-1.9 ק"ג. מבילינסון נמסר הבוקר כי מצבו של הפג יציב, והוא מונשם.

ביום חמישי בלילה פונתה החולה על ידי מד"א מירושלים לבית החולים בילינסון שבפתח תקווה. אתמול בשעות הבוקר חלה החמרה במצבה, שהפך לקשה מאוד ולא יציב, ומאז היא מורדמת ומונשמת.

אבו מאזן הכריז על בחירות ברשות הפלשתינית
יו"ר הרשות הפלשתינית אבו מאזן חתם אתמול על צו נשיאותי לבחירות לנשיאות הרשות הפלשתינית וכן לפרלמנט הפלשתיני ולמועצה הלאומית הפלשתינית.

לפי הצו, הבחירות ייערכו בשני מועדים שונים: לפרלמנט הפלשתיני ב-22 למאי ולנשיאות ב-31 ליולי השנה. הן יתקיימו במקביל בגדה המערבית וברצועת עזה. בכלי התקשורת הפלשתינים דווח כי נציגי התנועות והמפלגות ברשות הפלשתינית ייפגשו במטרה לתאם כיצד יערכו הבחירות.

חמאס קיבל בברכה את פרסום הצו הנשיאותי. בהודעה רשמית של ארגון הטרור נכתב כי אנשיו פעלו במשך החודשים האחרונים כדי להסיר את המכשולים בפני פרסום הצו. כמו כן, בארגון הדגישו כי הם מצפים לבחירות שקופות ללא לחצים חיצוניים.

אחרי הנטישה ההמונית: וואטסאפ דוחה את מועד אישור תנאי השימוש
וואטסאפ הודיעה אתמול כי היא דוחה בשלושה חודשים – מ-8 בפברואר ל-15 במאי – את המועד האחרון שבו יוכלו המשתמשים לאשר את תנאי השימוש החדשים של האפליקציה. "שמענו מהרבה מאוד אנשים כמה בלבול יש סביב העדכון החדש שלנו", נכתב בהודעה בבלוג הרשמי.

"היה הרבה מידע שגוי שגרם לחשש ואנחנו רוצים לעזור לכולם להבין את העקרונות שלנו ואת העובדות", הוסיפו בוואסטאפ וכתבו: "אף חשבון של משתמש לא יימחק או יושעה ב-8 בפברואר". החברה הדגישה כי תפעל לספק הסברים ברורים יותר למשתמשים, כאשר המטרה העיקרית היא "לתת לאנשים לבדוק את המדיניות החדשה בקצב שלהם".

גרמניה: נבחר מחליפה של אנגלה מרקל
ארמין לאשט, מקורבה של קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, יירש את מקומה של הקנצלרית בראש המפלגה הנוצרית-דמוקרטית לאחר שזכה ברוב קולות צירי ועידת המפלגה, שנערכה בסוף השבוע לראשונה באופן דיגיטלי.

לאשט, 59, ראש ממשלת מדינת המחוז מורד ריין-ווסטפליה, זכה בסיבוב ההצבעה השני ב-521 קולות מבין 1,001 צירי הועידה, מול 466 שקיבל יריבו הראשי, פרידריך מרץ, ראש הזרם השמרני יותר במפלגה הנוצרית-דמוקרטית. עדיין אין ודאות שלאשט יהיה מועמד השמרנים לכהונת הקנצלר בבחירות הכלליות הבאות בספטמבר.

פיצוץ עצום במזרח סוריה
פיצוץ עצום התרחש אמש במתחם השייך לכוחות הנאמנים לאיראן במחוז דיר-אזור שבמזרח סוריה - כך דיווחו כמה כלי תקשורת המזוהים עם האופוזיציה הסורית.

על פי הדיווחים, הפיצוץ התרחש במתחם רחב ידיים הסמוך לעיירה בוכמאל, באזור הגבול בין סוריה ועיראק. על פי המרכז הסורי לזכויות אדם, ארגון המזוהה עם המורדים ויושב בלונדון, רעש של כלי טיס נשמע לפני הפיצוץ. עוד דווח כי כמה מחסנים ובניין מגורים, שבעבר שימש את ארגון הטרור דאעש, נהרסו כתוצאה מהאירוע. הסיבה לפיצוץ עדיין איננה ידועה ולא דווח בינתיים על נפגעים.

האזינו ללפיד: בנט וסער ישבו תחתי לאחר הבחירות, כרגע זה רק קמפיין
זליכה לבנט: מבטיח לפרוש מהמירוץ לבחירות אם אפסיד בעימות הכלכלי
בעקבות פסיקת הבג''ץ: חברי הכנסת מגיבים
ח''כ טסלר: "אני מתבייש מפני מאות האלפים שעודדנו אותם להתחסן"
פינדרוס: "מציע לאזרחים להגיש תביעה נגד שרי הממשלה"
מרגי למשטרה: "את הקנסות שנתתם אתמול תזרקו לפח"
סמוטריץ': "השיטה, לשדר תחקיר על החרדים בליל שבת"
סקר בחירות: גוש מתנגדי נתניהו גדל ל־62 מנדטים
ליצמן: "משתוללת הסתה פרועה ומתוזמנת נגד החרדים"
כצפוי: בג''ץ לא פסל את אבתיסאם מרעאנה