ראש מועצת שומרון נפגש עם מרן הגר"ש בעדני

ראש מועצת שומרון נפגש עם הגר''ש בעדני, הממשיך הבא אשר יעמוד ככל הנראה בראש מועצת גדולי התורה

ראש מועצת שומרון נפגש עם מרן הגר"ש בעדני הגאון הגדול הגר''ש בעדני עםרראש מועצת השומרון

ראש המועצה אזורית שומרון, יוסי דגן, הגיע למעונו של הגאון הגדול רבי שמעון בעדני, זקן חברי מועצת חכמי התורה, להתייעצות וברכה.

הביקור בבית הרב נעשה כחלק מפעילותו של דגן למען חיבור והיכרות בין הציבורים והקהלים שומרי התורה בארץ ישראל - הציבור החרדי והציבור הדתי לאומי התורני אשר ההתיישבות ביהודה ושומרון מסמלת אותו, וכן עידוד שיתופי הפעולה ביניהם להגדיל תורה ולהאדירה לחיזוק ההתיישבות ביהודה ושומרון וחיזוק יהדותה של המדינה וצרכי הציבור החרדי ביחד למען עם ישראל, תורת ישראל וארץ ישראל.

במהלך הביקור הזכיר הרב בעדני את ההיסטוריה של האזור וציין כי בעת עלייתו לארץ ישראל התגורר ביישוב נחליאל, כיום שכונה בעיר חדרה, הנמצאת במרחק קצר בקו ישר מיישובי השומרון. דגן ציין כי אכן יישובי השומרון חולשים מהגובה על אזור חדרה מה שממחיש את הסיכון הביטחוני במסירת שטחים אלו לאויבינו. כמו כן, הוסיף הרב בעדני כי בעבר כמעט ולא הייתה נוכחות יהודית באזורים הללו וכיום ברוך השם התרבו עד מאוד המשפחות היהודיות המתגוררות בשומרון.

יוסי דגן שיתף את הרב במספרים המדהימים של חצי מיליון מתיישבים יהודים ביו"ש ומתוכם 55,000 במועצה האזורית שומרון. בנוסף, סקר דגן בפני הרב את מערך שיעורי וישיבות "בין הזמנים" לילדים והנערים ביישובים השונים בשעות אחר הצהריים בהם עמלים בתורה אלפים מתלמידי מוסדות החינוך בשומרון המנצלים גם את תקופת החופש והפנאי לעמל התורה. הרב התרשם מאוד ובירכם כי "יעמדו בקטנותם וימשיכו בגדלותם".

בתום הביקור העניק הרב ברכה להתרחבות והתפתחות היישובים לבקשת יוסי דגן שבירך ברכה לבנות יותר בתים בשומרון, להביא יותר יהודים לשומרון, שיהיו יותר ישיבות ויותר תורה, שהיישוב יגדל ויפרח: "אשריך" לחץ הרב את ידו בהתרגשות ואיחל: "שתצליח, ה' יעזור וה' ישמור" כאשר ראש המועצה דגן חותם בדברי הנביא: "וישם מדברה כעדן וערבתה כגן השם".

הדף היומי מסכת נזיר דף יא
הדף היומי מסכת נזיר דף י
הדף היומי מסכת נזיר דף ט
הדף היומי מסכת נזיר דף ח
הדף היומי מסכת נזיר דף ט
הדף היומי מסכת נזיר דף ט
הדף היומי מסכת נזיר דף ט
הדף היומי מסכת נזיר דף ט
הדף היומי מסכת נזיר דף ט
הדף היומי מסכת נזיר דף ט